472618-2026 - Wettbewerb
Polen – Zuschlagstoffe – Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 w podziale na części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 w podziale na części
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania jednostek terenowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonie zimowym 2026/2027 oraz 2027/2028 w podziale na następujące części: - CZĘŚĆ 1 RDW BYTÓW, - CZĘŚĆ 2 RDW CHOJNICE, - CZĘŚĆ 3 RDW GDAŃSK, - CZĘŚĆ 4 RDW KARTUZY, - CZĘŚĆ 5 RDW LĘBORK, - CZĘŚĆ 6 RDW PUCK, - CZĘŚĆ 7 RDW STAROGARD GDAŃSKI, - CZĘŚĆ 8 RDW SZTUM.
Interne Kennung50/WZP/2026/PN/WUDiM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp). 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) znajduje się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in. wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt. 7.6 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 13. Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzór umowy. 14. Zasady dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW. 16. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt 2.1.3 i w LOT- 0001- LOT - 0008 niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość maksymalnego zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14212200 Zuschlagstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Bytów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Bytowie w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Chojnice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chojnicach w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Gdańsk
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Kartuzy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kartuzach w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Lębork
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Lęborku w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Puck
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pucku w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Starogard Gdański
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 - Dostawa kruszywa do zimowego utrzymania dróg do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028 - RDW Sztum
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wraz z transportem kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0-2 mm, przeznaczonego do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Sztumskim w sezonach zimowych 2026/2027 oraz 2027/2028.