See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
Beschreibung: Licitatie deschisa online , acord cadru 48 de luni cu maxim 3 operatori economici Tifon medical -balot 100 metri lungime,90 cm lățime Tifon medical pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40x40 cm Comprese nesterile din tifon 10/10 cm Fasa din tifon 10x10 cm Fasa din tifon 10x20 cm
Interne Kennung: 14644/05.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141114 Verbandmull
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tifon medical -balot 100 metri lungime,90 cm lățime
Beschreibung: LOT 1- Tifon medical nesteril -balot 100 metri lungime,90 cm lățime tip 24 a sau 24 b CARACTERISTICI TEHNICE Descriere (aspect, culoare, miros] Țesătură din bumbac 100%, tesatura uniforma, neteda, albita si purificata, de culoare alba, inodora, insipid, fara impurități si lipsita de defecte de țesere, degresat, descleiat, absorbant, neapretat, tipar uniform la rupere, fire nedesirate, cu rezistenta la rupere, fara scame sau puf, cu margini intarite printr-un număr mai mare de fire in urzeala sau cu margini false, utilizare in spitale Natura materiei prime: Bumbac 100% Lățime 0,90 m ± 0.5 Lungime (m) 100 m± 0.05/mp Tip 24 a Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 120 ± 6 -in bătătură fire/100 mm ≥ 120 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția Urzelii – 60 N Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția bătăturii – 50 N sau Tip 24 b Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 140 ± 6 -in bătătură fire/100 mm ≥ 100 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția Urzelii – 70 N Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția bătăturii – 40 N SR EN 14079/2003 Aciditate – lipsa alcalimitate PH (u. pH) 4.5-8.2 Identificare : Microscopic Masa minima in gr/m2 ≥32 gr Microbiologic Substanțe solubile in apa (g%) - max 0.50 Substanțe solubile in etei (g%) -max 0.50 Pierderea de masa la uscare sub 8.6% Amidon, dextrina: Lipsa Substanțe tensioactive (mm) Max 2 Fluorescenta inUV la 366mm : Fara fluorescenta albastru intens Hidrofilie max. 10 secunde SR EN 14079/2003 Comportarea la sterilizare 120 grade timp de 20 min. Nu se îngălbenește, nu isi pierde calitatile fizice la sterilizare Ambalare: Balot la 100 ml pliat, (90 cm lățime x 100 ml) ambalat in folie plastic; balot cu ambalaj de siguranța, rezistent la transport; ambalaj marcat cu denumirea si adresa producătorului, dimensiuni, număr lot, data fabricației, condiții de depozitare, marcaj CE SR EN 14079/2003 sau echivalent Se vor prezenta: Daca ofertantul se prezinta la licitatie cu acelasi producator se prezinta cu un singur BULETIN DE ANALIZA conform Standardului European in vigoare SR EN 14079/2003, eliberate de un laborator acreditat RENAR sau de un organism european echivalent pentru acest produs. Daca sunt producatori diferiti se vor prezenta BULETINE DE ANALIZA pentru fiecare producator. Termen de valabilitate 5 ani de la primirea produselor. Tifon-balot 100m lungime,90 cm latime-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 15000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 120000
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Tifon medical pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40x40 cm
Beschreibung: LOT 2- Tifon medical nesteril pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40 cm x 40 cm tip 24 a sau 24 b CARACTER STICI TEHNICE Descriere: (aspect, culoare, miros ) Țesătură din bumbac 100%, tesatura uniforma, neteda, albita si purificata, de culoare alba, inodora, insipid, fara impurități si lipsita de defecte de țesere, degresat, descleiat, absorbant, neapretat, tipar uniform la rupere, fire nedesirate, cu rezistenta la rupere, fara scame sau puf, cu margini intarite printr-un număr mai mare de fire in urzeala sau cu margini false, utilizare in spitale Natura materiei prime : Bumbac 100% Lățime 40 cm ± 1,5 cm Lungime (m) 40 cm ± 1,5 cm Tip 24 a Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 120 ± 6 -in bătătură fire/100 mm ≥ 120 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția Urzelii – 60 N Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția bătăturii – 50 N sau Tip 24 b Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 140 ± 6 -in bătătură fire/100 mm ≥ 100 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția Urzelii – 70 N Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția bătăturii – 40 N Masa minima in gr/m2 ≥32 gr Microbiologic Substanțe solubile in apa (g%) max 0.50 Substanțe solubile in eter (g %) max 0.50 Pierderea de masa la uscare: sub 8.00 % Amidon, dextrina: Lipsa Substanțe tensioactive (mm) Max 2 Fluorescenta in UV la 366mm Fara fluorescenta albastru intens Hidrofilie max. 10 secunde SR EN 14079/2003 Comportarea la sterilizare la 120 grade timpde 20 min. Nu se ingalbeneste, nu isi pierde calitatile fizice la sterilizare Ambalare: Ambalate in folie plastic rezistenta la rupere; balot cu ambalaj de siguranța, rezistent la transport; ambalaj marcat cu denumirea si adresa producătorului, dimensiuni, număr lot, data fabricației, condiții de depozitare, marcaj CE, conform EU- MDD (EU Medical Device Directive SR EN 14079/2003 sau echivalent Daca ofertantul se prezinta la licitatie cu acelasi producator se prezinta cu un singur BULETIN DE ANALIZA conform Standardului European in vigoare SR EN 14079/2003, eliberate de un laborator acreditat RENAR sau de un organism european echivalent pentru acest produs. Daca sunt producatori diferiti se vor prezenta BULETINE DE ANALIZA pentru fiecare producator. . Termen de valabilitate 5 ani de la primirea produsului Tifon medical pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40x40 cm-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 1000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 52800
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Comprese nesterile din tifon 10/10 cm
Beschreibung: LOT 3- Comprese din tifon medical nesterile 10/10 cm x 8 straturi tip 24 a sau 24 b Descriere: (aspect, culoare, miros) Țesătură din bumbac 100%, tesatura uniforma, neteda, albita si purificata, de culoare alba, inodora, insipid, fara impurități si lipsita de defecte de țesere,1 degresat,descleiat, absorbant, neapretat, tipar uniform la rupere, fire nedesirate, cu rezistenta la rupere, fara scame sau puf, cu margini intarite printr-un număr mai mare de fire in urzeala sau cu margini false, utilizare in spitale Natura materiei prime: Bumbac 100% Lățime 20 cm ± 1,5 cm Lungime (m) 40 cm ± 1.0 cm Tip 24 a Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 120 ± 6 -in bătătură fire/100 mm ≥ 120 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția Urzelii – 60 N Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția bătăturii – 50 N sau Tip 24 b Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 140 ± 6 -in bătătură fire/100 mm ≥ 100 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția Urzelii – 70 N Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția bătăturii – 40 N Conform standardului SR EN 14079/2003 Aciditate, alcalimitate PH (u. pH)- Lipsa Identificare : Microscopic Masa minima in gr/m2 ≥32 gr Microbiologic Substanțe solubile in apa (g%) max 0.50 Substanțe solubile in eter (g %) max 0.80 Pierdera de masa la uscare : sub 6.50% Amidon, dextrina: Lipsa Substanțe tensioactive (mm) Max 2 Fluorescenta in UV la 366mm: Fara fluorescenta albastru intens Hidrofilie : Secunde, max. 10 SR EN 14079/2003 Comportarea la sterilizare la 120 grade timp de 20 min. Nu se îngălbenește, nu isi pierde calitatile fizice la sterilizare Ambalare: Ambalate in folie plastic rezistenta la rupere; balot cu ambalaj de siguranța, rezistent la transport; ambalaj marcat cu denumirea si adresa producătorului, dimensiuni, număr lot, data fabricației, condiții de depozitare, marcaj CE, conform EU- MDD (EU Medical Device Directive SR EN 14079/2003 sau echivalent. Daca ofertantul se prezinta la licitatie cu acelasi producator se prezinta cu un singur BULETIN DE ANALIZA conform Standardului European in vigoare SR EN 14079/2003, eliberate de un laborator acreditat RENAR sau de un organism european echivalent pentru acest produs. Daca sunt producatori diferiti se vor prezenta BULETINE DE ANALIZA pentru fiecare producator. Termen de valabilitate 5 ani de la primirea produselor. LOT 3 Comprese nesterile din tifon 10/10 cm-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 40000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 1968000.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Fasa din tifon 10x10 cm
Beschreibung: LOT 4- Fesi din tifon medical nesteril 10x10 cm tip 24 a sau 24 b Caracteristici tehnice Descriere (aspect, culoare, miros) Țesătură din bumbac 100%, sub forma de benzi continue de diferite lățimi, tesatura uniforma, neteda, albita si purificata, de culoare alba, inodora, insipid, fara impurități si lipsita de defecte de țesere, degresat, descleiat, absorbant, neapretat, tipar uniform la rupere, fire nedesirate, cu rezistenta la rupere, fara scame sau puf, cu margini intarite printr-un număr mai mare de fire in urzeala sau cu margini false, utilizare in spitale Natura materiei prime: Bumbac 100% Latime 10 cm ± 0.50 cm Lungime (m) 10 m ± 0.50 cm Tip 24 a Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 120 ± 3 -in bătătură fire/100 mm ≥ 120 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția urzelii– 60 N Masa minima in gr/m2 ≥36 gr Aciditate, alcalimitate PH (u. pH) Lipsa Identificare : Microscopic Sarcina la rupere: - in urzeala si in batatura: ≥ 60 N Substanțe reducatoare : Lipsa Microbiologic Substanțe solubile in apa (g%) max 0.50 Substanțe solubile in eter (g%) max 0.80 Pierdera de masa la uscare : sub 6.50% Amidon, dextrina: Lipsa Substanțe tensioactive (mm) Max 2 Fluorescenta in UV la 366mm: Fara fluorescenta albastru intens Hidrofilie: Secunde, max.10 SREN 14079/2003 Ambalare: Ambalate individual in hârtie, cu ambalaj de siguranța, rezistent la transport; ambalaj marcat cu denumirea si adresa producătorului, dimensiuni, număr lot, data fabricației, condiții de depozitare, marcaj CE, conform EU- MDD (EU Medical Device Directive SR EN 14079/2003 sau echivalent. Daca ofertantul se prezinta la licitatie cu acelasi producator se prezinta cu un singur BULETIN DE ANALIZA conform Standardului European in vigoare SR EN 14079/2003, eliberate de un laborator acreditat RENAR sau de un organism european echivalent pentru acest produs. Daca sunt producatori diferiti se vor prezenta BULETINE DE ANALIZA pentru fiecare producator. Termen de valabilitate 5 ani de la primirea produsului. Cantitate minima acord cadru(buc.): 5000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 240000.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 Fesi 10x20 cm tip 24 a sau 24 b
Beschreibung: LOT 5 Fesi din tifon medical nesteril 10x20 cm tip 24 a sau 24 b Caracteristici tehnice Descriere: (aspect, culoare, miros) Țesătură din bumbac 100%, sub forma de benzi continue de diferite lățimi, tesatura uniforma, neteda, albita si purificata, de culoare alba, inodora, insipid, fara impurități si lipsita de defecte de țesere, degresat, descleiat, absorbant, neapretat, tipar uniform la rupere, fire nedesirate, cu rezistenta la rupere, fara scame sau puf, cu margini intarite printr-un număr mai mare de fire in urzeala sau cu margini false, utilizare in spitale Natura materiei prime: Bumbac 100% Lățime 10 cm ± 0.50 m Lungime (m) 20 m ± 1.00 cm Tip 24 a Dimensiune : in urzeala fire/100 mm ≥ 120 ± 3 -in bătătură fire/100 mm ≥ 120 ± 6 Sarcină minimă de rupere în Newtoni pe 50 mm, pe direcția urzelii– 60 N Masa minima in gr/m2 ≥36 gr Conform standardului SR EN 14079/2003 Aciditate, alcalimitate PH (u. pH) Lipsa Identificare : Microscopic Microbiologic SR EN 14079:2003 Substanțe solubile in apa (g%) max 0.50 Substanțe solubile in eter (g%) max 0.80 Pierdera de masa la uscare : sub 6.50% Amidon, dextrina: Lipsa Substanțe tensioactive (mm) Max 2 Fluorescenta in UV la 366mm - Fara fluorescenta albastru intens Hidrofilie Secunde, max.10 SR EN 14079/2003 Ambalare: Ambalate individual in hârtie, cu ambalaj de siguranța,rezistent la transport; ambalaj marcat cu denumirea si adresa producătorului, dimensiuni, număr lot, data fabricației, condiții de depozitare, marcaj CE, conform EU- MDD (EU Medical Device Directive SR EN 14079/2003 sau echivalent . Daca ofertantul se prezinta la licitatie cu acelasi producator se prezinta cu un singur BULETIN DE ANALIZA conform Standardului European in vigoare SR EN 14079/2003, eliberate de un laborator acreditat RENAR sau de un organism european echivalent pentru acest produs. Daca sunt producatori diferiti se vor prezenta BULETINE DE ANALIZA pentru fiecare producator. Termen de valabilitate 5 ani de la primirea produsului Cantitate minima acord cadru(buc.): 3000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 144000
Interne Kennung: 5