2. Verfahren
Verfahren
Titel: a. Kompaktor
Beschreibung: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i dostawy kompaktora. 2. Specyfikacja kompaktora jest wskazana w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 03/REKO/W/2026 z dn. 07.07.2026 r. 2. Zamawiający nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. 3. Zamawiający nie dopuszcza zakupu kompaktora stanowiącego przedmiot zamówienia, w stosunku do którego Oferent nie może wykazać jednostek referencyjnych tj. podmiotów, w których wykorzystywany jest tego typu kompaktor. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych. 5. Materiał wejściowy: Folia odpadowa LDPE i LLDPE pochodzenia komunalnego. Folia po procesie rozdrabniania do poziomu wielkości frakcji około 60x60 mm. 6. Warunki pracy: a) Kompaktor zamontowany będzie w hali produkcyjnej na posadzce wykonanej w technologii betonowej; b) Cykl pracy – całoroczny, zmianowy (4 brygadowy); c) Temperatura otoczenia pracy w przedziale od 1 do 40°C. 7. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Kompaktor zgodnie ze specyfikacją zawartą w rozdziale III; b) Montaż i uruchomienie; c) Deklaracje zgodności z obowiązującymi normami na oferowane urządzenie; d) Dokumentacja typu DTR, w tym w szczególności instrukcja obsługi w języku polskim w formie papierowej i elektronicznej; e) Dostawa do miejsca realizacji projektu; f) Rozruch techniczny i sprawdzenie parametrów funkcjonalnych w przeprowadzonej próbie technologicznej; g) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 03/REKO/W/2026 z dn. 07.07.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42994000 Maschinen für die Verarbeitung von Kautschuk oder Kunststoffen, 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompaktor
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zakupu i dostawy kompaktora. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1. Przeznaczenie i funkcja procesowa: a) Kompaktor przeznaczony do redukcji wilgotności w materiale przerobowym wskazanym w rozdziale II pkt. 5. tj. odpadowej folii LDPE i LLDPE pochodzenia komunalnego po etapie rozdrobnienia wstępnego oraz procesów mycia, hydroseparacji oraz wstępnej redukcji wilgotności z wykorzystaniem wirówki. b) Kompaktor musi realizować proces redukcji wilgoci co najmniej w dwóch etapach. c) Kompaktor jako układ technologiczny pełnić będzie rolę prasy wyciskającej jak również w końcowej fazie kompaktor musi zapewnić rozluźniene struktury materiału przerobowego w celu jego transportu do kolejnych etapów procesu. redukującej wilgotność. d) Maksymalny dopuszczalny poziom wilgotności materiału na wyjściu – 6 %. 2. Układ roboczy, jego elementy i parametry: a) Kosz zasypowy ze stali nierdzewnej b) Prasa ślimakowa – przenośnik ślimakowy (element służący do właściwego zagęszczenia materiału) – średnica minimum 590 mm. Napęd planetarny ślimaka poprzez silnik elektryczny o mocy przedziale od 50 do 60 kW. c) Docisk z wykorzystaniem hydraulicznego układu prasującego o mocy napędu w przedziale od 3 do 5 kW. d) Kolektor cieczy i cylindryczne sito do odprowadzania cieczy wykonane ze stali nierdzewnej e) Rozdrabniacz czołowy pełniący funkcje urządzenia do rozluźnienia materiału przed jego podaniem do aglomeracji. Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy w przedziale od 7 do 10 kW. f) Ślimak podający ze stali nierdzewnej (do wentylatora transportowego) g) Wentylator do transportu płatka z przekładnią pasową napędzany poprzez silnik elektryczny o mocy w przedziale od 20 do 25 kW. WYMAGANIA PODSTAWOWE Poniżej wskazujemy wymagania podstawowe określone w stosunku do przedmiotu zamówienia i Oferenta, których brak możliwości spełnienia przez Oferenta, powoduje negatywną ocenę i odrzucenie oferty: 1. Przedmiot oferty musi dotyczyć i być zgodny z przedmiotem zamówienia opisanym w rozdziale II oraz musi uwzględniać specyfikację zawartą w rozdziale III zapytania. 2. Osiągnięcie zakładanych parametrów przerobu : a) Minimalna wydajność godzinowa – 1,5 Mg w odniesieniu do materiału przerobowego na wyjściu spełniającego warunek maksymalnej wilgotności wskazany poniżej w ppkt. b) b) Maksymalna wilgotność materiału na wyjściu – 6 %. 3. Szczególne warunki dotyczące płatności, które będą zawarte w przyszłej umowie: a) Obowiązującą formą wynagrodzenia, zgodnie z przyjętą ofertą Oferenta, będzie cena ryczałtowa, tj. kwota ustalona z góry zgodnie z ofertą Oferenta, bez możliwości jej zwiększenia. b) Minimalnie 40% wynagrodzenia netto płatne po podpisaniu przez Strony protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń. 4. Minimalny okres gwarancji na urządzenie – 12 miesięcy. Okres gwarancji liczony będzie od daty końcowego protokołu odbioru (bez zastrzeżeń) przedmiotu zamówienia. 5. Minimalne wymagania dotyczące serwisu gwarancyjnego oraz przeglądów w okresie gwarancji: a) obsługa zgłoszenia w języku polskim; b) podjęcie działań serwisowych - bezpośrednio po zgłoszeniu; c) maksymalny termin przyjazdu serwisu w przypadku braku możliwości zdalnego usunięcia awarii – 48 godzin; d) wykonawca, zobowiązany jest usuwać usterki w ciągu maksymalnie 4 dni od ich zgłoszenia przez Zamawiającego; e) ze względu na typ pracy (praca w systemie czterobrygadowym) zgłoszenie usterek przez Zamawiającego odbywać się będzie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym również w dni ustawowo wolne od pracy, poprzez przesłanie e-mail lub kontakt telefoniczny na dane wskazane przez Wykonawcę. f) na uzasadniony wniosek Wykonawcy przesłany na adres email: ur@reko-odpady.pl, Zamawiający może pisemnie wyrazić zgodę na późniejszy termin usunięcia danej usterki. g) Zamawiający wymaga stosowania do napraw części oryginalnych. 6. Zapewnienie serwisu pogwarancyjnego. Oferent jest zobowiązany wskazać podmiot, który będzie zapewniał możliwość realizacji serwisu pogwarancyjnego. 7. Maksymalny okres realizacji umowy wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Okres realizacji umowy obejmować musi realizację całego zakresu zamówienia wskazanego w rozdziale II pkt 7, w szczególności dostawa, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie próby technologicznej. 8. Oferent w odniesieniu do oferowanego przedmiotu zamówienia jest zobowiązany wskazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1) referencyjne jednostki tj. podmioty dysponujące przedmiotowym kompaktorem. Wymagania Zamawiającego w odniesieniu do referencji i jednostek referencyjnych zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 03/REKO/W/2026 z dn. 07.07.2026 r. 9. Warunki udziału/wymagania wobec Oferenta - o udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający łącznie następujące warunki: a) Dysponuje potencjałem finansowym i organizacyjnym dającym zdolność do wykonania umowy. W odniesieniu do tego warunku Zamawiający wymaga aby przychody Oferenta za ostatni zamknięty rok obrachunkowy stanowiły minimum 1,5 mln złotych. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania sprawozdania finansowego na etapie oceny ofert w przypadku jeżeli takie sprawozdania nie będą dostępne w publicznych lub płatnych bazach do których Zamawiający ma dostęp. b) Dysponuje potencjałem technicznym i osobowym, oraz doświadczeniem dającym zdolność do wykonania umowy. Dla weryfikacji tego warunku Oferent jest zobowiązany wskazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1) referencyjne jednostki tj. Podmioty dysponujące zakładem/instalacją, w których Oferent prowadzi działania serwisowe tego typu kompaktora. Wymagania Zamawiającego w odniesieniu do referencji i jednostek referencyjnych zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 03/REKO/W/2026 z dn. 07.07.2026 r. c) Niezalegający z zapłatą podatków i składek ubezpieczenia społecznego. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 03/REKO/W/2026 z dn. 07.07.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
Interne Kennung: 03/REKO/W/2026