472264-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung – Acord cadru - Servicii de teleradiologie in regim de garda pentru investigatii RX / CT / RMN
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru - Servicii de teleradiologie in regim de garda pentru investigatii RX / CT / RMN
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Servicii de teleradiologie in regim de garda pentru investigatii RX / CT / RMN conform caietului de sarcini anexat pentru o perioada ce acopera 4 luni. - Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 18474
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85150000 Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Servicii de teleradiologie in regim de garda pentru investigatii RX / CT / RMN Descrierile si Cantitatile minime si maxime care fac obiectul acordului cadru sunt prezentate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent precum si valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se estimeaza ca va fi incheiat se regasesc detaliate in caietul de sarcini Contractele subsecvente se vor atribui lunar sau trimestrial, in functie de buget si de necesitatile spitalului Contractele subsecvente se vor atribui fara reluarea competitiei intre operatorii economici. Atribuirea contractelor subsecvente pentru operatorii economici clasati pe locurile 2 si 3. In cazul in care ofertantul clasat pe locul 1, declara ca nu are capacitatea de a onora contractul subsecvent, autoritatea contractanta va atribui contractul subsecvent urmatorului operator economic locul 2. Atribuirea contractului subsecvent opratorului clasat pe locul 3 se va produce in cazul in care locul 1 si 2 declara ca nu au capacitatea de a onora contractul subsecvent
Interne Kennung: 1