472615-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Laborgebäuden – Budowa Laboratorium Centralnego ZWiK Sp. z o.o. w Szczecinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa Laboratorium Centralnego ZWiK Sp. z o.o. w Szczecinie
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest budowa Laboratorium Centralnego ZWiK w Szczecinie. 2. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym dokumentację projektową, załączniku nr 3 do SWZ stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający ubiega się o dofinansowanie zamówienia ze środków zewnętrznych. Zgodnie z art. 257 ustawy pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienie publicznego, jeżeli środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostaną mu przyznane. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. b) i c) ustawy, do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te mogą obejmować dodatkowe dostawy oraz powtórzenie podobnych usług lub robót budowlanych, zgodnie z zakresem określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Podstawą ustalenia warunków, na jakich zostaną udzielone wskazane zamówienia, jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 5. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy pzp Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, zwany dalej także JEDZ). Zamawiający wezwie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp (JEDZ) Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z Rozdziałem VI pkt 2 ppkt 1 SWZ. 6. Na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy pzp, jeżeli Wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu lub są one niekompletne lub zawierają błędy, Zamawiający wzywa Wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie z zastrzeżeniem art. 128 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 3 ustawy pzp. 7. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zapisów niniejszego punktu nie stosuje się jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 8. Na podstawie art. 107 ust. 2 i ust. 3 ustawy pzp jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych, lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnienia dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 9. Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Interne KennungNr sprawy 39/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensO udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który nie podlega wykluczeniu z postępowania. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawcę, w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz z uwagi na treść art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także , gdy w stosunku, do wykonawcy zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Uwaga! na podstawie art. 393 ust. 4 w postępowaniu o udzielenie zamówienia sektorowego wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h ustawy oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h ustawy. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem Podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Przesłanki wykluczenia zostały szczegółowo określone w dokumentach zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214610 Bau von Laborgebäuden
5. Los
LosLOT-0008
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest budowa Laboratorium Centralnego ZWiK w Szczecinie. 2. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym dokumentację projektową, załączniku nr 3 do SWZ stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. 3. główny przedmiot: 45214610-9 – budowa laboratoriów dodatkowe 45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków 45220000-5 Roboty inżynieryjne i budowlane 45110000-1 Roboty przygotowawcze 45111100-9 Roboty w zakresie burzenia 45111200-0 Roboty w zakresie usuwania gruzu 45112000-5 Roboty w zakresie usuwania gleby 45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne 45312000-7 Instalowanie systemów alarmowych i zabezpieczeń 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 09331200-0 Słoneczne moduły fotoelektryczne 45312310-3 Ochrona odgromowa 45315300-1 Instalacje zasilania elektrycznego 45350000-5 Instalacje mechaniczne 24110000-8 Gazy przemysłowe 38950000-3 Meble laboratoryjne 38940000-0 Wyposażenie laboratoryjne 38430000-8 Przyrządy do analizy fizycznej lub chemicznej 38410000-2 Sprzęt pomiarowy laboratoryjny 38434000-6 Analizatory 90500000-2 Usługi związane z odpadami (np. utylizacja odpadów z wyburzeń)
Interne KennungBudowa Laboratorium Centralnego ZWiK Sp. z o.o. w Szczecinie