473698-2026 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Wykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Kadzielnia i rezerwacie Skalnym im. J. Czarnockiego – Ślichowice.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Kadzielnia i rezerwacie Skalnym im. J. Czarnockiego – Ślichowice.
BeschreibungCelem realizacji zamówienia jest wykonanie działań ochrony czynnej polegających na usunięciu drzew, odrostów i zakrzaczeń ze stromych ścian skalnych, półek skalnych oraz urwisk skalnych metodą alpinistyczną rezerwatach przyrody na terenie miasta Kielce w celu ochrony roślinności naskalnej i schronień gatunku 1324 Nocek duży Myotis myotis. W przypadku obu części : Zamawiający przewiduje możliwość udziału Wykonawców w wizji lokalnej. Ustalona przez Zamawiającego i opisana w SWZ wizja lokalna ma charakter fakultatywny i Zamawiający nie uzależnia złożenia oferty od konieczności odbycia wizji lokalnej. W takim przypadku, nie będzie miała zastosowania przesłanka odrzucenia, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy; Wybrany wykonawca zobowiązany jest przekazać zamawiającemu kopię polisy potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia, która stanowić będzie Załącznik nr 3 do umowy; Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 455 ustawy, w sposób i na warunkach szczegółowo opisanych w Załączniku nr 9 a, b do SWZ. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungZP.261.7.2026.MW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUWAGA numeracja przeniesiona z SWZ. 4.1 O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 4.1.1 nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy; b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014; 4.1.2 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.3 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.4 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.5 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: Dla części 1 i 2 Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia wykonał 2 usługi polegające na wycince drzew i/lub krzewów z wykorzystaniem technik dostępu linowego, przy czym każda z nich o wartości nie mniejszej niż 20 000,00 zł brutto. Przez jedną usługę rozumie się realizację jednej umowy. W przypadku, gdy wskazana przez Wykonawcę usługa obejmowała szerszy zakres prac niż wymagany przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w wykazie usług całkowitą wartość umowy brutto oraz wartość brutto usług odpowiadających zakresowi wymaganemu przez Zamawiającego. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia. Tymi samymi usługami Wykonawca może wykazać spełnianie warunków udziału w odniesieniu do obu części zamówienia. 4.2 Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5 SWZ, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego stosunków prawnych łączących go z nimi. 4.3 Zamawiający oceni, czy udostępnione Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5 oraz zbada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w pkt 4.1.1. 4.4 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają zamówienie/ jego część, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4.5 Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy. 4.6 Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu, o którym mowa w 4.2 nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo b) wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5. 4.7 Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 4.8 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4.9 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) brak podstaw wykluczenia wskazanych w pkt 4.1.1 oraz warunek określony w pkt 4.1.2 musi wykazać/ spełniać każdy Wykonawca z osobna, 2) warunek określony w pkt 4.1.3 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca - ten, który zrealizuje zamówienie (jego część) do realizacji którego te zdolności są wymagane, 3) warunki określone w pkt od 4.1.4 do 4.1.5 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca lub wszyscy Wykonawcy łącznie.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Kadzielnia.
BeschreibungCelem realizacji zamówienia jest wykonanie działań ochrony czynnej polegających na usunięciu drzew, odrostów, zakrzaczeń, bylin oraz roślinności zielnej ze stromych ścian, półek skalnych oraz urwisk skalnych metodą alpinistyczną w rezerwacie przyrody Kadzielnia (50.86126° N, 20.61753° E) położonym na terenie miasta Kielce, w celu ochrony schronień nietoperzy, w tym gatunku 1324 Nocek duży Myotis myotis.
Interne KennungCzęść I
LosLOT-0002
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie Skalnym im. J. Czarnockiego -Ślichowice.
BeschreibungCelem realizacji zamówienia jest wykonanie działań ochrony czynnej polegających na usunięciu drzew, odrostów, zakrzaczeń i bylin ze stromych ścian, półek skalnych oraz urwisk skalnych metodą alpinistyczną w rezerwacie Skalnym im. J. Czarnockiego – Ślichowice (50.88609°N 50.58910°E), położonym na terenie miasta Kielce, w celu ochrony roślinności naskalnej.
Interne KennungCzęść II