2. Verfahren
Verfahren
Titel: Procesní a výsledková evaluace Regionálních center na podporu investic do bydlení
Beschreibung: Účelem veřejné zakázky je evaluace činnosti Regionálních center pro podporu investic do bydlení, jejíž výstupy by měly přispět k efektivitě řízení naplňování Koncepce regionálních center podpory investic do bydlení. Cílem evaluace je zhodnotit procesní nastavení, efektivitu a dopady činnosti regionálních center v obcích, a to z pohledu zaměstnanců, klientů a dalších stakeholderů. Výstupem evaluace bude zpracování vstupní zprávy, dvou průběžných zpráv a závěrečné zprávy. Podrobný popis předmětu veřejné zakázky je obsažen v příloze č. 1 zadávací dokumentace. Regionální centra poskytují komplexní konzultační, informační a edukační služby obcím a neziskovým organizacím. Jsou součástí aktivit Národního plánu obnovy (dále také jako „NPO“), spadající pod komponentu 2.10 – Reforma dostupného bydlení, s plánovaným trváním do 30. června 2026. Regionální centra jsou klíčovým nástrojem pro podporu rozvoje dostupného a energeticky udržitelného nájemního bydlení v České republice v období let 2024–2026. Zřízení Regionálních center vychází z Prováděcího rozhodnutí Rady Evropské unie (Council Implementing Decision) a z Popisu komponenty 2.10 schváleného vládou ČR. Odpovědnost za realizaci projektu nese Státní fond podpory investic (dále jen „SFPI“), přičemž Ministerstvo pro místní rozvoj (dále také jako „MMR“) je vlastníkem komponenty a má kontrolní roli z hlediska plnění požadavků Evropské komise a NPO. Výsledky a doporučení evaluace budou sloužit právě MMR jako vlastníkovi komponenty a SFPI jako realizátorovi programu Regionálních center.
Interne Kennung: VZ/2024/056/1156
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72316000 Datenanalyse, 79311300 Umfragenanalyse, 79315000 Sozialforschung
5. Los
Los: LOT-0001