2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mediaseuranta- ja julkisuusanalyysipalvelu
Beschreibung: Tällä hankintailmoituksella Tulli pyytää tarjouksia mediaseuranta- ja julkisuusanalyysiipalvelusta. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Kilpailutuksen kohteena oleva sopimus on voimassa toistaiseksi. Hankintayksikön tavoitteena on hankkia median seurantaan helppokäyttöinen seurantatyökalu, jonka avulla mediaviestinnän vaikuttavuutta voidaan seurata, arvioida ja kehittää. Seurannan tueksi myös hankimme neljästi vuodessa tehtävät julkisuusanalyysit, jotta voimme luodata aiheistamme käytävää julkista keskustelua ja seurata mediaviestinnän onnistumistamme.
Interne Kennung: Tulli/2026/00369
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annettua lakia (1397/2016, hankintalaki). Kyseessä on hankintalain 26 §:n mukainen EU-kynnysarvon ylittävä palveluhankinta. Hankintamenettelynä käytetään hankintalain 32 §:n mukaista avointa menettelyä. Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä (hankintalain 125 §). Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjouspyyntöasiakirjat ovat saatavissa suomen kielellä. Tarjous tulee laatia suomen kielellä. Tarjoajan halutessa tarjousasiakirjat muulla kielellä, käännättäminen ja siitä aiheutuvat kustannukset ovat tarjoajan itsensä vastattavina.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79311300 Umfragenanalyse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48500000 Kommunikations- und Multimedia-Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0000