2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale Kundeanalyser
Beschreibung: Metroselskabet udbyder en rammeaftale for kundeanalyser, som dækker både kunder af Københavns metro og Hovedstadens letbane. Selskabet ønsker at kunne agere mere fleksibelt og ad hoc på gennemførelse af analyser, end det er tilfældet i dag. Der opstår løbende og med kort varsel behov for nye undersøgelser, og selskabet ønsker en leverandør, der kan agere agilt på disse forespørgsler og har mulighed for at udføre arbejdet indenfor en rimelig tidsramme. Analyser kan være mindre analyser, justeringer eller større, enkeltstående analyser/undersøgelser. Analyser er defineret som opgaver/forespørgsler, hvor selskabet leverer en problemstilling, behov for timing og interne stakeholders.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71311300 Beratung im Bereich Infrastrukturen, 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71311300 Beratung im Bereich Infrastrukturen, 71311230 Dienstleistungen im Eisenbahnbau, 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung