2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 09 04
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w kodach: 17 09 01; 17 09 02; 17 09 03). 2. Odpad o kodzie 17 09 04 będzie się składał między innymi z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, papieru i tektury, drewna, metalu, szkła, gipsu, odpadów mineralnych, gruzu oraz przede wszystkim z różnego rodzaju zużytych materiałów budowlanych oraz usuwanych w trakcie remontów elementów wyposażenia wnętrz. 3. Odpady zostaną odebrane z terenów wskazanych w pkt. 5 i zostaną poddane procesowi segregowania i zagospodarowane na terenie zakładu wskazanego przez Wykonawcę w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, posiadanymi decyzjami oraz postanowieniami zawartymi w umowie. 4. Wykonawca zobowiązany jest do poddania przetworzeniu odebranych zmieszanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych, i wytworzeniu z nich co najmniej: drewna, metali, szkła, tworzyw sztucznych, gipsu, odpadów mineralnych, w tym betonu, cegły, płytek, materiałów ceramicznych oraz kamieni w celu zapewnienia przydatności do przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub innego procesu odzysku. 5. Odbiór odpadów odbywał się będzie w godzinach pracy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdujących się: a) ul. Dęblińska 2, 24-100 Puławy (poniedziałek – piątek 9:00-17:00, sobota 8:00-14:00) b) ul. Pożowska 2a, 24-130 Końskowola (sobota 8:00-16:00) c) Borysów 6, 24-103 Żyrzyn (sobota 7:00-15:00) d) ul. Osiedle Szkolne 5C, 24-123 Janowiec (piątek 11:00-15:00) 6. Odpady gromadzone będą do uprzednio podstawionych przez Wykonawcę kontenerów typu KP o pojemności 3,5-10 m3, które będą odporne na ewentualne uszkodzenia związane z załadunkiem ciężkich odpadów mogących znaleźć się w odpadach o kodzie 17 09 04 - za tego typu uszkodzenia Zamawiający nie będzie brał odpowiedzialności. W przypadku odpadów zgromadzonych poza kontenerem Zamawiający będzie realizował załadunek tych odpadów. Jednostki transportowe powinny być dostosowane do transportu odpadów i posiadać trwałe zabezpieczenia uniemożliwiające zwiewanie lub wysypywanie się odpadów podczas transportu. 7. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenów wskazanych w pkt. 5 w dniach i godzinach pracy poszczególnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w ilości określonej w zamówieniu sprzedaży przesłanym przez przedstawiciela Zamawiającego e-mailem do przedstawiciela Wykonawcy. Odbiór nastąpi w terminie do 2 dni roboczych od daty przesłania zamówienia sprzedaży. Dokumenty niezbędne do przekazania odpadów w postaci karty przekazania odpadów, Przekazujący (tj. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o., Gmina Końskowola, Gmina Żyrzyn, Gmina Janowiec) będzie sporządzał za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.). Obieg ww. dokumentów będzie odbywał się w sposób określony w tych przepisach. 8. Wykonawca, po odebraniu każdej partii odpadów, będzie potwierdzał niezwłocznie ilości odebranych odpadów na kartach przekazania odpadów generowanych w systemie BDO. W przypadku wystąpienia niezgodności w masie odpadów wskazanej w KPO wystawionej przez Przekazującego, w stosunku do masy odpadów przyjętej przez Wykonawcę, Wykonawca wprowadzi korektę KPO zgodnie z zasadami określonymi w przepisach ustawy o odpadach w zakresie dotyczącym ewidencji i sprawozdań składanych do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). 9. Ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy z lokalizacji wskazanych w pkt. 5 w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie więcej niż 1 200,0 Mg. Wskazana powyżej ilość stanowi ilość maksymalną, zaś zamówienie będzie realizowane sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż Zamawiający w okresie realizowania zamówienia gwarantuje przekazanie Wykonawcy odpadów o kodzie 17 09 04 w ilości minimalnej 400,0 Mg. 10. W przypadku zmiany przepisów prawa, Wykonawca będzie zobowiązany do dostosowania swoich zadań do obowiązującego stanu prawnego. 11. Termin wykonania zamówienia Zamawiający określa się na 12 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do czasu odebrania odpadów w ilości maksymalnie 1 200,0 Mg, o ile nastąpi to przed upływem 12 miesięcy.
Interne Kennung: ZP/ZUK/12/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w kodach: 17 09 01; 17 09 02; 17 09 03). 2. Odpad o kodzie 17 09 04 będzie się składał między innymi z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, papieru i tektury, drewna, metalu, szkła, gipsu, odpadów mineralnych, gruzu oraz przede wszystkim z różnego rodzaju zużytych materiałów budowlanych oraz usuwanych w trakcie remontów elementów wyposażenia wnętrz. 3. Odpady zostaną odebrane z terenów wskazanych w pkt. 5 i zostaną poddane procesowi segregowania i zagospodarowane na terenie zakładu wskazanego przez Wykonawcę w sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, posiadanymi decyzjami oraz postanowieniami zawartymi w umowie. 4. Wykonawca zobowiązany jest do poddania przetworzeniu odebranych zmieszanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych, i wytworzeniu z nich co najmniej: drewna, metali, szkła, tworzyw sztucznych, gipsu, odpadów mineralnych, w tym betonu, cegły, płytek, materiałów ceramicznych oraz kamieni w celu zapewnienia przydatności do przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub innego procesu odzysku. 5. Odbiór odpadów odbywał się będzie w godzinach pracy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdujących się: a) ul. Dęblińska 2, 24-100 Puławy (poniedziałek – piątek 9:00-17:00, sobota 8:00-14:00) b) ul. Pożowska 2a, 24-130 Końskowola (sobota 8:00-16:00) c) Borysów 6, 24-103 Żyrzyn (sobota 7:00-15:00) d) ul. Osiedle Szkolne 5C, 24-123 Janowiec (piątek 11:00-15:00) 6. Odpady gromadzone będą do uprzednio podstawionych przez Wykonawcę kontenerów typu KP o pojemności 3,5-10 m3, które będą odporne na ewentualne uszkodzenia związane z załadunkiem ciężkich odpadów mogących znaleźć się w odpadach o kodzie 17 09 04 - za tego typu uszkodzenia Zamawiający nie będzie brał odpowiedzialności. W przypadku odpadów zgromadzonych poza kontenerem Zamawiający będzie realizował załadunek tych odpadów. Jednostki transportowe powinny być dostosowane do transportu odpadów i posiadać trwałe zabezpieczenia uniemożliwiające zwiewanie lub wysypywanie się odpadów podczas transportu. 7. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenów wskazanych w pkt. 5 w dniach i godzinach pracy poszczególnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w ilości określonej w zamówieniu sprzedaży przesłanym przez przedstawiciela Zamawiającego e-mailem do przedstawiciela Wykonawcy. Odbiór nastąpi w terminie do 2 dni roboczych od daty przesłania zamówienia sprzedaży. Dokumenty niezbędne do przekazania odpadów w postaci karty przekazania odpadów, Przekazujący (tj. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o., Gmina Końskowola, Gmina Żyrzyn, Gmina Janowiec) będzie sporządzał za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.). Obieg ww. dokumentów będzie odbywał się w sposób określony w tych przepisach. 8. Wykonawca, po odebraniu każdej partii odpadów, będzie potwierdzał niezwłocznie ilości odebranych odpadów na kartach przekazania odpadów generowanych w systemie BDO. W przypadku wystąpienia niezgodności w masie odpadów wskazanej w KPO wystawionej przez Przekazującego, w stosunku do masy odpadów przyjętej przez Wykonawcę, Wykonawca wprowadzi korektę KPO zgodnie z zasadami określonymi w przepisach ustawy o odpadach w zakresie dotyczącym ewidencji i sprawozdań składanych do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). 9. Ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy z lokalizacji wskazanych w pkt. 5 w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie więcej niż 1200,0 Mg. Wskazana powyżej ilość stanowi ilość maksymalną, zaś zamówienie będzie realizowane sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż Zamawiający w okresie realizowania zamówienia gwarantuje przekazanie Wykonawcy odpadów o kodzie 17 09 04 w ilości minimalnej 400,0 Mg. 10. W przypadku zmiany przepisów prawa, Wykonawca będzie zobowiązany do dostosowania swoich zadań do obowiązującego stanu prawnego. 11. Termin wykonania zamówienia Zamawiający określa się na 12 miesięcy od dnia podpisania umowy lub do czasu odebrania odpadów w ilości maksymalnej 1200,0 Mg o ile nastąpi to przed upływem 12 miesięcy.