See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGA G - Kursy wewnątrz-węzłowe - GW56, PC 61, 78, 89 (podział na 4 części)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia było świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającej na: 1) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 2) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 3) w zakresie części nr 4: przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu, – zwaną dalej „Usługą G” lub „Usługą”. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania.
Vorherige Bekanntmachung: 213530-2026
Interne Kennung: BZ.26.104.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Usługa G - 14/211 Komorniki-Słupca-Komorniki
Beschreibung: Nr i relacja kursu: 14/211 Komorniki-Słupca-Komorniki 1. Przedmiotem zamówienia było świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającej na: 1) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 2) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, – zwaną dalej „Usługą G” lub „Usługą”. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 16 422 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 19 482 km. - Minimalna łączna długość kursów: 13 362 km. - Prawo opcji: 6 120 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 5 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 16 422 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 19 482 km. - Minimalna łączna długość kursów: 13 362 km. - Prawo opcji: 6 120 km.
Interne Kennung: BZ.26.104.2026 - część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na jednostronnym zwiększeniu podstawowej łącznej długości Kursów. W tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania podstawowej łącznej długości Kursów, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej wskazany w § 19 ust. 6 projektu umowy oświadczenie ze wskazaniem rodzaju i zakresu prawa opcji. Wykonawca związany jest zakresem wskazanym przez Zamawiającego w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na jednostronnym zmniejszeniu podstawowej łącznej długości Kursów. W tym celu Zamawiający, nie później niż na miesiąc przed przewidywanym dniem zrealizowania łącznej długości Kursów, do której zamierza zmniejszyć łączną długość Kursów jaką ma zrealizować Wykonawca, powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłając na adres poczty elektronicznej wskazany w § 19 ust. 6 projektu umowy oświadczenie ze wskazaniem zakresu prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Usługa G - 14/228 Komorniki-Szamotuły-Wronki-Szamotuły-Komorniki
Beschreibung: Nr i relacja kursu: 14/228 Komorniki-Szamotuły-Wronki-Szamotuły-Komorniki 1. Przedmiotem zamówienia było świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającej na: 1) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 2) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, – zwaną dalej „Usługą G” lub „Usługą”. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 11 628 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 14 688 km. - Minimalna łączna długość kursów: 8 568 km. - Prawo opcji: 6 120 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 5 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 11 628 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 14 688 km. - Minimalna łączna długość kursów: 8 568 km. - Prawo opcji: 6 120 km.
Interne Kennung: BZ.26.104.2026 - część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Usługa G - 14/240 Komorniki-Jarocin-Komorniki
Beschreibung: Nr i relacja kursu: 14/240 Komorniki-Jarocin-Komorniki 1. Przedmiotem zamówienia było świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającej na: 1) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 2) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, – zwaną dalej „Usługą G” lub „Usługą”. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 16 430 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 19 610 km. - Minimalna łączna długość kursów: 13 250 km. - Prawo opcji: 6 360 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 5 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 16 810 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 18 870 km. - Minimalna łączna długość kursów: 12 750 km. - Prawo opcji: 6 120 km.
Interne Kennung: BZ.26.104.2026 - część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 - Usługa G - 14/337 Gorzów Wlkp.-Międzyrzecz-Skwierzyna-Gorzów Wlkp.
Beschreibung: Nr i relacja kursu: 14/337 Gorzów Wlkp.-Międzyrzecz-Skwierzyna-Gorzów Wlkp. 1. Przedmiotem zamówienia było świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi G polegającej na: 1) przewożeniu Przesyłek pocztowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 2) przewożeniu Przesyłek towarowych w ramach Kursów. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w ramach Kursów określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, stanowiącym Załącznik nr 1 do projektu umowy oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku, 3) przewożeniu wartości pieniężnych do maksymalnie 0,2 jednostki obliczeniowej w ramach Kursu. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia zabezpieczonych opakowań z zawartością wartości pieniężnych do przewozu w ramach Kursu określonych zgodnie z harmonogramem realizacji usługi, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Łączna wartość przewożonych wartości pieniężnych nie może przekroczyć 0,2 jednostki obliczeniowej w dowolnym momencie realizacji Kursu, – zwaną dalej „Usługą G” lub „Usługą”. 2. W ramach świadczenia usługi Wykonawca zobowiązany jest do załadowania i wyładowania przedmiotów, o których mowa w ust. 1 dokonując sprawdzenia ich opakowań pod względem uszkodzenia bądź naruszenia zabezpieczeń oraz zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 3. Ilości km objęte zamówieniem: - Podstawowa łączna długość kursów: 8 585 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 11 135 km. - Minimalna łączna długość kursów: 6 035 km. - Prawo opcji: 5 100 km. 4. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie Usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie Usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia Usługi, może zostać przedłużony o maksymalnie połowę okresu na jaki została zawarta umowa, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie Usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie Usługi. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: a) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia dla danej części ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy dla danej części. b) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 4 miesięcy. c) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. d) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. e) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km - Podstawowa łączna długość kursów: 8 383 km. - Maksymalna łączna długość kursów: 10 873 km. - Minimalna łączna długość kursów: 5 893 km. - Prawo opcji: 4 980 km.
Interne Kennung: BZ.26.104.2026 - część nr 4