474129-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Niederlande – Analysegeräte – FT-HRAM systeem inclusief toebehoren en onderhoud #1874
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFT-HRAM systeem inclusief toebehoren en onderhoud #1874
BeschreibungAanleiding en achtergronden: A. Opdracht en gebruiksdoel Het Rijkswaterstaat (RWS)-laboratorium voert Non-Target Screening (NTS) uit ten behoeve van: • verkennende monitoring van rijkswateren op bekende, onbekende en opkomende stoffen; • actieve waterkwaliteitsbewaking; • calamiteitenondersteuning, waaronder incidenten en lozingen; • opsporing en handhaving. De NTS-resultaten worden gebruikt voor ruimtelijke en temporele detectie en trendanalyse op basis van panoramische (full scan) HR-MS1-data, en voor identificatie en annotatie op basis van HR-MS2-data. Het doel is tijdige signalering van relevante stoffen en ondersteuning van interventies. Deze taken vereisen een combinatie van: • een hoog detailniveau; • continue operationele beschikbaarheid; • hoge analysecapaciteit; • en snelle rapportage. B. Internationale randvoorwaarden RWS participeert sinds 2022 als mede-ontwikkelaar en uitvoerend laboratorium in het internationale ICBR/IKSR NTS-Rijnprogramma. Binnen dit programma worden dagelijks 12- en/of 24-uurs verzamelmonsters van Bimmen en Lobith geanalyseerd. Binnen dit samenwerkingsverband is RWS gehouden aan: • een geharmoniseerde methodiek; • vastgelegde datakwaliteit; • massaspectrometrische specificaties; • en trendconsistentie op basis van bestaande datasets. Bestuurlijk is besloten deze werkwijze één-op-één uit te breiden naar het Maasstroomgebied, met behoud van volledige compatibiliteit en trendcontinuïteit. Ingrijpende wijzigingen in analysetechnologie of datakarakteristieken zijn daardoor niet toegestaan, aangezien deze leiden tot breuken in internationale meerjarige trendreeksen en herontwikkeling van bestaande workflows noodzakelijk maken. C. Infrastructuur op basis van een FT-HRAM-MS platform (type Orbitrap) De volledige RWS-NTS-analyseketen – inclusief analysemethoden, QA/QC, dataformaten, databanken, trendmodellen en rapportageprocessen – is gebaseerd op FT-HRAM-MS-technologie met een specifieke datakarakteristiek. De onderhavige toepassing is in de afgelopen jaren volledig ontwikkeld en geoptimaliseerd op dit platform dat: • een gelijkwaardige full-scan resolutie en massanauwkeurigheid levert; • compatibel is met bestaande spectra, databanken en trenddata; • inzetbaar is binnen bestaande RWS- en ICBR/IKSR-workflows; • en trendcontinuïteit waarborgt. D. Huidige knelpunten RWS beschikt momenteel over een FT-HRAM-MS-platform ingericht op een gecombineerde DIA/DDA-workflow, met als doel maximale informatieverzameling per analyse. In de praktijk gelden de volgende beperkingen: • De dagelijkse monsterstroom en calamiteitenanalyses vereisen maximale informatie per injectie, met een zo volledig mogelijke dekking van zowel MS1- als MS2-data. Binnen de huidige workflows moet analysetijd worden verdeeld tussen MS1- en MS2-scans, wat leidt tot een intrinsieke trade-off tussen detectie (MS1) en identificatie (MS2). • De huidige combinatie van DDA en DIA vermindert deze trade-off slechts gedeeltelijk en leidt tot verhoogde systeembelasting en beperkte analysecapaciteit. • Herinjecties of aanvullende analyses om ontbrekende HR‑MS2-informatie aan te vullen zijn, gegeven de capaciteits- en doorlooptijdeisen, zijn niet haalbaar. • Het huidige systeem nadert het einde van de levensduur en dient te worden vervangen. Zoals genoemd in B en D bestaat de inkoopbehoefte uit: • Vervanging van het huidige systeem, vanwege einde levensduur • Uitbreiding van de meetcapaciteit vanwege van de RWS-bijdrage aan het internationale ICBR/IKSR NTS-Rijn-programma met monitoring van het Maas-stroomgebied. E. Noodzaak van parallelle duale HR-acquisitie Naast genoemde compatibele vervanging is aanvullende functionaliteit noodzakelijk om te kunnen blijven voldoen aan de genoemde toenemende operationele vraag. Uit marktverkenning blijkt dat FT-HRAM-MS-platformen met parallelle duale HR-acquisitie in staat zijn om gelijktijdig een hoge-resolutie MS1 full-scan te genereren en parallel uitgebreide en gevoelige HR-MS2-informatie te verzamelen. Hiermee wordt de trade-off t.g.v. de traditionele sequentiële verdeling tussen MS1 en MS2 in belangrijke mate opgeheven. Deze functionaliteit is noodzakelijk om de volgende redenen: 1. Uitbreiding van het internationale programma naar het Maasstroomgebied De huidige configuratie biedt niet voldoende analysecapaciteit om naast de Rijn monitoring, ook het Maasstroomgebied te bedienen. Met de parallelle duale HR-acquisitie ontstaat ruimte om binnen één systeem een groter aantal monsters te analyseren, wat de uitbreiding naar het Maasstroomgebied mogelijk maakt. 2. Maximale informatiedichtheid per injectie Parallelle acquisitie maakt het mogelijk om gelijktijdig hoogwaardige detectie (MS1) en identificatie-informatie (MS2) te verkrijgen binnen één analysegang. 3. Retrospectieve inzetbaarheid Voor retrospectieve analyses is her analyse van monsters doorgaans niet mogelijk waardoor missende (MS2) informatie niet kan worden aangevuld. De initiële dataset moet daarom een zo volledig mogelijk beeld bevatten, om zowel detectie als identificatie te faciliteren. Scope van de opdracht De opdracht omvat de levering, installatie en acceptatie van een hoge‑resolutie accurate‑massa FT‑massaspectrometer met parallelle duale‑HRMS‑acquisitie, inclusief (U)HPLC en robot‑autosampler, voor Non Target Screening (NTS) in Rijn en Maas. Het systeem moet in één run gelijktijdig panoramische HR‑MS1 (trend/tracking) en snelle, gevoelige HR‑MS2 (annotatie/identificatie) leveren, zonder MS1↔MS2‑trade‑off, en is bestemd voor: • NTS-tijdsreeksen op dagelijkse 12/24‑uurs verzamelmonsters (Bimmen/Lobith; uitbreiding Maas), • Calamiteitenondersteuning (beeldvorming/opsporing lozing), en • Verkennende monitoring (target/suspect/non‑target). De functionele en technische eisen, acceptatiecriteria, service/onderhoud en optionele uitbreidingen zijn uitgewerkt in het programma van eisen (zie § 5 en Bijlage 1). De samenstelling en opbouw van het ingekochte instrument- en toebehoren moet hieraan voldoen.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432000 Analysegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50430000 Reparatur und Wartung von Präzisionsgeräten
5. Los
LosLOT-0000