474082-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Mineralwasser – Vízügyi ágazati DBR 2026-2031
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vízügyi ágazati DBR 2026-2031
Beschreibung: Vízügyi ágazati Dinamikus Beszerzési Rendszer 2026-2031 (védőitalok, rovarirtók/rovarriasztók beszerzése és gépjárművek bérlése). Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: I. kategória: Védőitalok (ásványvíz) beszerzése 36 876 db 1,5 literes eldobható műanyag palackos kiszerelésű szénsavmentes természetes ásványvíz. 542 684 db 1,5 literes eldobható műanyag palackos kiszerelésű szénsavas természetes ásványvíz. II. kategória: Téli védőitalok beszerzése 77 608 db filteres kiszerelésű, dobozonként minimum 20 teafiltert tartalmazó fekete tea. 73 689 db 1 kg-os kiszerelésű kristálycukor. 12 140 db 1 literes kiszerelésű, minimum 40% citromlétartalommal rendelkező citromlé. 19 590 db dobozos kiszerelésű, dobozonként minimum 100 db tablettát tartalmazó citrompótló készítmény. III. kategória: Rovarirtók/rovarriasztók beszerzése 98 155 db 100 ml-es kiszerelésű szúnyog-kullancs riasztó hatású aerosol. 23 909 db 400 ml-es kiszerelésű darázsirtó aerosol. IV. kategória: Mikrobuszok beszerzése (bérlése) 5 db Renault Trafic és/vagy Ford Transit típusú vagy azokkal egyenértékű mikrobusz. V. kategória: Terepjárók beszerzése (bérlése) 7 db Suzuki S-Cross és/vagy Skoda Kodiaq és/vagy Dacia Duster típusú vagy azzal egyenértékű terepjáró. VI. kategória: Platós terepjárók (pickup) beszerzése (bérlése) 28 db Toyota Hilux és/vagy Ford Ranger és/vagy Isuzu D-Max és/vagy Ssangyong Musso és/vagy Volkswagen Amarok típusú vagy azokkal egyenértékű platós terepjáró (pickup). VII. kategória: Személyautók beszerzése (bérlése) 1 db Skoda Rapid típusú vagy azzal egyenértékű személyautó. VIII. kategória: Elektromos gépjárművek beszerzése (bérlése) 2 db BYD Dolphin és/vagy BYD Atto típusú vagy azzal egyenértékű elektromos személyautó.
Interne Kennung: EKR001307742026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az ajánlatok értékelése az ajánlattételi szakaszban a Kbt. 76.§ (2) bekezdés a) pontja szerint történik. Az ajánlatkérő azért választotta a legalacsonyabb ár egyedüli értékelési szempontját, mert az ajánlatkérő igényeinek a közbeszerzési dokumentumokban konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek megfelelő termékek felelnek meg, és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását jelen esetben további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja valamennyi rész (kategória) esetében.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15981000 Mineralwasser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: I. kategória: Védőitalok (ásványvíz) beszerzése
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Védőitalok (ásványvíz) beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: 36 876 db 1,5 literes eldobható műanyag palackos kiszerelésű szénsavmentes természetes ásványvíz. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. 542 684 db 1,5 literes eldobható műanyag palackos kiszerelésű szénsavas természetes ásványvíz. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 120 000 db 1,5 literes eldobható műanyag palackos kiszerelésű szénsavmentes és/vagy szénsavas természetes ásványvíz. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15981100 Stilles Mineralwasser, 15981200 Kohlensäurehaltiges Mineralwasser
Los: LOT-0002
Titel: II. kategória: Téli védőitalok beszerzése
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Téli védőitalok beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: Fekete tea: 77 608 db filteres kiszerelésű, dobozonként minimum 20 teafiltert tartalmazó fekete tea. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. Kristálycukor: 73 689 db 1 kg-os kiszerelésű kristálycukor. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. Citromlé: 12 140 db 1 literes kiszerelésű, minimum 40% citromlétartalommal rendelkező citromlé. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. Citrompótló: 19 590 db dobozos kiszerelésű, dobozonként minimum 100 db tablettát tartalmazó citrompótló készítmény. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 16 000 db filteres kiszerelésű, dobozonként 20 teafiltert tartalmazó fekete tea, 15 000 db 1 kilogrammos kiszerelésű kristálycukor, 3 000 db 1 literes kiszerelésű, minimum 40% citromlétartalommal rendelkező citromlé és 4 000 db dobozos kiszerelésű, dobozonként minimum 100 db tablettát tartalmazó citrompótló készítmény. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/2
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15321300 Zitronensaft, 15831000 Zucker, 15863000 Tee
Los: LOT-0003
Titel: III. kategória: Rovarirtók/rovarriasztók beszerzés
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Rovarirtók/rovarriasztók (darázsirtó, szúnyog-kullancs riasztó) beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: Szúnyog-kullancs riasztó: 98 155 db 100 ml-es kiszerelésű szúnyog-kullancs riasztó hatású aerosol. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. Darázsirtó: 23 909 db 400 ml-es kiszerelésű darázsirtó aerosol. Rendelkezik biztonsági adatlappal. A terméken meghatározott felhasználhatósági idő legalább 2/3-a rendelkezésre áll a termék átvételének időpontjában. Magyarországon forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik. A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 5 000 db 400 ml-es kiszerelésű darázsirtó aerosol és 20 000 db 100 ml-es kiszerelésű szúnyog-kullancs riasztó hatású aerosol. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/3
Haupteinstufung (cpv): 24452000 Insektizide
Los: LOT-0004
Titel: IV. kategória: Mikrobuszok beszerzése (bérlése)
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Az alábbi mikrobusz gépjárművek bérlés beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: 5 db Renault Trafic és/vagy Ford Transit típusú vagy azokkal egyenértékű mikrobusz. 1. Szállítható személyek száma sofőrrel együtt: 9 2. Maximális kor átvételnél: 10 év 3. Legtöbb futott kilométer átvételnél: maximum 200 000 4. Hengerűrtartalom: 1500 – 2500 cm3 5. Teljesítmény: 70 – 120 kW 6. Üzemanyag: dízel és/vagy dízel hibrid 7. Meghajtás: 2 kerék 8. Váltó típusa: manuális 9. Autópálya matricával rendelkezik: igen 10. Évszaknak megfelelő gumiabroncs 11. Klímaberendezés 12. Központi zár 13. Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás maximum 10% önrésszel A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a DBR fennállása alatt 6-12 hónapos hatályú szerződéseket kíván kötni, de fenntartja a jogot, hogy ennél rövidebb hatályú szerződéseket kössön. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 5 db Renault Trafic és/vagy Ford Transit típusú vagy azokkal egyenértékű mikrobusz. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/4
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse
Los: LOT-0005
Titel: V. kategória: Terepjárók beszerzése (bérlése)
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Az alábbi terepjáró gépjárművek bérlés beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: Terepjáró: 7 db Suzuki S-Cross és/vagy Skoda Kodiaq és/vagy Dacia Duster típusú vagy azzal egyenértékű terepjáró. 1. Szállítható személyek száma sofőrrel együtt: 5 2. Maximális kor átvételnél: 10 év 3. Legtöbb futott kilométer átvételnél: maximum 200 000 4. Hengerűrtartalom: 1400 – 2000 cm3 5. Teljesítmény: 55 – 150 kW 6. Üzemanyag: dízel és/vagy benzin 7. Meghajtás: 4 kerék 8. Váltó típusa: manuális és/vagy automata 9. Autópálya matricával rendelkezik: igen 10. Évszaknak megfelelő gumiabroncs 11. Klímaberendezés 12. Központi zár 13. Vonóhorog 14. Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás maximum 10% önrésszel A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a DBR fennállása alatt 6-12 hónapos hatályú szerződéseket kíván kötni, de fenntartja a jogot, hogy ennél rövidebb hatályú szerződéseket kössön. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 7 db Suzuki S-Cross és/vagy Skoda Kodiaq és/vagy Dacia Duster típusú vagy azzal egyenértékű terepjáró. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34113300 Geländegängige Fahrzeuge
Los: LOT-0006
Titel: VI. kategória: Platós terepjárók(pickup) (bérlése)
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Platós terepjárók (pickup) gépjárművek bérlés beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: 28 db Toyota Hilux és/vagy Ford Ranger és/vagy Isuzu D-Max és/vagy Ssangyong Musso és/vagy Volkswagen Amarok típusú vagy azokkal egyenértékű platós terepjáró (pickup). 1. Szállítható személyek száma sofőrrel együtt: 5 2. Maximális kor átvételnél: 10 év 3. Legtöbb futott kilométer átvételnél: maximum 260 000 4. Hengerűrtartalom: 1800 – 3200 cm3 5. Teljesítmény: minimum 100 kW 6. Üzemanyag: dízel 7. Meghajtás: 4 kerék 8. Váltó típusa: manuális és/vagy automata 9. Autópálya matricával rendelkezik: igen 10. Duplakabinos kivitel 11. Évszaknak megfelelő (terepes) gumiabroncs 12. Klímaberendezés 13. Központi zár 14. Vonóhorog 15. Csomagtér: nyitott vagy zárt 16. Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás maximum 10% önrésszel A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a DBR fennállása alatt 6-12 hónapos hatályú szerződéseket kíván kötni, de fenntartja a jogot, hogy ennél rövidebb hatályú szerződéseket kössön. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 28 db Toyota Hilux és/vagy Ford Ranger és/vagy Isuzu D-Max és/vagy Ssangyong Musso és/vagy Volkswagen Amarok típusú vagy azokkal egyenértékű platós terepjáró (pickup). Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34136200 Kastenwagen
Los: LOT-0007
Titel: VII. kategória: Személyautók beszerzése (bérlése)
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Az alábbi személyautó gépjármű bérlés beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: 1 db Skoda Rapid típusú vagy azzal egyenértékű személyautó. 1. Szállítható személyek száma sofőrrel együtt: 5 2. Maximális kor átvételnél: 8 év 3. Legtöbb futott kilométer átvételnél: 200 000 4. Hengerűrtartalom: 999 - 1400 cm3 5. Teljesítmény: 81 - 100 kW 6. Üzemanyag: benzin 7. Meghajtás: 2 kerék 8. Váltó típusa: manuális 9. Autópálya matricával rendelkezik: igen 10. Klímaberendezés 11. Központi zár 12. Kombi kivitel 13. Vonóhorog 14. Évszaknak megfelelő gumiabroncs 15. Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás maximum 10% önrésszel A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a DBR fennállása alatt 6-12 hónapos hatályú szerződéseket kíván kötni, de fenntartja a jogot, hogy ennél rövidebb hatályú szerződéseket kössön. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 1 db Skoda Rapid típusú vagy azzal egyenértékű személyautó. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Los: LOT-0008
Titel: VIII. kategória: Elektromos gépjárművek (bérlése)
Beschreibung: Ajánlatkérő megerősíteni kívánja, hogy a dinamikus beszerzési rendszer jellegéből fakadóan, a pontos konkrét mennyiségek (konkrét beszerzési igények) az egyes ajánlattételi felhívásokban kerülnek meghatározásra. Az alábbi elektromos gépjárművek bérlés beszerzése dinamikus beszerzési rendszer (DBR) keretében 60 hónap időtartamra. A DBR fennállásának időtartama (60 hónap) alatt megrendelni kívánt teljes mennyiség becsült (tervezett) nagyságrendje: Elektromos gépjármű: 2 db BYD Dolphin és/vagy BYD Atto típusú vagy azzal egyenértékű elektromos személyautó. 1. Szállítható személyek száma sofőrrel együtt: 5 2. Maximális kor átvételnél: 10 év 3. Legtöbb futott kilométer átvételnél: maximum 200 000 4. Teljesítmény: minimum 120 kW 5. Meghajtás: 2 kerék 6. Váltó típusa: automata 7. Autópálya matricával rendelkezik: igen 8. Minimum 400 km WLTP szerinti kombinált hatótáv 9. Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás maximum 10% önrésszel A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok becsült, tájékoztató jellegűek. Ajánlatkérő a DBR fennállása alatt 6-12 hónapos hatályú szerződéseket kíván kötni, de fenntartja a jogot, hogy ennél rövidebb hatályú szerződéseket kössön. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdés alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és szerződéses feltételeket az ajánlattételi felhívás(ok) megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre. Az egyes szerződések várható (tervezett) maximális nagyságrendje: 2 db BYD Dolphin és/vagy BYD Atto típusú vagy azzal egyenértékű elektromos személyautó. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Interne Kennung: EKR001307742026/8