2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej ŚNIEŻNIK eksploatowanego w KPW Świnoujście
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej ŚNIEŻNIK eksploatowanego w KPW Świnoujście. W zakres modernizacji wchodzi: 1) 5,56 mm kbk MSBS GROT – do strzelania symulowanego w systemie ŚNIEŻNIK w ilości 8 szt. 2) 9 mm pistolet VIS 100 do strzelania symulowanego w systemie ŚNIEŻNIK w ilości 7 szt. 3) Zestaw rakietowy PPZR-PIORUN do strzelania symulowanego w systemie ŚNIEZNIK (wersja z goglami VR): a) Makieta wyrzutni zestawu PPZR-PIORUN b) Makieta mechanizmu startowego zestawu PPZR-PIORUN 4) Aktualizacja oprogramowania systemu ŚNIEŻNIK do wymogów „Programu strzelań z broni strzeleckiej DU-7.0.8”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), którą Zamawiający przekaże Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne Kennung: 14/KPW/UZBR/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia spowodowana koniecznością zrealizowania usługi w roku 2026 (szacowany termin realizacji: 5 miesięcy od daty podpisania umowy). Brak dostosowania systemu do aktualnych wymagań uniemożliwi prawidłową realizację programu szkolenia, co w konsekwencji może doprowadzić do powstania opóźnień w procesie szkoleniowym oraz ryzyka braku osiągnięcia wymaganych standardów wyszkolenia. Zaniechanie modernizacji skutkowałoby poważnymi zaległościami w harmonogramie szkoleń, a co za tym idzie obniżeniem jakości przygotowania przyszłych oficerów. Nowa konfiguracja systemu z odpowiednim jego doposażeniem pozwoli na większą optymalizację procesu szkoleniowego, co bezpośrednio wpłynie na efektywność procesu kształcenia w tym zakresie. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla poprawy jakości przygotowania żołnierzy do realizacji zadań w obliczu rosnących zagrożeń.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
Los: LOT-0001