See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 5B10.291.1.118.2024.MK Usługa konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa pożarowego w obiektach Uniwersytetu Gdańskiego według II części
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa pożarowego, zwanej dalej „usługą”, w obiektach Uniwersytetu Gdańskiego według części: Cz.I Konserwacja i obsługa serwisowa systemów sygnalizacji pożaru (SSP), dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO), systemów zapobiegania zadymianiu (SZZ), systemów oddymiania (SO) oraz drzwi i kurtyn p.poż. w 19 obiektach Uniwersytetu Gdańskiego; Cz.II Konserwacja i obsługa serwisowa systemów gaszenia gazem (SGG) i systemów gaszenia aerozolem (SGA) w 7 obiektach Uniwersytetu Gdańskiego. 2.Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 75251110-4 (Usługi ochrony przeciwpożarowej); 50800000-3 (Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji); 50710000-5 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych). 3.Zamówienie obejmuje wykonanie usługi konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa wraz ze szkoleniem pracowników Zamawiającego z obsługi tych systemów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1)dla cz.I: załącznik nr 6a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla cz.I; 2)dla cz.II: załącznik nr 6b do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla cz.II. 4.Miejsca świadczenia usługi przedmiotu zamówienia: obiekty Uniwersytetu Gdańskiego, określone w formularzu przedmiotowo – cenowym - załączniku nr 1a do SWZ – odpowiednio dla cz. I i II. 5.Wykonawca musi prowadzić całodobową działalność serwisową w zakresie eksploatacji systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz udostępnić Zamawiającemu minimum dwa numery kontaktowe telefonów i adres poczty elektronicznej (e-mail) do zgłaszania ewentualnych awarii i innych potrzeb Zamawiającego związanych z realizacją zamówienia. 6.Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego niniejszego zamówienia z należytą starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ, w tym z uwzględnieniem wymagań określonych w załącznikach nr 5 i 6 do SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami sztuki, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym. 7.Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej budynków, gdzie zainstalowane są urządzenia i systemy objęte przedmiotem zamówienia. Termin wizji należy uzgodnić z Zamawiającym. 8.Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 17 z późn. zm.), zawarte są w § 7a projektu umowy - załącznik nr 5 do SWZ. 9.Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi opisane są w § 8 Projektu umowy – załącznik nr 5 do SWZ. 10.Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z realizacji części zamówienia maksymalnie o 20% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy. W tym przypadku Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia w stosunku do Zamawiającego, w tym żądanie wykonania umowy do wysokości kwoty wynagrodzenia wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ - odpowiednio do części I lub II. Przewidziana w niniejszym punkcie rezygnacja spowoduje odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Skorzystanie przez Zamawiającego z tego prawa nie stanowi zmiany umowy wymagającej zawarcia aneksu. 11.Wykonawca realizujący przedmiot zamówienia zobowiązany jest:1)prowadzać eksploatację i realizować prace eksploatacyjne w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1210),2)eksploatować urządzenia, instalacje i sieci w zakresie eksploatacji i dozoru w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1392). 12.Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w Opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 6alub 6b do SWZ – odpowiednio dla części I lub II, zostały wskazane normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z SWZ, w tym z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 6 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych lub systemach referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp. 13.Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ w tym w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy lub inne systemy odniesienia, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi lub systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w SWZ i opz (art.101 ust.5 Pzp)
Vorherige Bekanntmachung: 522515-2024
Interne Kennung: 5B10.291.1.118.2024.MK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75251110 Brandverhütung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 5B10.291.1.118.2024.MK Część I: Konserwacja i obsługa serwisowa systemów sygnalizacji pożaru (SSP), dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO), systemów zapobiegania zadymianiu (SZZ), systemów oddymiania (SO) oraz drzwi i kurtyn p.poż. w 19 obiektach Uniwersytetu Gdańskiego
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa pożarowego, zwanej dalej „usługą”, w obiektach Uniwersytetu Gdańskiego według części: Część I Konserwacja i obsługa serwisowa systemów sygnalizacji pożaru (SSP), dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO), systemów zapobiegania zadymianiu (SZZ), systemów oddymiania (SO) oraz drzwi i kurtyn p.poż. w 19 obiektach Uniwersytetu Gdańskiego; 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 75251110-4 (Usługi ochrony przeciwpożarowej); 50800000-3 (Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji); 50710000-5 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych). 3. Zamówienie obejmuje wykonanie usługi konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa wraz ze szkoleniem pracowników Zamawiającego z obsługi tych systemów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: dla części I: załącznik nr 6a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części I; 4. Miejsca świadczenia usługi przedmiotu zamówienia: obiekty Uniwersytetu Gdańskiego, określone w formularzu przedmiotowo – cenowym - załączniku nr 1a do SWZ – odpowiednio dla części I. 5. Wykonawca musi prowadzić całodobową działalność serwisową w zakresie eksploatacji systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz udostępnić Zamawiającemu minimum dwa numery kontaktowe telefonów i adres poczty elektronicznej (e-mail) do zgłaszania ewentualnych awarii i innych potrzeb Zamawiającego związanych z realizacją zamówienia. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego niniejszego zamówienia z należytą starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ, w tym z uwzględnieniem wymagań określonych w załącznikach nr 5 i 6 do SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami sztuki, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym. 7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej budynków, gdzie zainstalowane są urządzenia i systemy objęte przedmiotem zamówienia. Termin wizji należy uzgodnić z Zamawiającym. 8. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 17 z późn. zm.), zawarte są w § 7a projektu umowy - załącznik nr 5 do SWZ. 9. Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi opisane są w § 8 Projektu umowy – załącznik nr 5 do SWZ. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z realizacji części zamówienia maksymalnie o 20% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy. W tym przypadku Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia w stosunku do Zamawiającego, w tym żądanie wykonania umowy do wysokości kwoty wynagrodzenia wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ - odpowiednio do części I. Przewidziana w niniejszym punkcie rezygnacja spowoduje odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Skorzystanie przez Zamawiającego z tego prawa nie stanowi zmiany umowy wymagającej zawarcia aneksu. 11. Wykonawca realizujący przedmiot zamówienia zobowiązany jest: 1) prowadzać eksploatację i realizować prace eksploatacyjne w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1210), 2) eksploatować urządzenia, instalacje i sieci w zakresie eksploatacji i dozoru w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1392). 12. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w Opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 6alub 6b do SWZ – odpowiednio dla części I, zostały wskazane normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z SWZ, w tym z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 6 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych lub systemach referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp. 13. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ w tym w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy lub inne systemy odniesienia, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi lub systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w SWZ i opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
Interne Kennung: 5B10.291.1.118.2024.MK Część I
Los: LOT-0002
Titel: 5B10.291.1.118.2024.MK Część II: Konserwacja i obsługa serwisowa systemów gaszenia gazem (SGG) i systemów gaszenia aerozolem (SGA) w 7 obiektach Uniwersytetu Gdańskiego
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa pożarowego, zwanej dalej „usługą”, w obiektach Uniwersytetu Gdańskiego według części: Część II:Konserwacja i obsługa serwisowa systemów gaszenia gazem (SGG) i systemów gaszenia aerozolem (SGA) w 7 obiektach Uniwersytetu Gdańskiego. 2.Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 75251110-4 (Usługi ochrony przeciwpożarowej); 50800000-3 (Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji); 50710000-5 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych). 3.Zamówienie obejmuje wykonanie usługi konserwacji i obsługi serwisowej systemów bezpieczeństwa wraz ze szkoleniem pracowników Zamawiającego z obsługi tych systemów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: dla części II: załącznik nr 6b do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części II. 4.Miejsca świadczenia usługi przedmiotu zamówienia: obiekty Uniwersytetu Gdańskiego, określone w formularzu przedmiotowo – cenowym - załączniku nr 1a do SWZ – odpowiednio dla części II. 5.Wykonawca musi prowadzić całodobową działalność serwisową w zakresie eksploatacji systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz udostępnić Zamawiającemu minimum dwa numery kontaktowe telefonów i adres poczty elektronicznej (e-mail) do zgłaszania ewentualnych awarii i innych potrzeb Zamawiającego związanych z realizacją zamówienia. 6.Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego niniejszego zamówienia z należytą starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ, w tym z uwzględnieniem wymagań określonych w załącznikach nr 5 i 6 do SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami sztuki, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym. 7.Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej budynków, gdzie zainstalowane są urządzenia i systemy objęte przedmiotem zamówienia. Termin wizji należy uzgodnić z Zamawiającym. 8.Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 17 z późn. zm.), zawarte są w § 7a projektu umowy - załącznik nr 5 do SWZ. 9.Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi opisane są w § 8 Projektu umowy – załącznik nr 5 do SWZ. 10.Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z realizacji części zamówienia maksymalnie o 20% wartości brutto wynagrodzenia Wykonawcy. W tym przypadku Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia w stosunku do Zamawiającego, w tym żądanie wykonania umowy do wysokości kwoty wynagrodzenia wskazanego w formularzu ofertowym – załączniku nr 1 do SWZ - odpowiednio do części II. Przewidziana w niniejszym punkcie rezygnacja spowoduje odpowiednią zmianę ostatecznej wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Skorzystanie przez Zamawiającego z tego prawa nie stanowi zmiany umowy wymagającej zawarcia aneksu. 11. Wykonawca realizujący przedmiot zamówienia zobowiązany jest: 1) prowadzać eksploatację i realizować prace eksploatacyjne w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1210), 2) eksploatować urządzenia, instalacje i sieci w zakresie eksploatacji i dozoru w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1392). 12. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w Opisie przedmiotu zamówienia – załączniku 6b do SWZ – odpowiednio dla części II, zostały wskazane normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z SWZ, w tym z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 6 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych lub systemach referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp. 13. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ w tym w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy lub inne systemy odniesienia, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi lub systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w SWZ i opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
Interne Kennung: 5B10.291.1.118.2024.MK Część II