472540-2025 - Wettbewerb
Polen – Sonnenenergieanlage – Montaż instalacji fotowoltaicznej w Szkołach Podstawowych : a) Szkoła Podstawowa nr 402 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMontaż instalacji fotowoltaicznej w Szkołach Podstawowych : a) Szkoła Podstawowa nr 402 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Montaż instalacji fotowoltaicznej w Szkole Podstawowej nr 402 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22. 2. Wymagania dotyczące dokumentacji projektowej i realizacji: • inwentaryzacja architektoniczna w zakresie niezbędnym dla prawidłowej realizacji projektu, • przeprowadzenie inwentaryzacji istniejących urządzeń sieci elektroenergetycznej budynku, • opinia techniczna dotycząca konieczności wymiany wyłącznika głównego prądu, • instalacja fotowoltaiczna o mocy DC w przedziale 70 - 71 kWp na dachu budynku „B” Szkoły Podstawowej nr 402 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 na pokryciu z papy, • plan rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych na powierzchni dachu budynku, • opis zalecanego sposobu montażu paneli, • konstrukcja montażowa i obliczenia wytrzymałościowe dla projektowanej instalacji, • instalacja fotowoltaiczna będzie połączona z instalacją elektryczną budynku, • kompletna symulacja pracy instalacji w oparciu o popularne programy symulacyjne, • generatory będą podłączone do inwertera/inwerterów trójfazowych, który przekształci prąd stały na prąd przemienny o napięciu 400 V, • wykonanie lub dostosowanie instalacji odgromowej budynku, uwzględniające zamontowane elementy instalacji fotowoltaicznej, • rozbudowa lub przebudowa rozdzielnic głównych nn w zakresie przyłączenia instalacji PV oraz systemu blokującego wypływ mocy, • doprowadzenie sieci LAN od inwerterów do miejsca uzgodnionego z Przedstawicielem Użytkownika. W przypadku braku w obiekcie łącza światłowodowego lub braku możliwości przesyłania danych z inwerterów do sieci internetowej obiektu Wykonawca zamontuje ruter z kartą SIM. Ustalenie dostępu do internetu należy wykonać na etapie projektowym, które musi zostać potwierdzone stosowną notatką z Przedstawicielem Użytkownika i Zamawiającego, • urządzenia sieci LAN objęte dyrektywą NIS2 dla Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji muszą spełniać jej wymagania, • w razie konieczności uzyskanie warunków przyłączenia, od E.ON Polska S.A. dla instalacji fotowoltaicznej placówki, • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie w Stoen Operator Sp. z o. o., • uzgodnienie dokumentacji w niezbędnym zakresie z rzeczoznawcą ds. ppoż., • opracowanie STWiOR, • opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich w formacie .ath i .pdf, • w założeniach technicznych należy stosować najbardziej optymalne, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania, • w uzasadnionym przypadku dopuszcza się za zgodą Zamawiającego zmianę lokalizacji paneli na dachu budynku szkoły na pokryciu z papy na placówce, tak aby suma zaplanowanych ilość mocy DC pozostała bez zmian. 3. Szczegółowy opis oraz zakres prac określają Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 11 do SWZ. Uwaga: Prace dotyczą obiektu czynnego. W Szkole Podstawowej nr 402 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 w Warszawie zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 39,4 kWp. Na dołączonym do OPZ załączniku kolorem żółtym jest zaznaczone przewidziane miejsce instalacji fotowoltaicznej na dachu szkoły. Są wskazana dwa miejsca na pokryciu dachu z papy. Zamawiający nie wyraża montażu paneli instalacji PV na dachu pokrytym z blachy nad halą sportową. Na dachu budynku placówki oprócz instalacji fotowoltaicznych znajdują się centrale i kanały wentylacyjne zajmujące znaczną cześć dachu. Konstrukcja wsporcza, przeznaczona dla dachu płaskiego, będzie montowana w sposób bezinwazyjny na dachach budynków. Wykonawca robót musi uzyskać wzór umowy dystrybucyjnej ze Stoen Operator Sp. z o.o. i dostarczyć ją Zamawiającemu w celu jej zawarcia. Wykonawca musi uzgodnić w Stoen Operator Sp. z o.o. nowy układ pomiarowy i jego nową lokalizację w miejscu łatwo dostępnym. Wszystkie materiały (w szczególności panele fotowoltaiczne) po dostarczeniu na plac budowy, przed montażem, zostaną sprawdzone przez Zamawiającego pod względem spełnienia warunków SWZ oraz przedłożonych certyfikatów i kart katalogowych.
Interne KennungUD-VI-ZP/33/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen