2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare de alimente de bază și alimente tip desert
Beschreibung: Prin obiectul de activitate, Direcția Generala de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița oferă servicii de găzduire și îngrijire pentru copii aflați în dificultate, precum și pentru persoane adulte cu dizabilități sau persoane vârstnice cu sau fără dizabilități. Alimentele de bază și alimentele tip desert sunt necesare în vederea asigurării hranei beneficiarilor măsurilor de protecție specială, găzduiți în unitățile din subordinea D.G.A.S.P.C. Ialomița, făcând parte din meniul beneficiarilor asistați de către D.G.A.S.P.C. Ialomița. Produsele care fac obiectul achiziției, vor fi furnizate fiecărei unități din subordinea D.G.A.S.P.C. Ialomița, conform contractului. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, în a 10-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform OUG 107/2017.
Interne Kennung: 9670462_2026_PAAPD1626668
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Furnizare de alimente de bază
Beschreibung: Natura produselor se regaseste in caietul de sarcini la sectiunea 3.3.1 Denumire produs - U.M. - Cantități cel mai mare contract subsecvent minim / maximbusuioc 8 gr. buc. 90/100 ,bicarbonat de sodiu 50 gr.buc. 64/71 ,boia de ardei dulce 15 gr.buc. 131/145 ,borș praf 20 gr.buc.1,284/1,427 ,cimbru 8 gr.buc.327/363,cacao 50 gr.buc. 234/260, bază pt mâncăruri 225 gr. buc.584/649,cons. hering in ulei 170 gr.buc.88/98 ,cons. macrou în sos tomat 160 gr.buc.434/482, cons. ton în ulei 170gr.buc.1,429/1,588,cons.carne vită 300gr.buc.97/108, cons.carne porc 300gr.buc.1,044/1,160,ceai tei plic 40 gr.buc.397/ 441,ceai fructe de pădure plic 40 gr.buc.810/900, ceai mentă plic 40 gr.buc.1,006/61,118, ceai zmeură plic 40 gr.buc.416/462,ceai sunătoare plic 40 gr.buc.200/222, drojdie usc.7 gr. buc.396/440, esență rom 30ml.buc.313/348, esență vanilie 30ml.buc.230/256, gelatina mărunțită 10gbuc.45/50, faină albă de grâu superioară 1 kg,buc.865/961,foi dafin 5 gr.buc.428/475,fulgi cocos 200g buc.41/45,griș 500gr.buc.477/530 ketchup dulce 500 gr.buc. 88/98, ketchup picant 500 gr.buc.18/20, leuștean uscat 8 gr.buc.437/486 muștar masa 300 gr.buc. 261/290, mălai 1 kg,buc.930/1,033,mărar uscat 8gr.buc. 324/360, măsline negre în ulei - 1 kg, kg56/62, măsline Kalamata 1 kg, kg33/37,măsline negre fără sâmburi 1 kg,kg680/756, mucenici 200 gr.buc.175/194,margarină 500 gr.buc.120/22, miez nucă 200gr.buc.115/128, miere 500 gr.buc.243/270,miere 20 gr.buc.8,460/9,400, oțet 1lbuc.117/130, orez bob rotund 1kg,buc.1,254/1,393, praf copt 10 gr.buc.133/148, pesmet 500 gr buc.34/38, pătrunjel uscat 8gr.buc.446/496 piper alb măcinat 15 gr.buc.152/169,piper negru măcinat 15 gr.buc.434/482, piper boabe 15 gr.buc.151/168, paste melci 400gr. buc. 1,073/1,192, paste spaghete 500gr. buc.886/984,paste macaroane 500grbuc.664/738, paste tăiței 200gr.buc.349/388, paste tăiței-ou 200gr. buc.353/392, paste fidea 200gr.buc.621/690,paste fusilli 400gr.buc.133/148, paste farfalle 400 gr.buc.36/40, paste penne rigate 400 gr. buc.50/56, pate cu ficat porc 100gr. buc.1,163/1,292, pate cu ficat porc 200gr.buc.1,386/1,540, pate cu ficat gâscă 100grbuc.119/132, pate cu ficat gâscă 200gr.buc. 108/120, pate de rață 100gr.buc.11/12,pate rață200gr.buc.461/512, pate de pui 100gr.buc.22/24, pate de pui 200gr.buc.432/480, pate vegetal-măsline 100gr. buc.187/208, pasta vegetala-ciuperci 100gr.buc. 43/48,stafide aurii 100gr.buc.383/426, scorțișoară măcinată 15 gr.buc.99/110,sare grunjoasa – sac 25 kbuc.5/6, sare masa extraf. iodata 1 kg,buc.447/497, sare lămâie 8 gr.buc.58/64, ulei rafinat de fl. soarelui 1l,buc. 2,232/2/480, usturoi gran.75 gr.buc. 85/94 zahăr 1kg,buc.2,130/2/367, zahăr pudră 500 gr.buc.112/124, zahăr pudră vanil. 75 gr.buc.432/480 , zahăr vanilat 8gr.buc.630/700
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03111700 Gemüsesamen, 03222115 Rosinen, 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen, 15131310 Pastete, 15235000 Fischkonserven, 15241200 Zubereiteter Hering oder Heringkonserven, 15241400 Thunfischkonserven, 15331466 Oliven in Dosen, 15411200 Kochfett, 15431100 Margarine, 15611000 Geschälter Reis, 15612130 Mehl ohne Hefe, 15612210 Maismehl, 15612410 Kuchenmischungen, 15625000 Grieß, 15831200 Weißzucker, 15831600 Honig, 15841000 Kakao, 15851100 Ungekochte Teigwaren, 15863000 Tee, 15870000 Würzmittel, 15871100 Essig und Essigersatz, 15871230 Tomatenketchup/Paradeiserketchup, 15871250 Senf, 15872100 Pfeffer, 15872200 Gewürze, 15872400 Salz, 15897300 Lebensmittelpakete, 15898000 Hefe, 15899000 Backpulver, 24911000 Gelatine
Los: LOT-0002
Titel: -Furnizare de alimente tip desert
Beschreibung: Natura produselor se regaseste in caietul de sarcini la sectiunea 3.3.1 Denumire produs - U.M. - Cantități cel mai mare contract subsecvent minim / maximAlune/arahide prăjite cu sare 100 gr buc. 137/152, Alune/arahide prăjite fără sare 100 gr buc. 32/36, Bomboane drops cu fructe/mentolate 80 gr. buc. 53/59, Jeleuri ursuleți 100g,buc.94/104,Jeleuri cu gust de fructe 1kg,buc.165/183, Biscuiți fără zahar min.100 gr.buc.252/280, Bomboane de pom 184 gr.buc.163 /181, Caramele tip Poiana Chocotoff 230g, buc.154/171 Cornulețe cu gem 450g, buc. 212/236 Biscuiți tip petit beurre 100 gr.buc. 2,495/ 2,772, Biscuiți cu unt 100g buc. 1,573/1748, Biscuiți digestivi 40gr, buc. 2,142/2,380, Biscuiți cu crema 160 gr.buc. 1,782/1,980, Biscuiți tip salatini 90 gr. buc. 1,800/2,0000, Baton ciocolata tip Snickers 50 gr.buc. /223/248, Brioșe cu lapte 40 gr. buc. 1,375/1,528, Budinca de vanilie 40 gr.buc. 209/232, Budinca căpșuni 40 gr.buc. 126/140, Budinca ciocolata 40 gr.buc. 158/176,Crema ciocolata tip Nutella 400 gr. buc.150/167 Crema pentru prăjituri ciocolata/vanilie 50g buc. 76/84, Sărățele 100 gr. buc. 968/1,076,Covrigei cu sare tip Brezel 80 gr sau echivalent buc. 997/1,108, Cozonac cu cacao și nucă buc. 314/349, Cozonac cu rahat 400 gr. buc.148/164, Cereale cu miere 500 gr.buc. 50/55, Cereale cu ciocolata tip nestle 500 gr buc. 173/192, Croissant cu crema cacao 85 gr.buc. 1.967/2,186,Croissant cu aroma de vin spumante/vanilie 85g buc. 1,843/2,048, Ciocolata cu lapte 85 gr.buc.307/341, Ciocolata menaj buc.14/16,Ciocolata alba 80gbuc. 308/342, Ciocolata fără zahar min.90 gr.buc. 155/172, Biscuiți cu crema de cioco/cacao 36g tip Eugenia,buc. 5,339/5,932,Frișcă lichidă 1 lbuc. 122/136,Fulgi de porumb 150g buc. 164/182, Halva cu cacao 200 gr.buc. 742 /824, Napolitane cu crema cacao 100 gr. buc. 2,326/2,584, Napolitane cu vanilie 100 gr.buc. 2,552/ 2,836, Napolitane fără zahar min.60 gr buc. 596/662, Prăjitura cu cremă de ciocolată/lapte tip Barni/ Măgura min.30g sau echivalent buc.2,335/2,594, Prăjiturele nuci cu rom/cacao/caramel 500gr.buc. 130/144, Prăjituri asortate 500gr. buc. 131/146, Pufuleți simpli 45 gr.buc. 1,750/1,944,Pișcoturi 400 gr.buc. 149/165, Foi de pandișpan380gr.buc. 25/28,Rahat cu fructe-cutie 5 kgbuc. 9/10, Crochete cu brânză 100gbuc.511/ 568 Sticks cu susan 80 gr. buc. 733/814, Turtă dulce umplută 140 gr.buc.2,311/2568
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03111200 Erdnüsse, 03211900 Getreideerzeugnisse, 15332240 Fruchtgelees, 15424000 Pflanzliche Wachse, 15512900 Schlagrahm, 15626000 Puddingpulver, 15811000 Brotwaren, 15811300 Croissants, 15812100 Konditorwaren, 15821200 Süßes Gebäck, 15842100 Schokolade, 15842200 Schokoladenerzeugnisse, 15842220 Schokoladenriegel, 15842310 Bonbons, 15882000 Diätetische Erzeugnisse