2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pierwszego wyposażenia budynku biblioteki przy ul. Silnikowej 8A w Warszawie – Dostawa i montaż wyposażenia meblowego.
Beschreibung: Dostawa pierwszego wyposażenia budynku biblioteki przy ul. Silnikowej 8A w Warszawie – Dostawa i montaż wyposażenia meblowego.
Interne Kennung: UD-XI-WZP.271.27.2025.IMA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Środki inwestycyjne na dostawę pierwszego wyposażenia budynku biblioteki publicznej przy ul. Silnikowej 8A w Warszawie, wprowadzono do WPF na rok 2025 w Budżecie Dzielnicy Ursus stosowną Uchwałą Rady m.st Warszawy z dnia 5 czerwca 2025 r. W związku z tym dopiero od około 10 czerwca 2025 r. istniała możliwość rozpoczęcia przygotowania ww. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający posiada środki na wyposażenie biblioteki publicznej zlokalizowanej w budynku Szkoły Podstawowej nr 409 przy ul. Silnikowej 8A w Warszawie wyłącznie w roku 2025. Ww. szkoła rozpocznie funkcjonowanie od 1 września br. w związku z tym zachodzi konieczność jak najszybszego uruchomienia Biblioteki Publicznej, która również spełnia funkcje oświatowo-wychowawcze. Opublikowanie ogłoszenia z terminem 35 dni określonym w Art. 138 ust. 1, Ustawy Prawo zamówień publicznych (termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni), spowoduje otwarcie placówki Biblioteki Publicznej z kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do szkoły, ponadto generuje koszty utrzymania pustej niewykorzystanej części obiektu. Jednocześnie biorąc pod uwagę 2,5 miesięczny termin realizacji dostawy, oraz z doświadczenia tegorocznego przedłużających się procedur wyboru dostawcy, istnieje bardzo duże ryzyko przy braku skrócenia terminu składania ofert z 35 dni na 15 dni nie zrealizowania dostawy w 2025 r.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający będzie stosował procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (procedura odwrócona). 1. Oświadczenia i dokumenty, odpowiednio na dzień składania ofert, składane wraz z ofertą przez wykonawców w postępowaniu w celu potwierdzenia, że wykonawcy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. Wykaz dowodów potwierdzających, że oferta wykonawcy nie podlega odrzuceniu. Do oferty w wersji elektronicznej wykonawca zobowiązany jest dołączyć: 1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia JEDZ, który należy wypełnić w wersji elektronicznego formularza za pomocą platformy zamawiającego zgodnie z SWZ; 2) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (również wspólnicy spółki cywilnej) dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP, sporządzone według wzoru – stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ; 3) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia JEDZ, o których mowa w Części 9 – w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy); 5) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 6) oświadczenie wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r., o istnieniu albo nieistnieniu okoliczności udzielenia wykonawcy zamówienia publicznego. Oświadczenie należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ; 7) formularz cenowy należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ; przedmiotowe środki dowodowe - wykaz oferowanego sprzętu należy sporządzić zgodnie z załącznikiem 9 do SWZ. 2. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 10 do SWZ; 2) wykaz dostaw sporządzony według wzoru formularza – stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ; 3) Oświadczenie wykonawcy na potwierdzenie aktualności informacji zawartych w oświadczeniu w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 11do SWZ. 5) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1,2 i 4 ustawy PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest: Dostawa pierwszego wyposażenia budynku biblioteki przy ul. Silnikowej 8A w Warszawie – Dostawa i montaż wyposażenia meblowego.