47344-2026 - Wettbewerb
Polen – Sicherheitssoftwarepaket – WSZSL/FZ-10/26 PRZETARG NIEOGRANICZONY NA 1) Dostawę licencji wraz z wdrożeniem i konfiguracją zintegrowanego systemu (klasy XDR) do wykrywania, monitorowania, usuwania oraz zapobiegania zagrożeniom i zaawansowanym atakom cybernetycznym w wewnętrznej sieci informatycznej, 2) Utrzymanie oraz udzielenie wsparcia systemu 3) Zapewnienie outsourcingu funkcji SOC
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWSZSL/FZ-10/26 PRZETARG NIEOGRANICZONY NA 1) Dostawę licencji wraz z wdrożeniem i konfiguracją zintegrowanego systemu (klasy XDR) do wykrywania, monitorowania, usuwania oraz zapobiegania zagrożeniom i zaawansowanym atakom cybernetycznym w wewnętrznej sieci informatycznej, 2) Utrzymanie oraz udzielenie wsparcia systemu 3) Zapewnienie outsourcingu funkcji SOC
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest: 1) Dostawa licencji wraz z wdrożeniem i konfiguracją zintegrowanego systemu (klasy XDR) do wykrywania, monitorowania, usuwania oraz zapobiegania zagrożeniom i zaawansowanym atakom cybernetycznym w wewnętrznej sieci informatycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy (dalej również: system), 2) Utrzymanie oraz udzielenie wsparcia systemu, 3) Zapewnienie outsourcingu funkcji SOC poprzez usługi Managed Detection and Response (MDR) ze zdalnym monitorowaniem i reagowaniem 24/7, wraz z przeprowadzeniem szkoleń pracowników Działu Informatycznego i pracowników wyznaczonych przez Zamawiającego Zamawiający wymaga, aby usługi były świadczone zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi tj.: NIS2 (Dyrektywa w sprawie bezpieczeństwa sieci i informacji), KSC (Krajowy System Cyberbezpieczeństwa) oraz rozprządzenie UE w sprawie cyfrowej odporności operacyjnej dla sektora finansowego Digital Operational Resilience Act (DORA), jak również obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (RODO). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej również: OPZ) zawarty został w Rozdziale XXVII do niniejszego SWZ (który następnie stanowić będzie Załącznik nr 2A do Umowy). 2. Warunki dotyczące wykonywania zamówienia określone zostały również w Rozdziale XX SWZ (w projektowanych postanowieniach umownych).
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający na podstawie art. 138. ust. 2 pkt 2) uPzp tj. ze względu na fakt, iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia w związku z koniecznością zapewnienia cyberbezpieczeństwa skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione - wyznacza w niniejszym postępowaniu skrócony 15 dniowy termin składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung, 79417000 Sicherheitsberatung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Dostawa licencji wraz z wdrożeniem i konfiguracją zintegrowanego systemu (klasy XDR) do wykrywania, monitorowania, usuwania oraz zapobiegania zagrożeniom i zaawansowanym atakom cybernetycznym w wewnętrznej sieci informatycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy (dalej również: system), 2) Utrzymanie oraz udzielenie wsparcia systemu, 3) Zapewnienie outsourcingu funkcji SOC poprzez usługi Managed Detection and Response (MDR) ze zdalnym monitorowaniem i reagowaniem 24/7, wraz z przeprowadzeniem szkoleń pracowników Działu Informatycznego i pracowników wyznaczonych przez Zamawiającego Zamawiający wymaga, aby usługi były świadczone zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi tj.: NIS2 (Dyrektywa w sprawie bezpieczeństwa sieci i informacji), KSC (Krajowy System Cyberbezpieczeństwa) oraz rozprządzenie UE w sprawie cyfrowej odporności operacyjnej dla sektora finansowego Digital Operational Resilience Act (DORA), jak również obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (RODO). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej również: OPZ) zawarty został w Rozdziale XXVII do niniejszego SWZ (który następnie stanowić będzie Załącznik nr 2A do Umowy). 2. Warunki dotyczące wykonywania zamówienia określone zostały również w Rozdziale XX SWZ (w projektowanych postanowieniach umownych). 3. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści niniejszej Specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
Optionen
Beschreibung der OptionenBRAK OPCJI