2. Verfahren
Verfahren
Titel: KLAR Forsyning - Indkøb af madaffaldsposer
Beschreibung: Opgaven omfatter levering af madaffaldsposer til borgere i Greve Kommune og Solrød Kommune. Aftalen omfatter levering af forventet ca. 43.560 pakker med poser (svarende til ca. 8.494.200 madaffaldsposer) pr. år jf. kravspecifikationen. Leverancens omfang bestemmes af de ordrer, som Ordregiver løbende afgiver, dog maksimalt 210.000 pakker med poser (svarende til ca. 40.950.000 poser) i hele aftaleperioden inkl. option på forlængelse.
Interne Kennung: A294522
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Opgaven udbydes som et offentligt udbud efter udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
5. Los
Los: LOT-0000