See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa materiałów ogólnobudowlanych cz. II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych (nieużywanych) artykułów malarskich oraz ogólnobudowlanych na potrzeby 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Zamawiający nie ogranicza ilości zadań, w jakich Wykonawca może złożyć ofertę, przy czym oferty dotyczące poszczególnych zadań muszą być kompletne. Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia zawarte zostały w zał. nr 1A do SWZ (formularz cenowy), w którym zawarte zostały żądane minimalne parametry jakościowe produktów oraz Załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ Zamawiający wymaga by w Formularzach cenowych dotyczących ZADAŃ NR 1, 3-9, 11-13, 15-19, 21-23, 25-48, 53-54 Wykonawca w pozycjach niezacienionych wypełnił kolumny wymagające podania producenta/typ/model oraz Symbolu/oznaczenia oferowanego produktu. Podane dane mają za zadanie umożliwić bezsporne zidentyfikowanie Zamawiającemu, w dostępnych mu źródłach, oferowany produkt. Brak możliwości identyfikacji konkretnego produktu na podstawie wskazanych informacji może wskazywać na niezgodność z SWZ. Zamawiający dopuszcza złożenie ofert równoważnych w przedmiocie zamówienia, w zadaniu nr 1, poz. 1-3; zadaniu nr 4 poz. 10; zadaniu nr 5 poz. 14, zadaniu nr 6 poz. 12, zadaniu nr 12 poz. 2, 16; zadaniu nr 15 poz. 18, 19-23; zadaniu 16 poz. 1 i 2; zadaniu nr 17 poz. 13 i 14, zadaniu nr 35 poz. 2, zadaniu nr 42 poz. 1, 2, 4-7, zadaniu nr 44 poz. 1 oraz zadaniu nr 47 poz. 1. Przez ofertę równoważną Zamawiający rozumie części o parametrach i standardach jakościowych takich samych bądź lepszych w stosunku do części wskazanych (pożądanych) przez Zamawiającego. 3. Zamawiający, zgodnie z procedurą opisaną w art. 139 ustawy Pzp przewiduje odwróconą kolejność oceny - najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). Zamawiający będzie wymagał złożenia tego oświadczenia wyłącznie przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. Pod adresem http://espd.uzp.gov.pl udostępnione zostało narzędzie umożliwiające wykonawcom utworzenie, wypełnienie i ponowne wykorzystanie standardowego formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD) w wersji elektronicznej (eESPD) w formacie .pdf, .xml. Po uruchomieniu wyżej wymienionej strony internetowej, należy wybrać >„język polski”, a potem zaznaczyć > „Jestem wykonawcą”. Wykonawca może skorzystać z narzędzia ESPD do wypełnienia JEDZ lub z wersji edytowalnej formularza załączonego do SWZ (załącznik nr 2 do SWZ). Po sporządzeniu Jednolitego Dokumentu należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie pdf lub rozszerzeniu xlm, przez osobę lub osoby uprawnione do składania oświadczenia woli. Zaleca się podpisanie w formacie pdf. Instrukcja obsługi Elektronicznego narzędzia do wypełniania JEDZ/ESPD (eESPD) dostępna jest pod adresem internetowym https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia/elektroniczne-narzedzie-do-wypelniania-jedzespd Instrukcja wypełniania JEDZ jest dostępna do pobrania pod adresem internetowym: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0026/53468/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja-2022.pdf Wykonawca może wykorzystać jednolity dokument złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. 4. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt 1, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 2, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, dokumenty na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia w pkt. 2.1, składa każdy z wykonawców. 7. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 2.1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy.
Vorherige Bekanntmachung: 122625-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44800000 Anstrichfarben, Lacke und Mastixharze
5. Los
Los: LOT-0028
Titel: 28
Beschreibung: Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia zawarte zostały w zał. nr 1A do SWZ (formularz cenowy), w którym zawarte zostały żądane minimalne parametry jakościowe produktów oraz w załączniku nr 4 - projekt umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp do: 100% wysokości kwoty brutto w zakresie zadania nr ……….; 2. Zamawiający może skorzystać z uruchomienia prawa opcji najpóźniej w terminie do dnia 30.10.2026 r. 3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia opcjonalnego w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia złożenia zamówienia opcjonalnego przez Zamawiającego tj. najpóźniej w terminie do dnia 30.11.2026 r. 4. Ostatnią fakturę Wykonawca ma obowiązek dostarczyć najpóźniej do 11.12.2026 r. 5. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Realizowanie opcjonalne części będzie wykonywane na podstawie oświadczenia woli Zamawiającego, a Wykonawca będzie zobligowany podjąć jej realizacji w ramach przedmiotowej umowy. Realizowanie opcji będzie odbywało się w oparciu o ceny jednostkowe zaproponowane przez Wykonawcę w formularzu cenowym tj. załącznik nr 1 do umowy. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane na tych samych warunkach co zamówienie podstawowe. Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie za dostawy w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 7. Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu prawa opcji. Termin realizacji opcji może wykraczać poza termin realizacji umowy. 8. Zamawiający przewiduje waloryzację w zakresie dostaw zamówienia wynikającego z prawa opcji zgodnie z treścią § 8 ust. 7 - 11 niniejszej umowy.
Los: LOT-0029
Titel: 29
Los: LOT-0030
Titel: 30
Los: LOT-0031
Titel: 31
Los: LOT-0032
Titel: 32
Los: LOT-0033
Titel: 33
Los: LOT-0034
Titel: 34
Los: LOT-0035
Titel: 35
Los: LOT-0036
Titel: 36
Los: LOT-0037
Titel: 37
Los: LOT-0038
Titel: 38
Los: LOT-0039
Titel: 39
Los: LOT-0040
Titel: 40
Los: LOT-0041
Titel: 41
Los: LOT-0042
Titel: 42
Los: LOT-0043
Titel: 43
Los: LOT-0044
Titel: 44
Los: LOT-0045
Titel: 45
Los: LOT-0046
Titel: 46
Los: LOT-0047
Titel: 47
Los: LOT-0048
Titel: 48
Los: LOT-0049
Titel: 49
Los: LOT-0050
Titel: 50
Los: LOT-0051
Titel: 51
Los: LOT-0052
Titel: 52
Los: LOT-0053
Titel: 53
Los: LOT-0054
Titel: 54