2. Verfahren
Verfahren
Titel: Adaptacja warsztatu PW na pomieszczenie socjalne dla pracowników sieci wodociągowej na terenie oczyszczalni ścieków SEWIK TKGK Sp. z o.o. ul. Kasprowicza 35c 34-500 Zakopanem
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Adaptacja warsztatu PW na pomieszczenie socjalne dla pracowników sieci wodociągowej na terenie oczyszczalni ścieków SEWIK TKGK Sp. z o.o. Roboty budowlane, instalacyjne wodociągowe, kanalizacyjne i c.o. oraz instalacyjne elektryczne. Ul. Kasprowicza 35c 34-500 Zakopanem. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają: 2.1. Koncepcja przebudowy. 22. Przedmiar robót. Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy i informacyjny. Przedmiar nie stanowi samodzielnej podstawy określenia zakresu zobowiązania Wykonawcy ani podstawy do ograniczenia zakresu robót objętych ceną ryczałtową. Wykonawca zobowiązany jest do skalkulowania ceny oferty na podstawie całokształtu dokumentacji postępowania, w tym SWZ, wzoru umowy, dokumentacji technicznej, koncepcji przebudowy, rysunków, przedmiaru robót, własnej wiedzy technicznej i doświadczenia zawodowego. Dokumenty te należy interpretować łącznie, z uwzględnieniem celu zamówienia, którym jest kompleksowe wykonanie adaptacji warsztatu PW na pomieszczenie socjalne dla pracowników sieci wodociągowej. 3.Istotne postanowienia związane z realizacją przedmiotu zamówienia: 3.1. Wykonawca gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SWZ, dokumentacją przetargową, koncepcją przebudowy, dokumentacją techniczną, przedmiarem robót oraz projektowanymi postanowieniami umowy. 3.2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, zasadami sztuki budowlanej, należytą starannością, zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasadami gospodarności. 3.3. Oferta złożona przez Wykonawcę musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności koszty robocizny, materiałów, urządzeń, sprzętu, transportu, zabezpieczenia terenu robót, robót przygotowawczych, porządkowych i odtworzeniowych, wywozu i utylizacji odpadów, prób, sprawdzeń, odbiorów, dokumentacji powykonawczej oraz innych czynności koniecznych do osiągnięcia celu zamówienia. 3.4. Wszelkie materiały niezbędne do realizacji zamówienia zapewnia Wykonawca. Materiały powinny być fabrycznie nowe, odpowiednie dla rodzaju wykonywanych robót, zgodne z dokumentacją przetargową, koncepcją, dokumentacją techniczną oraz obowiązującymi normami i przepisami. Materiały muszą posiadać wymagane prawem deklaracje, certyfikaty, atesty lub inne dokumenty dopuszczające je do stosowania w budownictwie, o ile takie dokumenty są wymagane dla danego rodzaju materiału. 3.5. Wykonawca na własną odpowiedzialność i ryzyko zobowiązany jest uzyskać wszelkie informacje, które mogą być konieczne do prawidłowego przygotowania oferty i wykonania zamówienia. 3.6. Wykonawcy powinni zapoznać się z należytą starannością z treścią dokumentacji przetargowej oraz uzyskać wiarygodne informacje dotyczące warunków realizacji zamówienia, które mogą mieć wpływ na wartość, charakter oferty lub sposób wykonania zamówienia. Po wyborze oferty reklamacje dotyczące zmiany ceny oferty, wynikające z nieuwzględnienia okoliczności możliwych do ustalenia na etapie przygotowania oferty, nie będą uwzględniane. 3.7. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i przedłożeniem oferty oraz dokumentów wymaganych w postępowaniu. 3.8. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane materiały na okres 3 lat, liczony od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń. 3.9. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren robót, usunąć odpady, pozostałości materiałów, zaplecze techniczne oraz przywrócić teren i pomieszczenia objęte robotami do stanu umożliwiającego ich prawidłowe użytkowanie. Wykonanie tych obowiązków zostanie potwierdzone w protokole odbioru końcowego. 3.10. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w sposób kompletny, zgodnie z dokumentacją przetargową, koncepcją, dokumentacją techniczną, zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, zasadami sztuki budowlanej, należytą starannością oraz zasadami gospodarności. Cena oferty obejmuje wszystkie roboty, dostawy, materiały, urządzenia i czynności konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia, także wtedy, gdy nie zostały one wprost wyszczególnione w przedmiarze robót, lecz wynikają z dokumentacji, celu zamówienia lub zasad wiedzy technicznej. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy i informacyjny.
Interne Kennung: 13S/Adaptacja/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie, którego dotyczy niniejszy dokument oznaczone jest znakiem: 13S/Adaptacja/2026. Wykonawcy powinni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie. 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością prowadzenia negocjacji o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwot określonych w art. 2 ust. 1 pkt. 2) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.) w oparciu o zapisy Regulaminu Udzielania Zamówień Sektorowych SEWIK 3. Przed złożeniem oferty, Wykonawca winien się zapoznać z Regulaminem Udzielania Zamówień Sektorowych obowiązującym w SEWIK 4. Treść Regulaminu dostępna jest na stronie internetowej Zamawiającego: https://sewik.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/zamowieniasektorowe2026.pdf 5. Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami stanowi kompletny dokument, który obowiązuje Wykonawcę i Zamawiającego podczas całego postępowania. 6. Adres strony prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1340442
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Adaptacja warsztatu PW na pomieszczenie socjalne dla pracowników sieci wodociągowej na terenie oczyszczalni ścieków SEWIK TKGK Sp. z o.o. Roboty budowlane, instalacyjne wodociągowe, kanalizacyjne i c.o. oraz instalacyjne elektryczne. Ul. Kasprowicza 35c 34-500 Zakopanem. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają: 2. 1. Koncepcja przebudowy. 2. 2. Przedmiar robót. Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy i informacyjny. Przedmiar nie stanowi samodzielnej podstawy określenia zakresu zobowiązania Wykonawcy ani podstawy do ograniczenia zakresu robót objętych ceną ryczałtową. Wykonawca zobowiązany jest do skalkulowania ceny oferty na podstawie całokształtu dokumentacji postępowania, w tym SWZ, wzoru umowy, dokumentacji technicznej, koncepcji przebudowy, rysunków, przedmiaru robót, własnej wiedzy technicznej i doświadczenia zawodowego. Dokumenty te należy interpretować łącznie, z uwzględnieniem celu zamówienia, którym jest kompleksowe wykonanie adaptacji warsztatu PW na pomieszczenie socjalne dla pracowników sieci wodociągowej. 3.Istotne postanowienia związane z realizacją przedmiotu zamówienia: 3.1. Wykonawca gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SWZ, dokumentacją przetargową, koncepcją przebudowy, dokumentacją techniczną, przedmiarem robót oraz projektowanymi postanowieniami umowy. 3.2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, zasadami sztuki budowlanej, należytą starannością, zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasadami gospodarności. 3.3. Oferta złożona przez Wykonawcę musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności koszty robocizny, materiałów, urządzeń, sprzętu, transportu, zabezpieczenia terenu robót, robót przygotowawczych, porządkowych i odtworzeniowych, wywozu i utylizacji odpadów, prób, sprawdzeń, odbiorów, dokumentacji powykonawczej oraz innych czynności koniecznych do osiągnięcia celu zamówienia. 3.4. Wszelkie materiały niezbędne do realizacji zamówienia zapewnia Wykonawca. Materiały powinny być fabrycznie nowe, odpowiednie dla rodzaju wykonywanych robót, zgodne z dokumentacją przetargową, koncepcją, dokumentacją techniczną oraz obowiązującymi normami i przepisami. Materiały muszą posiadać wymagane prawem deklaracje, certyfikaty, atesty lub inne dokumenty dopuszczające je do stosowania w budownictwie, o ile takie dokumenty są wymagane dla danego rodzaju materiału. 3.5. Wykonawca na własną odpowiedzialność i ryzyko zobowiązany jest uzyskać wszelkie informacje, które mogą być konieczne do prawidłowego przygotowania oferty i wykonania zamówienia. 3.6. Wykonawcy powinni zapoznać się z należytą starannością z treścią dokumentacji przetargowej oraz uzyskać wiarygodne informacje dotyczące warunków realizacji zamówienia, które mogą mieć wpływ na wartość, charakter oferty lub sposób wykonania zamówienia. Po wyborze oferty reklamacje dotyczące zmiany ceny oferty, wynikające z nieuwzględnienia okoliczności możliwych do ustalenia na etapie przygotowania oferty, nie będą uwzględniane. 3.7. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i przedłożeniem oferty oraz dokumentów wymaganych w postępowaniu. 3.8. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane materiały na okres 3 lat, liczony od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń. 3.9. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren robót, usunąć odpady, pozostałości materiałów, zaplecze techniczne oraz przywrócić teren i pomieszczenia objęte robotami do stanu umożliwiającego ich prawidłowe użytkowanie. Wykonanie tych obowiązków zostanie potwierdzone w protokole odbioru końcowego. 3.10. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w sposób kompletny, zgodnie z dokumentacją przetargową, koncepcją, dokumentacją techniczną, zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, zasadami sztuki budowlanej, należytą starannością oraz zasadami gospodarności. Cena oferty obejmuje wszystkie roboty, dostawy, materiały, urządzenia i czynności konieczne do prawidłowego wykonania zamówienia, także wtedy, gdy nie zostały one wprost wyszczególnione w przedmiarze robót, lecz wynikają z dokumentacji, celu zamówienia lub zasad wiedzy technicznej. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy i informacyjny.