2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rauhan Tervehdys -seurakuntalehden jakelu
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Rauhan Tervehdys -seurakuntalehden jakelupalvelu sopimuskaudelle 1.1.2027–31.12.2027. Hankinta sisältää lehden jakelun tarjouspyynnössä ja sen liitteissä esitetyllä tavalla. Lehteä jaetaan pääosin osoitteettomana jakeluna (peittojakeluna) sekä lisäksi osoitteellisena jakeluna ja nippujakeluna. Vuoden 2027 aikana lehti ilmestyy joko 11 tai 20 kertaa. Tarjouspyynnössä ilmoitetut jakelumäärät, julkaisukerrat ja jakelualueet ovat arvioita, eikä tilaaja sitoudu ilmoitettuihin määriin. Tarkemmat tiedot hankinnan kohteesta, vaatimuksista, vertailuperusteista ja sopimusehdoista ilmenevät tarjouspyyntöasiakirjoista.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta toteutetaan avoimena menettelynä julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016) mukaisesti. Kaikki soveltuvuusvaatimukset täyttävät tarjoajat voivat jättää tarjouksen. Tarjoukset vertaillaan tarjouspyynnössä ilmoitettujen kokonaistaloudellisen edullisuuden perusteiden mukaisesti. Tarkemmat tiedot hankinnan kohteesta, tarjousmenettelystä ja sopimusehdoista ilmenevät tarjouspyyntöasiakirjoista.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64000000 Post- und Fernmeldedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64110000 Postdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Rauhan Tervehdys -seurakuntalehden jakelupalvelu sopimuskaudelle 1.1.2027–31.12.2027. Hankinta sisältää lehden jakelun tarjouspyynnössä ja sen liitteissä esitetyllä tavalla. Lehteä jaetaan pääosin osoitteettomana peittojakeluna sekä lisäksi osoitteellisena jakeluna ja nippujakeluna. Vuoden 2027 aikana lehti ilmestyy joko 11 tai 20 kertaa. Tarjouspyynnössä ilmoitetut jakelumäärät, julkaisukerrat ja jakelualueet ovat arvioita, eikä tilaaja sitoudu ilmoitettuihin määriin. Tarkemmat tiedot hankinnan kohteesta, vaatimuksista, vertailuperusteista ja sopimusehdoista ilmenevät tarjouspyyntöasiakirjoista.
Interne Kennung: 2026-053213-LOT-0001