See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elhandel - Samordnad upphandling - Lidköping, Skara, Götene, Grästorp och Essunga
Beschreibung: Upphandlingen avser elhandel för Lidköpings kommun, Skara kommun, Götene kommun, Grästorps kommun och Essunga kommun med tillhörande bolag och organisationer. Uppdraget omfattar fysisk elleverans, trappbaserad prissäkring och tillhörande administration, rapportering och uppföljning. Upphandlingen omfattar cirka 52,8 GWh per år och cirka 1 307 elabonnemang.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Samordnad upphandling Elkraft - Lidköping, Skara, Götene, Grästorp och Essunga