2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk- w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi na: „Odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk”, w celu osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminu i regulaminu szczegółowego. 4.2. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz Wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach. Całość zamówienia stanowi jednorodny, przemyślany i stale przeplatający się ciąg działań o bardzo podobnym charakterze, których realizacja przez jednego Wykonawcę zapewnia spójność, rozpoznawalność i maksymalną skuteczność. Podział zamówienia wprowadziłby problemy komunikacyjne, jakościowe, znacznie zwiększyłby ryzyko niedotrzymania terminów oraz podwyższyłby koszty prowadzonych działań. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu. Wykonanie zamówienia wymaga posiadania odpowiednich uprawnień. Ponadto odbiór i zagospodarowanie odpadów w ramach kompleksowej umowy powinno być bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia gminy i stabilności systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie. Ogłoszenie zamówienia w ramach jednego wariantu powinno być również korzystniejsze dla potencjalnych wykonawców co może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności i złożonych ofert co może przełożyć się na realne finansowe korzyści dla mieszkańców i Gminy jako Zamawiającego. 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 6.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie. 6.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada: a) wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o którym mowa w przepisie art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r. poz. 888 ze zm.) w zakresie wszystkich rodzajów odpadów objętych niniejszym postępowaniem, b) aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (rejestr BDO) zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2021 r., poz. 779 ze zm.); 6.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie 6.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie: a) Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonał (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje) należycie: co najmniej jedną usługę świadczoną w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych w ilości nie mniejszej niż 4000,00 Mg. Uwaga: b) dysponuje lub posiada co najmniej: • 2 pojazdy przystosowane do odbierania niesegregowanych odpadów komunalnych; • 2 pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w tym umożliwiający odbiór odpadów z pojemników ”tzw. dzwonów”; • 1 pojazd przystosowany do odbierania odpadów komunalnych z pojemników o pojemności 7000 litrów typu KP – 7; • 1 pojazd do obsługi nieruchomości na osiedlach mieszkaniowych o drogach dojazdowych o szerokości 2,5 m tonażu nie przekraczającym 5 ton; • 1 pojazd umożliwiający zbiórkę odpadów wielkogabarytowych np. ciągnik kołowy z przyczepą. W zakresie wymagań technicznych dotyczących wyposażenia pojazdów należy zapewnić, aby: • konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewaniem i rozpylaniem oraz rozlewaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady; • pojazdy były wyposażone w narzędzia ręczne umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników; c) Dysponuje bazą magazynowo – transportową.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi na: „Odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Miejskiej Przeworsk”, w celu osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminu i regulaminu szczegółowego. 4.2. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) oraz Wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: IIT.271. .U.2026