472277-2026 - Ergebnis
Polen – Mikroskope – Dostawa mikroskopu fluorescencyjnego z możliwością rozbudowy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa mikroskopu fluorescencyjnego z możliwością rozbudowy
Beschreibung5.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa mikroskopu fluorescencyjnego z możliwością rozbudowy o moduł konfokalny, moduł dwufotonowy oraz moduł do badań przyżyciowych. 5.2. Mikroskop fluorescencyjny, którego konstrukcja umożliwia rozbudowę o moduł konfokalny, moduł dwufotonowy oraz moduł do badań przyżyciowych, przeznaczony jest dla Zakładu Fizjologii Klinicznej CMKP w celu realizacji prowadzonych badań naukowych, obejmujących zarówno badania komórkowe, jak i tkankowe. Rozbudowa mikroskopu o wymienione moduły jest niezbędna do uzyskania wysokiej jakości obrazowania oraz do dynamicznego śledzenia procesów biologicznych, co ma kluczowe znaczenie w badaniach z zakresu patofizjologii serca. W szczególności mikroskopia przyżyciowa umożliwi analizę procesów zachodzących w niewydolnym sercu, które stanowią główny przedmiot badań prowadzonych w Zakładzie. 5.3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia znajdującego się w Zakładzie Fizjologii Klinicznej CMKP w Warszawie przy ul. Marymoncka 99/103. 5.4. Szczegółowy opis zamówienia, określający wymagania Zamawiającego, stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 5.5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia na warunkach zgodnych z określonymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy. 5.6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy.
Vorherige Bekanntmachung345849-2026
Interne KennungCP.250.143.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38510000 Mikroskope
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung5.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa mikroskopu fluorescencyjnego z możliwością rozbudowy o moduł konfokalny, moduł dwufotonowy oraz moduł do badań przyżyciowych. 5.2. Mikroskop fluorescencyjny, którego konstrukcja umożliwia rozbudowę o moduł konfokalny, moduł dwufotonowy oraz moduł do badań przyżyciowych, przeznaczony jest dla Zakładu Fizjologii Klinicznej CMKP w celu realizacji prowadzonych badań naukowych, obejmujących zarówno badania komórkowe, jak i tkankowe. Rozbudowa mikroskopu o wymienione moduły jest niezbędna do uzyskania wysokiej jakości obrazowania oraz do dynamicznego śledzenia procesów biologicznych, co ma kluczowe znaczenie w badaniach z zakresu patofizjologii serca. W szczególności mikroskopia przyżyciowa umożliwi analizę procesów zachodzących w niewydolnym sercu, które stanowią główny przedmiot badań prowadzonych w Zakładzie. 5.3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do wskazanego przez Zamawiającego pomieszczenia znajdującego się w Zakładzie Fizjologii Klinicznej CMKP w Warszawie przy ul. Marymoncka 99/103. 5.4. Szczegółowy opis zamówienia, określający wymagania Zamawiającego, stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 5.5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia na warunkach zgodnych z określonymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy. 5.6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy. 5.7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, co mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów – należy przyjąć, że zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy PZP wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, są uzasadnione specyfiką zamówienia, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia w sposób wskazany w zdaniu poprzednim w opisie przedmiotu zamówienia każdorazowo wskazano kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 5.8. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia użyte zostały odwołania do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, co oznacza że należy przyjąć, iż odniesieniom takim każdorazowo towarzyszą wyrazy "lub równoważne". 5.9. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W celu wykazania spełnienia tych wymagań wykonawca w szczególności może przedstawić specyfikację producenta potwierdzającą parametry oferowanego produktu w języku polskim lub angielskim – dopuszcza się wydruki ze stron internetowych producenta.