See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Service og vedligeholdelse af motorer og pumper
Beschreibung: Leverandøren skal foretage årlige eftersyn af CTR’s motorer og pumper. På baggrund af de tilstand- og funktionsvurderinger, der er foretaget. beslutter CTR de videre ydelser leverandøren skal løse på baggrund af eftersynet. Aftalen omfatter overordnet set -Eftersyn med tilstands- og funktionsvurderinger -Reparation og vedligeholdelse af pumper og motorer -Afhjælpende vedligehold -Reparationer af komponenter
Vorherige Bekanntmachung: 143202-2026
Interne Kennung: 668610
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud med forhandling iht. Forsyningsvirksomhedsdirektivets artikel 47
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50720000 Reparatur und Wartung von Zentralheizungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50532100 Reparatur und Wartung von Elektromotoren, 50511000 Reparatur und Wartung von Pumpen
5. Los
Los: LOT-0000