2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění strážní, bezpečnostní a úklidové služby
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zajištění strážní, bezpečnostní a úklidové služby (dále též „služba“ pro označení souboru služeb, „ostraha“ pro označení strážní a bezpečnostní služby a „úklid“ pro zajištění úklidové služby) pro tyto areály: 1) Městský stadion Ostrava, ulice Závodní 2992/86d, 703 00 Ostrava-Vítkovice, 2) Areál Bazaly, ulice Bukovanského 1028/4, 710 00 Ostrava-Slezská Ostrava, 3) OSTRAVAR ARÉNA, ulice Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava-Zábřeh, 4) Přístavba OSTRAVAR ARÉNY, ulice Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava-Zábřeh, 5) Multifunkční hala, ulice Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava-Zábřeh, 6) Hotel Puls, ulice Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava-Zábřeh, 7) Atletická hala, ulice Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava-Zábřeh (dále také „objekty“). Dodavatel je povinen se seznámit se všemi okolnostmi a podmínkami, které mohou mít jakýkoliv vliv na nabídkovou cenu. Nabídková cena musí obsahovat veškeré náklady na úkony související s řádnou realizací veřejné zakázky v souladu se smlouvou, a to i případné zvýšené náklady spojené s vývojem cen vstupních nákladů až do doby ukončení plnění předmětu veřejné zakázky. Ostraha bude především spočívat v 1) poskytování strážní a recepční služby, 2) provádění technického bezpečnostního dohledu formou dohledového centra s nepřetržitým provozem, včetně přijímání a distribuce hlášení mimořádných událostí, 3) realizaci požadavků na operativní změny ve strážní službě, zejména v souvislosti se sportovními nebo kulturními akcemi v objektech, 4) zásahy k ověření nebo vyřešení bezpečnostních incidentů, bezpečnostně nežádoucích situací a stavů nebo podezření na jejich vznik, 5) dokumentaci a oznamování bezpečnostních incidentů, bezpečnostně nežádoucích situací a stavů nebo podezření na jejich vznik, oznamování chybné funkce bezpečnostních technologií nebo procesů, 6) prvotním organizování bezpečnostní evakuace nebo jiného usměrňování skupin osob nebo jednotlivců, 7) obsluze bezpečnostních technologií, bezpečnostních pomůcek a dalšího bezpečnostního vybavení, 8) rozvoji bezpečnostního povědomí a bezpečnostním vzdělávání významných rolí. Ostraha bude vybraným dodavatelem zajišťována v rozsahu a za podmínek specifikovaných v této výzvě k podání nabídek a jejích přílohách, přičemž musí být poskytována zcela v souladu s obecně závaznými právními předpisy, relevantními metodikami Ministerstva vnitra ČR a Zadavatelem určenými standardy, publikovanými na webových stránkách Zadavatele. Pro věcnou konstrukci nabídky a pro řízení kvality dodávky při plnění smlouvy je zejména závazná Příloha č. 1 – Specifikace předmětu plnění. Pokud jde o metodiky MV ČR, jedná se zejména o: Bezpečnostní standard k ochraně měkkých cílů, Metodiku Základy ochrany měkkých cílů, Metodiku Koordinace měkkého cíle pro fázi po bezpečnostním incidentu, Bezpečnostní plán měkkého cíle, Vyhodnocení ohroženosti měkkého cíle, Metodiku Ochrany měkkých cílů, Bezpečnostní standardy pro pořadatele sportovních, kulturních a společenských akcí. Pro potřeby zadávacího řízení se běžný výkon služby při ostraze objektů, uvedených v kapitole 4.1. považuje za „základní rozsah ostrahy“, přičemž za běžný výkon služby se považuje takový stav, kdy není potřebné početní posílení ostrahy z důvodu konané akce nebo jiné okolnosti v objektech Zadavatele. Úklid bude spočívat v zajištění provádění úklidových prací v areálech zadavatele tak, jak jsou uvedeny výše v zadávací dokumentaci, způsobem a v rozsahu specifikace uvedené v příloze č. 1. Součástí dodávky bude použití vlastních čisticích prostředků, pomůcek a strojů Dodavatele. Nedílnou součástí úklidu je též povinnost doplňovat hygienické prostředky (toaletní papír, mýdlo atp.) dle pokynu zadavatele, přičemž tyto hygienické prostředky zadavatel dodavateli poskytne.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79992000 Empfangsdienste, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 73431000 Test und Bewertung von Sicherheitsausrüstungen, 80550000 Sicherheitsausbildung, 90910000 Reinigungsdienste, 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: VZ_Ostraha a úklid
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100, odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy. Zadavatel může poptat poskytnutí dalších služeb za účelem zajištění ostrahy na objektech, ve kterých mají být poskytovány služby fyzické bezpečnosti ve větším časovém rozsahu, než bude stanoveno ve smlouvě jako „běžný výkon služby“, nebo poskytnutí jiného počtu pracovníků dodavatele, než bude stanoveno ve smlouvě jako „běžný výkon služby“, nebo zabezpečení ostrahy vně objektů, nebo zabezpečení ostrahy nově pořízeného nebo nově spravovaného majetku, pokud Zadavateli vznikne povinnost nebo odůvodněná potřeba jejich zabezpečení. Vznikne-li Zadavateli potřeba dalších služeb ostrahy popsaných v tomto článku (zejména pokud nastane stav nebo událost vyžadující zvýšení bezpečnostních opatření nebo pokud vznikne potřeba zabezpečení stanovišť mimo objekty), Zadavatel Dodavatele vyzve k poskytnutí dalších služeb ostrahy podle smlouvy. Cena za poskytování dalších služeb ostrahy pracovníky dodavatele nepřesáhne cenu za hodinu uvedenou dodavatelem v jeho nabídce, případně navýšenou po dohodě se Zadavatelem inflačním vzorcem nebo zvážením specifických nákladů na bezpečnostní vybavení, kvalifikaci, nebo výkon ve specifických podmínkách. Jestliže se změní stav a způsob využívání objektů Zadavatele nebo jejich dispozice, například z důvodu rekonstrukce, havárie, změny vlastníka nebo provozovatele, zániku objektu nebo jiné okolnosti hodné zřetele, uzavře Zadavatel a Dodavatel dodatek ke smlouvě, který takovou změnu zohlední. Dodavatel nemá právo domáhat se plnění v objektu, který Zadavatel z objektivních důvodů přestane používat nebo náhrady za plnění, které nebylo možné dodat z důvodu nezpůsobilosti objektu. Tato případná změna je vyhrazenou změnou závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona. Vzhledem k tomu, že odměny osob podílejících se na plnění veřejné zakázky jsou úzce vázány na předpisy o minimální mzdě, umožňuje Zadavatel mechanismus zvýšení odměny dodavatele, a to nejvýše ve stejném poměru, v jakém dojde k nárůstu minimální mzdy stanovené obecně závazným právním předpisem. Lze tak učinit pouze po vzájemné dohodě obou smluvních stran, a to pouze v rozsahu, v jakém dodavatel bude moci prokázat dopad nárůstu minimální mzdy na průměrné hrubé hodinové výdělky bezpečnostních pracovníků a související povinné sociální a zdravotní odvody bezpečnostních pracovníků, kteří jsou v přímém zaměstnaneckém poměru k dodavateli nebo k poddodavateli a podílejí se na poskytování služeb dle smlouvy. Tato případná změna je vyhrazenou změnou závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona.