2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa drogi powiatowej nr 3351L (ul. Peowiaków) w km od 0+000,00 do km 0+881,44 i drogi powiatowej nr 3332L (ul. Przemysłowej) od km 0+012,00 do km 0+078,39 w Zamościu
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 3351L (ul. Peowiaków) w km od 0+000,00 do km 0+881,44 i drogi powiatowej nr 3332L (ul. Przemysłowej) od km 0+012,00 do km 0+078,39 w Zamościu. 1.2. Zakres rzeczowy zamówienia: Zakres zamówienia obejmuje rozbudowę drogi powiatowej nr 3351L (ul. Peowiaków) w km od 0+000,00 do km 0+881,44 i drogi powiatowej nr 3332L (ul. Przemysłowej) od km 0+012,00 do km 0+078,39 w Zamościu. Zakres zadania obejmuje: - budowę nowej konstrukcji jezdni, - przebudowę zjazdów, - przebudowę skrzyżowania z ul. Przemysłową, - przebudowę zatok autobusowych i miejsc postojowych, - przebudowę dróg dla pieszych i rowerów, - przestawienie istniejących latarni, - budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej, - przebudowa istniejącego gazociągu, - wycinka istniejących drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, - budowa nowego oświetlenia ulicznego (doświetlenie przejść dla pieszych), - demontaż istniejącego oznakowania oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, - demontaż istniejących oraz montaż nowych wiat przystankowych oraz obiektów małej architektury tj. śmietniki, ławki, - wykonanie nasadzeń kompensacyjnych, - demontaż banerów i masztów reklamowych, - wykonanie opracowania czasowej organizacji ruchu. 2. Czasowa i stała organizacja ruchu drogowego: W ramach rozbudowy drogi powiatowej nr 3351L (ul. Peowiaków) w km od 0+000,00 do km 0+881,44 i drogi powiatowej nr 3332L (ul. Przemysłowej) od km 0+012,00 do km 0+078,39 w Zamościu, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania opracowania czasowej organizacji ruchu oraz oznakowania placu budowy i późniejszego wykonania oznakowania poziomego i pionowego zgodnie z zatwierdzoną stałą organizacją ruchu drogowego. 3. Zamawiający wymaga wykonania map powykonawczych w ilości 6 sztuk (dla każdej ulicy). 4. Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami, a treść dokumentacji winna być dostosowana do specyfiki i charakteru zadania inwestycyjnego. 5. Szczegółowy opis wykonania i zakres robót zawarty jest w dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiącej załączniki nr 13 do SWZ, w Polskich Normach lub aprobatach technicznych, warunkach technicznych wykonawstwa i odbioru robót, w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ. 6. Zamawiający informuje, że występujące w dokumentacji projektowej: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów – Zamawiający zaleca, aby traktować takie wskazania, jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej. Zmiany te mają być korzystne dla Zamawiającego, np. obniżą koszty eksploatacji i konserwacji, poprawią parametry techniczne, będą stanowić aktualizację rozwiązań ze względu na postęp technologiczny oraz zmiany obowiązujących przepisów. Zastosowane materiały równoważne muszą odpowiadać cechom technicznym i jakościowym materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji technicznej, oraz posiadać stosowne dopuszczenia, certyfikaty i aprobaty techniczne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji technicznej, zobowiązany jest wykazać, ze zastosowane materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Podane w dokumentacji projektowej nazwy, typy urządzeń i wyposażenia nie są ostatecznie obowiązujące pod warunkiem, że Wykonawca zaproponuje, a inspektor nadzoru i projektant zatwierdzi materiały, urządzenia i wyposażenie nie gorsze niż przewiduje standard wyznaczony w tej dokumentacji. 7. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, do zapewnienia, by przy realizacji zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. 8. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 9. Zadanie jest przewidziane do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 10. Na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jeśli środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. 11. Lokalizacja obiektów budowlanych: województwo: Lubelskie, miasto: Zamość, jednostka ewidencyjna 066401_1 Zamość, obręb 00001 Zamość.
Vorherige Bekanntmachung: 310788-2026
Interne Kennung: RIM.272.9.2026.MS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001