473760-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Kesselanlagen – Energetické úspory a využití obnovitelných zdrojů energie na budově ZŠ v obci Dobrá
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEnergetické úspory a využití obnovitelných zdrojů energie na budově ZŠ v obci Dobrá
BeschreibungProjekt řeší snížení energetické náročnosti provozu Základní školy v obci Dobrá a snížení množství energie odebírané z distribuční sítě. Cílem projektu je instalace nového zdroje pro vytápění a obnovitelného zdroje pro výrobu elektřiny. Zdrojem tepla bude kaskáda 4 ks plynových kondenzačních kotlů s výkonem 3 x x 150 kW = 600 kW pro 50/30°C (4 x 136 = 544 kW pro 80/60°C). Současně pro výrobu elektrické energie v zimním období bude instalována plynová kogenerační jednotka s výkonem 30 kWe a 58,1 kWt. V rámci rekonstrukce budou instalovány nové technologie kotelny, kdy provoz a regulaci kotlů bude zajišťovat vlastní automatika. Topné médium z rekonstruovaného zdroje tepla bude napojeno na stávající otopnou soustavu v objektech. Automatický provoz zdroje tepla, regulaci vytápění, provozní stavy, signalizaci, havarijní stavy apod. bude zabezpečovat nadřazený řídící systém – MaR. Dále bude instalována fotovoltaická elektrárna o výkonu 35,1 kWp a bateriová akumulace o instalované kapacitě 119,7 kWp a bateriová akumulace o instalované kapacitě 151,68 kWh. Bližší popis technického řešení je uveden v projektové dokumentaci (příloha č. 7 této ZD – samostatně pro každou část VZ), ve výkazu výměr (příloha č. 6 této ZD – samostatně pro každou část VZ) a v energetickém posudku (příloha č. 10 této ZD – společně pro všechny části VZ). Tato veřejná zakázka je v souladu s § 35 zákona rozdělena na tři (3) části, přičemž na každou jednotlivou část musí být zpracována a podána samostatná nabídka (každá jednotlivá část veřejné zakázky bude samostatně posuzována). Na každou část veřejné zakázky bude uzavřena samostatná smlouva o dílo. Dodavatel je oprávněn podat nabídku na jednu, dvě nebo na všechny tři části veřejné zakázky. Veřejná zakázka je rozdělena na následující části: Část 1 VZ – Rekonstrukce zdroje tepla Část 2 VZ – Fotovoltaické systémy Část 3 VZ – Elektroinstalace, technologie měření a regulace
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42160000 Kesselanlagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelČást 1 VZ – Rekonstrukce zdroje tepla
BeschreibungPředmětem zakázky v části 1 VZ je rekonstrukce stávající plynové kotelny v objektu Základní školy v obci Dobrá. V rámci rekonstrukce dojde k demontáži stávajících plynových koltů a technologie kotelny a k instalaci nových plynových závěsných kondenzačních kotlů včetně nové technologie kotelny (oběhová čerpadla, regulační ventily, armatury) a přípravy teplé užitkové vody (TV). Rekonstruovaný zdroj tepla bude napojen na stávající otopnou soustavy v objektu. S ohledem na tepelnou ztrátu objektu a požadované výkony je jako zdroj tepla navržena kaskáda 4 ks plynových kondenzačních kotlů o výkonu 4 x 150 kW = 600 kW pro 50/30°C (4 x 136 = 544 kW pro 80/60°C). Současně pro výrobu elektrické energie v zimním období bude instalována plynová kogenerační jednotka s výkonem 30 kWe a 58,1 kWt. Nově navržená kaskáda kotlů bude instalována v prostoru stávající plynové kotelny. Provozování teplovodního zdroje je navrženo automatické s občasnou kontrolou a údržbou. Automatický provoz spotřebičů zajišťuje vlastní automatika, která je součástí dodávky jednotlivých spotřebičů. Bližší technický a technologický popis jednotlivých součástí předmětu této části veřejné zakázky je obsažen v projektové dokumentaci (příloha č. 7 ZD pro část 1 VZ) a ve výkazu výměr (příloha č. 6 ZD pro část 1 VZ).
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45251220 Kraftwerk mit Kraft-Wärme-Kopplung, 45331110 Installation von Kesseln, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 44163121 Heizleitungen, 51111200 Installation von Generatoren, 50721000 Betriebsbereitmachung von Heizanlagen
LosLOT-0003
TitelČást 3 VZ – Elektroinstalace, technologie měření a regulace
BeschreibungPředmětem zakázky v části 3 VZ je nová instalace měření a regulace MaR a nová instalace silových zdrojů energie. Předmětem této části veřejné zakázky je zajištění dodávky, instalace a zprovoznění řídícího systému, který zajistí automatický provoz zdroje tepla, regulaci vytápění, provozní stavy, signalizaci, havarijní stavy apod., přičemž součástí jsou jednak práce na software, tak hardware (zejm. rozvaděče, čidla atd.). Bližší technický a technologický popis jednotlivých součástí předmětu této části veřejné zakázky je obsažen v projektové dokumentaci (příloha č. 7 ZD pro část 3 VZ), ve výkazu výměr (příloha č. 6 ZD pro část 3 VZ).
Interne Kennung3
Haupteinstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation
LosLOT-0002
TitelČást 2 VZ – Fotovoltaické systémy
BeschreibungPředmětem zakázky v části 2 VZ je výstavba nové fotovoltaické elektrárny na objektu ZŠ na adrese č. p. 860 a 234, 739 51 Dobrá. Cílem projektu je efektivní využití obnovitelných zdrojů energie k pokrytí části energetických potřeb objektu, což přispěje ke snížení provozních nákladů a k ochraně životního prostředí. Instalováno bude 266 ks panelů na třech střechách. Celkový výkon FVE bude 119,7 kWp a na panelech budou osazeny optimizéry. Součástí předmětu plnění této části VZ je také dodávka, instalace a zprovoznění bateriového úložiště bude o kapacitě min. 151,68 kWh. Předmětem této části veřejné zakázky je zajištění dodávky, instalace a zprovoznění fotovoltaické elektrárny o stanovených parametrech. Předmětem plnění je dále kompletní potřebná elektroinstalaci a úprava stávajících rozvaděčů v místě bodu připojení, napojení na stávající vnitřní síť a zpracování dokumentace skutečného stavu. Povinností vybraného dodavatele jako součást plnění zakázky je rovněž související inženýring, zejm. zajištění připojení dokončeného díla k elektrické síti s příslušným distributorem, kterým je ČEZ distribuce, a.s. (umožnění trvalého připojení (UTP) na základě vydaného konečného provozního oznámení provozovatele distribuční soustavy), vyřízení všech potřebných povolení, souhlasů nebo licencí u Energetického regulačního úřadu nebo jiného úřadu státní správy nebo samosprávy, včetně přípravy všech nutných dokumentů, bude-li to nezbytné k řádnému užívání díla. Zadavatel za tímto účelem poskytne dodavateli veškerou potřebnou součinnost. Bližší technický a technologický popis jednotlivých součástí předmětu této části veřejné zakázky je obsažen v projektové dokumentaci (příloha č. 7 ZD pro část 2 VZ), ve výkazu výměr (příloha č. 6 ZD pro část 2 VZ), v tabulce technické specifikace (příloha č. 9 ZD) přičemž další pro účastníky podstatné informace jsou obsaženy ve smlouvě o připojení (příloha č. 12 ZD). Zhotovitel se zavazuje dílo provést dle zadávacích podmínek včetně technické specifikace. Veškeré požadavky na zhotovitele vyplývající z technické specifikace jsou pro zhotovitele závazné a musí být zahrnuty již v nabídce účastníka. Součástí realizace – dodávka a montáže FVE tak bude zejména: - Součástí dodávky jsou všechny nezbytné práce a činnosti pro komplexní dokončení díla v celém rozsahu zadání. Dodání všech technologií, zařízení, instalací a příslušenství včetně dopravy na místo realizace. Instalace a kompletace, propojení dodaných zařízení a instalací. Dodání veškerých doplňkových materiálů potřebných k umožnění funkce zařízení a provedení všech prací s tím spojených. Nabízené technologie musí být nové a nepoužité a musí splňovat normy podle právních předpisů EU a technické parametry musí odpovídat dotčeným normativům. K technologiím musí být dodány návody k obsluze v českém jazyce a provedeno zaškolení obsluhy; - Zjištění skutečného stavu před zahájením realizace, provedení jeho zdokumentování a jeho konfrontace s projektovou dokumentací. Místa realizace musí být zdokumentovány vyhotovením fotodokumentace, popsáním stavu a projednáním zjištěných skutečností se zástupci objednatele; - Vypracování dokumentace skutečného provedení realizace zakázky ve čtyřech vyhotoveních v tištěné podobě a jednom v elektronické formě ve formě zaznamenání změn do stávající projektové dokumentace; - Odvoz a uložení odpadu z činnosti dodavatele, vč. doložení originálů příslušných dokladů označených názvem zakázky; - Zajištění vytyčení všech podzemních inženýrských sítí, zajištění jejich neporušení během realizace a jejich zpětné protokolární předání správcům sítí (v případě potřeby); - Zajištění a provedení všech nezbytných průzkumů, rozborů, zkoušek, atestů a revizí podle ČSN předepsaných projektovou dokumentací, případně jiných norem vztahujících se k prováděnému dílu, včetně pořízení protokolů zajištěných u akreditované zkušebny nebo potřebných pro řádné provedení a dokončení realizace zakázky; - Dodržení všech podmínek provádění díla stanovených projektovou dokumentací; - Dodržení všech norem (i interních norem zadavatele) vztahujících se k realizaci zakázky; - Vybudování zařízení staveniště včetně nákladů na jeho odstranění, včetně staveništních přípojek; - Uvedení všech povrchů dotčených realizací zakázky do původního stavu; - Zkoušky provozu a kontroly funkčnosti celého fotovoltaického systému (případně opravit dodaná zařízení, která mají závady, neodpovídají zadání nebo nevykazují očekávané výsledky); - Spuštění, uvedení do řádného provozu a nastavení dodaných zařízení, vč. odzkoušení dodaných zařízení, jestli splňují požadovaná kritéria popsaná v projektové dokumentaci a zda může být celý systém spuštěn a provozu schopen v dokonalém funkčním stavu; - Zajištění UTP a splnění všech požadavků ČEZ Distribuce, a.s. - Předání protokolu o splnění technických podmínek pro uvedení do provozu s distribuční soustavou PDS od ČEZ Distribuce, a.s. - Zpracování a předání provozního předpisu fotovoltaického systému a zaškolení obsluhy v místě plnění; - Předání technických listů fotovoltaických panelů, střídačů a baterie, prohlášení o shodě, protokolů, zkoušek, revizních zpráv a certifikáty na všechny použité materiály (vč. konstrukce, konstrukční materiály apod.) a zařízení a další doklady, související s plněním díla, které jsou nezbytné ke kolaudačnímu řízení; - Zajištění čistoty na staveništi a v jeho okolí, v případě potřeby zajištění komunikace dotčených provozem zhotovitele, zejména příjezd a výjezd na staveniště. Zhotovitel zabezpečí bezpečnost a hygienu práce a ochranu životního prostředí v rámci realizace; - a dále viz ZD.
Interne Kennung2
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09330000 Solarenergie, 09331000 Solarbatterien, 09332000 Sonnenenergieanlage, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen