2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-138/2025 Dostawa i instalacja drukarki 3D do wytwarzania przyrostowego elementów metalowych metodą wire DED (Zamknięty system drukujący w wersji kontenerowej) dla Politechniki Wrocławskiej.
Beschreibung: SZP/243-138/2025 Dostawa i instalacja drukarki 3D do wytwarzania przyrostowego elementów metalowych metodą wire DED (Zamknięty system drukujący w wersji kontenerowej) dla Politechniki Wrocławskiej. 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja drukarki 3D do wytwarzania przyrostowego elementów metalowych metodą wire DED (Zamknięty system drukujący wraz z zabudową) dla Politechniki Wrocławskiej. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu, jego montaż/ instalację i uruchomienie oraz instruktaż z obsługi w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego. Wszystkie koszty związane z wykonywaniem przedmiotu umowy w tym dostawa, ubezpieczenie, ryzyko, uruchomienie i instruktaż ponosi Wykonawca. CPV: 42962000-7 Urządzenia drukujące i graficzne 2. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, ul. Łukasiewicza 7-9 50-371 Wrocław, Wydział Mechaniczny, Katedra Obróbki Plastycznej, Spawalnictwa i Metrologii bud. B9, pok. Hala 3 (parter). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 4. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym: Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w ofercie wszystkie niezbędne urządzenia, sterowniki sprzętowe i programowe do realizacji założeń funkcjonalnych przedmiotu zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) nie podlega interpretacji. Jeśli zapisy specyfikacji są zdaniem Wykonawcy niejasne, niepełne, nieprecyzyjne lub błędne, to Wykonawca ma obowiązek zadać pytanie przed złożeniem oferty. 5. Jeśli Zamawiający określa w OPZ, że dany element ma posiadać określone cechy, to ten element ma efektywnie pracować z tymi cechami, a nie mieć tylko taką teoretyczną możliwość w konfiguracji innej niż dostarczana. Cechy wymagane w specyfikacji (OPZ) są parametrami minimalnymi. 6. Termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 120 dni od daty podpisania umowy. 7. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 28/10/2025 (90 dni). 10. Oferta musi składać się z: 10.1.formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 10.2.oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 10.3.oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 10.4.(jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 3.3 SWZ; 10.5.(jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 10.6.dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 10.7.(jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 10.8.PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy - opis oferowanego przedmiotu zamówienia - specyfikacji technicznej oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców pozwalającego stwierdzić zgodność z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi w załączniku nr 3. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje parametry techniczne i funkcjonalne urządzenia, oferowane przez Wykonawcę w Załączniku 3 do SWZ. Wymóg wskazania „Nazwa, typ, model i producent oferowanego urządzenia” oraz „Nazwa oprogramowania” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 12. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 12.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 12.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 12.3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 12.4. zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - 1 dostawę i instalację systemu drukującego (metodą wire DED) w układzie kartezjańskim oraz - 1 dostawę i instalację systemu drukującego (metodą wire DED) w układzie zrobotyzowanego systemu drukującego w formie zamkniętej (w tym zintegrowany robot i pozycjoner) o łącznej wartości co najmniej 1 000 000,00 zł.
Interne Kennung: SZP/243-138/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: SZP/243-138/2025 Dostawa i instalacja drukarki 3D do wytwarzania przyrostowego elementów metalowych metodą wire DED (Zamknięty system drukujący w wersji kontenerowej) dla Politechniki Wrocławskiej. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja drukarki 3D do wytwarzania przyrostowego elementów metalowych metodą wire DED (Zamknięty system drukujący wraz z zabudową) dla Politechniki Wrocławskiej. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu, jego montaż/ instalację i uruchomienie oraz instruktaż z obsługi w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego. Wszystkie koszty związane z wykonywaniem przedmiotu umowy w tym dostawa, ubezpieczenie, ryzyko, uruchomienie i instruktaż ponosi Wykonawca. CPV: 42962000-7 Urządzenia drukujące i graficzne 2. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, ul. Łukasiewicza 7-9 50-371 Wrocław, Wydział Mechaniczny, Katedra Obróbki Plastycznej, Spawalnictwa i Metrologii bud. B9, pok. Hala 3 (parter). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 4. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym: Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w ofercie wszystkie niezbędne urządzenia, sterowniki sprzętowe i programowe do realizacji założeń funkcjonalnych przedmiotu zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) nie podlega interpretacji. Jeśli zapisy specyfikacji są zdaniem Wykonawcy niejasne, niepełne, nieprecyzyjne lub błędne, to Wykonawca ma obowiązek zadać pytanie przed złożeniem oferty. 5. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.
Interne Kennung: LotA