See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KØB AF MASKINER OG MATERIAEL TIL VINTERBEREDSKAB
Beschreibung: Udbuddet omhandler køb vedrørende Maskiner og Materiel til vinterberedskabet 2026/2027. I forbindelse med vintersæsonen 2026/2027 skal afdelingen Drift og Vedligehold i Holbæk Kommune til vinterberedskabet indkøbe 12 nye maskiner fordelt på 3 typer/størrelser samt tilhørende materiel til en af typerne. Maskinerne skal anvendes til at rydde sne og salte på fortovs- og stiruter i kommunes egen drift.
Interne Kennung: Holbæk Kommune
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, lov nr. 10 af06/01/2023, hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144420 Salzstreufahrzeuge, 39224000 Besen, Bürsten und sonstige Artikel verschiedener Art, 43262100 Mechanische Bagger, 43313100 Schneepflüge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - kompakte minitraktorer (1)
Beschreibung: Delaftale 1 omhandler køb af kompakte minitraktorer
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - større minitraktorer (1)
Beschreibung: Delaftale 2 omhandler køb af større minitraktorer
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - Minilæsser inkl. materiel (1)
Beschreibung: Udbuddet omhandler køb af minilæssere inkl. kost, sneplov og saltspreder
Interne Kennung: 4-3