474438-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Usługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi. Przedmiot zamówienia podzielony został na dwie części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres, sposób i warunki realizacji) stanowi załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umów w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści poszczególnych umów (w podziale na części zamówienia), określone zostały w załącznikach nr 5A (w odniesieniu do części I zamówienia), 5B (w odniesieniu do części II zamówienia) i 6 (projekt umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych) do SWZ. Na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (zwaną dalej "ustawą Pzp") Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części I oraz części II przedmiotu zamówienia, w zakresie i na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, w szczególności w rozdziale II. SWZ.
Interne KennungD.261.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPrzedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „ustawą PZP”, o wartości zamówienia wyrażonej w złotych równej lub przekraczającej równowartość kwoty 750 000 euro, określonej w art. 359 pkt 1 ustawy PZP, z uwzględnieniem wyłączenia stosowania wybranych przepisów ustawy PZP przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi, o których mowa w art. 360 ustawy PZP - zgodnie z poniższym: a) na podstawie art. 360 pkt 2 ustawy PZP, Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie stosuje przepisów ustawy dotyczących obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, na formularzu jednolitego dokumentu - Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy złożenia oświadczenia - o spełnianiu warunków udziału i braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu - w uproszczonej formie, zgodnie z dokumentami, które zostały wskazane w SWZ w rozdziale IV ust. 1 pkt 1; b) na podstawie art. 360 pkt 3 ustawy PZP, Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie stosuje przepisów ustawy dotyczących minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert. Nadto: - Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. - Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. - Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. - Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. - Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy PZP. - Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. - Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. - Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. - Zamawiający nie przewiduje odwróconej kolejności oceny, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Szczegółowe informacje na temat procedury zostały określone w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste, 98341120 Portierdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I przedmiotu zamówienia: Usługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Usługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi”. Część I przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: Zakres główny usługi: • Świadczenie usługi stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia wraz z obsługą i nadzorem nad środkami ochrony elektronicznej i monitorowaniem systemu alarmowego w poniżej wymienionych budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi: - w budynku sądu przy al. Kościuszki 107/109, - w budynku sądu przy ul. Wólczańskiej 138, - w budynku sądu przy ul. Wojska Polskiego 180; • Świadczenie usługi dozoru i ochrony parkingu sądowego znajdującego się za budynkiem sądu przy al. Kościuszki 107/109 - wjazd od strony ul. Wólczańskiej 138; • Obsługę szatni znajdującej się w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi przy al. Kościuszki 107/109; • Poszczególne posterunki ochrony w budynkach sądu przy al. Kościuszki 107/109, ul. Wólczańskiej 138 i ul. Wojska Polskiego 180 zostały wskazane w załączniku nr 1 do SWZ - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (rozdział II ust. 1 załącznika nr 1 do SWZ); • Monitorowanie systemu alarmowego w poniżej wymienionych budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi: - w budynku sądu przy ul. Piotrkowskiej 17 lok. 70U (Zamawiający zastrzega możliwość zmiany budynku objętego monitorowaniem systemu alarmowego - w przypadku ew. zmiany siedziby), - w budynku sądu przy ul. Dąbrowskiego 217 (Zamawiający zastrzega możliwość zmiany budynku objętego monitorowaniem systemu alarmowego - w przypadku ew. zmiany lub likwidacji siedziby); • Zapewnienie możliwości skorzystania w każdym czasie z pomocy grupy interwencyjnej (w odniesieniu do ww. budynków sądu), o której mowa w § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2015 r. poz. 992), pozostającej w gotowości do podjęcia natychmiastowej reakcji na wezwanie pracowników ochrony, upoważnionych pracowników Zamawiającego lub w przypadku sygnalizacji systemu alarmowego; • Termin realizacji usługi w zakresie głównym wynosi 24 miesiące, na zasadach określonych w SWZ w rozdziale II. ust. 3. Zakres usługi objęty opcją: • Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia o jeden dodatkowy posterunek ochrony, tj. obsadzeniu i uruchomieniu jednego posterunku ochrony w jednym wybranym przez Zamawiającego budynku w ramach części I przedmiotu zamówienia, tj. w budynku przy al. Kościuszki 107/109, lub w budynku przy ul. Wólczańskiej 138, lub w budynku przy ul. Wojska Polskiego 180 w Łodzi; • W przypadku uruchomienia opcji, jeden dodatkowy posterunek ochrony realizowany będzie w wymiarze 8 godzin - w godzinach od 8.00 do 16.00 w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku); • W przypadku uruchomienia opcji, jeden dodatkowy posterunek ochrony obsadzony będzie przez osobę wpisaną na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. 2025 r. poz. 532), która nie jest osobą niepełnosprawną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44, 858, 1089, 1165, 1494 i 1961) lub nie posiada orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy; • Zasady skorzystania z opcji zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5A do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części I przedmiotu zamówienia); • Rozpoczęcie realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależne od aktualnie występujących potrzeb Zamawiającego - jeden dodatkowy posterunek zostanie utworzony w przypadku zaistnienia konieczności zwiększenia obsady ochrony w jednym z trzech ww. budynków; • Skorzystanie z opcji będzie warunkowane okoliczności formalnymi - Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu opcji - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością rozpoczęcia świadczenia usługi w tym zakresie; • Termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją wyniesie od 1 (minimalnie) do 24 miesięcy (maksymalnie) - opcja może być realizowana wyłącznie w ramach czasowych świadczenia zakresu głównego usługi, na zasadach określonych w SWZ w rozdziale II. ust. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres, sposób i warunki realizacji) stanowi załącznik nr 1 do SWZ, który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy określone zostały w załączniku nr 5A do SWZ. Projekt umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części I zamówienia, w zakresie i na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, w szczególności w rozdziale II. SWZ. Zakres usługi objęty opcją: • Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia o jeden dodatkowy posterunek ochrony, tj. obsadzeniu i uruchomieniu jednego posterunku ochrony w jednym wybranym przez Zamawiającego budynku w ramach części I przedmiotu zamówienia, tj. w budynku przy al. Kościuszki 107/109, lub w budynku przy ul. Wólczańskiej 138, lub w budynku przy ul. Wojska Polskiego 180 w Łodzi; • W przypadku uruchomienia opcji, jeden dodatkowy posterunek ochrony realizowany będzie w wymiarze 8 godzin - w godzinach od 8.00 do 16.00 w każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku); • W przypadku uruchomienia opcji, jeden dodatkowy posterunek ochrony obsadzony będzie przez osobę wpisaną na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. 2025 r. poz. 532), która nie jest osobą niepełnosprawną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44, 858, 1089, 1165, 1494 i 1961) lub nie posiada orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy; • Zasady skorzystania z opcji zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5A do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części I przedmiotu zamówienia); • Rozpoczęcie realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależne od aktualnie występujących potrzeb Zamawiającego - jeden dodatkowy posterunek zostanie utworzony w przypadku zaistnienia konieczności zwiększenia obsady ochrony w jednym z trzech ww. budynków; • Skorzystanie z opcji będzie warunkowane okoliczności formalnymi - Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o uruchomieniu opcji - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością rozpoczęcia świadczenia usługi w tym zakresie; • Termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją wyniesie od 1 (minimalnie) do 24 miesięcy (maksymalnie) - opcja może być realizowana wyłącznie w ramach czasowych świadczenia zakresu głównego usługi, na zasadach określonych w SWZ w rozdziale II. ust. 3.
LosLOT-0002
TitelCzęść II przedmiotu zamówienia: Usługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Usługa ochrony fizycznej osób i mienia wraz z monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi”. Część II przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: Zakres główny usługi: • Świadczenie usługi stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia wraz z obsługą i nadzorem nad środkami ochrony elektronicznej i monitorowaniem systemu alarmowego w poniżej wymienionych budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi: - w budynku sądu przy ul. Kopcińskiego 56 - budynek A, - w budynku sądu przy ul. Kopcińskiego 56 - budynek B, - w budynku sądu przy ul. Pomorskiej 37; • Poszczególne posterunki ochrony w budynkach sądu przy ul. Kopcińskiego 56 (budynek A i B) i ul. Pomorskiej 37 zostały wskazane w załączniku nr 1 do SWZ - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (rozdział II ust. 1 załącznika na 1 do SWZ); • Zapewnienie możliwości skorzystania w każdym czasie z pomocy grupy interwencyjnej (w odniesieniu do ww. budynków sądu), o której mowa w § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2015 r. poz. 992), pozostającej w gotowości do podjęcia natychmiastowej reakcji na wezwanie pracowników ochrony, upoważnionych pracowników Zamawiającego lub w przypadku sygnalizacji systemu alarmowego; • Termin realizacji usługi w zakresie głównym wynosi 24 miesiące, na zasadach określonych w SWZ w rozdziale II. ust. 3. Zakres usługi objęty opcją: • Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia poprzez świadczenie - w terminie realizacji usługi objętej opcją - usługi stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia wraz z obsługą i nadzorem nad środkami ochrony elektronicznej i monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi przy ul. Pomorskiej 21 (lewa i prawa oficyna); • Poszczególne posterunki ochrony w budynkach sądu przy ul. Pomorskiej 21 (lewa i prawa oficyna) zostały wskazane w załączniku nr 1 do SWZ - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (rozdział II ust. 1 załącznika na 1 do SWZ); • Zapewnienie możliwości skorzystania w każdym czasie z pomocy grupy interwencyjnej (w odniesieniu do ww. budynków sądu), o której mowa w § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2015 r. poz. 992), pozostającej w gotowości do podjęcia natychmiastowej reakcji na wezwanie pracowników ochrony, upoważnionych pracowników Zamawiającego lub w przypadku sygnalizacji systemu alarmowego; • Zasady skorzystania z opcji zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5B do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części II przedmiotu zamówienia); • Rozpoczęcie realizacji usługi w zakresie objętym opcją nastąpi wraz z rozpoczęciem realizacji zakresu głównego usługi; • Termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależny od posiadania przez Zamawiającego prawa do sprawowania trwałego zarządu nad budynkami (lewa i prawa oficyna) przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi; • Zakończenie realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależne od okoliczności faktycznych polegających na utracie prawa Zamawiającego do sprawowania trwałego zarządu nad budynkami (lewa i prawa oficyna) przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi. Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o zakończeniu realizacji usługi w zakresie objętym opcją - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością zakończenia świadczenia usługi w tym zakresie; • Termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją wyniesie od 6 (minimalnie) do 24 miesięcy (maksymalnie) - opcja może być realizowana wyłącznie w ramach czasowych świadczenia zakresu głównego usługi, na zasadach określonych w SWZ w rozdziale II. ust. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres, sposób i warunki realizacji) stanowi załącznik nr 1 do SWZ, który jest integralną część SWZ. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy określone zostały w załączniku nr 5B do SWZ. Projekt umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenNa podstawie art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w części II zamówienia, w zakresie i na zasadach określonych w dokumentach zamówienia, w szczególności w rozdziale II. SWZ. Zakres usługi objęty opcją: • Skorzystanie z opcji przez Zamawiającego polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia poprzez świadczenie - w terminie realizacji usługi objętej opcją - usługi stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia wraz z obsługą i nadzorem nad środkami ochrony elektronicznej i monitorowaniem systemu alarmowego w budynkach Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi przy ul. Pomorskiej 21 (lewa i prawa oficyna); • Poszczególne posterunki ochrony w budynkach sądu przy ul. Pomorskiej 21 (lewa i prawa oficyna) zostały wskazane w załączniku nr 1 do SWZ - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (rozdział II ust. 1 załącznika na 1 do SWZ); • Zapewnienie możliwości skorzystania w każdym czasie z pomocy grupy interwencyjnej (w odniesieniu do ww. budynków sądu), o której mowa w § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. z 2015 r. poz. 992), pozostającej w gotowości do podjęcia natychmiastowej reakcji na wezwanie pracowników ochrony, upoważnionych pracowników Zamawiającego lub w przypadku sygnalizacji systemu alarmowego; • Zasady skorzystania z opcji zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w SWZ, załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiot zamówienia) oraz załączniku nr 5B do SWZ (projektowane postanowienia umowy dot. części II przedmiotu zamówienia); • Rozpoczęcie realizacji usługi w zakresie objętym opcją nastąpi wraz z rozpoczęciem realizacji zakresu głównego usługi; • Termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależny od posiadania przez Zamawiającego prawa do sprawowania trwałego zarządu nad budynkami (lewa i prawa oficyna) przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi; • Zakończenie realizacji usługi w zakresie objętym opcją będzie zależne od okoliczności faktycznych polegających na utracie prawa Zamawiającego do sprawowania trwałego zarządu nad budynkami (lewa i prawa oficyna) przy ul. Pomorskiej 21 w Łodzi. Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę o zakończeniu realizacji usługi w zakresie objętym opcją - w terminie co najmniej 14 dni kalendarzowych przed koniecznością zakończenia świadczenia usługi w tym zakresie; • Termin realizacji usługi w zakresie objętym opcją wyniesie od 6 (minimalnie) do 24 miesięcy (maksymalnie) - opcja może być realizowana wyłącznie w ramach czasowych świadczenia zakresu głównego usługi, na zasadach określonych w SWZ w rozdziale II. ust. 3.