2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud af netstationer 10-15 kV
Beschreibung: KONSTANT NET A/S og RAH Net A/S ønsker med nærværende udbud indgåelse af én Rammeaftale med en leverandør på netstationer 10-15 kV til levering i hele forsyningsområdet for hvert selskab. Ordregiver efterspørger netstationer 10-15 kV med montageret lavspændingstavle samt forberedelse af kabeltilslutninger. Ordregiver står efter levering selv for montering af koblingsanlæg, distributionstransformer mv. Den udbudte rammeaftale har en løbetid på 8 år. Udbuddet er ikke opdelt i delaftaler grundet hensynet til stordriftsfordele herunder økonomi. Tildelingskriteriet er ”bedste forhold mellem pris og kvalitet”. Ordregiver forbeholder sig ret til at tildele kontrakten på baggrund af det indledende tilbud. Udbudsformen er udbud med forhandling på baggrund af interessetilkendegivelse via kvalifikationsordningen Achilles UNCE, under kategori 3.5.24.1 Transformerstation, enhed. Herigennem er de deltagende tilbudsgivere som er inviteret til afgive tilbud udvalgt. Der afleveres ikke ESPD i forbindelse med afgivelse af tilbud, da dette er gjort ved optagelsen på Achilles UNCE.
Interne Kennung: 622170
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung
5. Los
Los: LOT-0000