See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare materiale sanitare pentru o perioada de 24 luni
Beschreibung: Acord cadru de furnizare materiale sanitare pe o perioada de 24 luni. Produsele ce fac obiectul prezentei achizitii publice reprezinta materialele sanitare la care s-au epuizat cantitatea maxima de pe acordul cadru atribuit centralizat prin U.M. 02464 Bucuresti (Centrul Farmaceutic Zonal) din cadrul Ministerului Apararii Nationale, respectiv materiale sanitare anulate administrativ in cadrul licitatiei deschise). Prezenta procedura, respectiv loturile aferente procedurii nu reprezinta o reluare a unei proceduri/loturi anulate care ar fi trebuit transmise la JOUE. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 10 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Interne Kennung: ACHI 393 DIN 08.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PACHET HÂRTIE TERMOSENSIBILĂ
Beschreibung: Materiale sanitare - conform caiet de sarcini. Cantitatile minime/maxime ale acordului cadru respectiv cantitatile minime/maxime pentru un contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0002
Titel: Apa bidistilata
Beschreibung: Materiale sanitare-conform caiet de sarcini. Cantitatile minime/maxime ale acordului cadru respectiv cantitatile minime/maxime pentru un contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 24316000 Destilliertes Wasser
Los: LOT-0003
Titel: PACHET PRODUSE DE UZ OFTALMOLOGIC
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte, 33141410 Drahtschneider und Operationsmesser, 33730000 Augenpflegeprodukte und Korrekturlinsen
Los: LOT-0004
Titel: Electrocauter steril cu absorție de fum
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33124130 Diagnostische Ausstattung
Los: LOT-0005
Titel: Electrod FIAB pt electrocauter VALLEYLAB cu cablu
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Placa cauter tip ERBE Omega Nessy uf.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PACHET PENSE PUNCH BIOPSIE
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Filtru insuflație-Storz
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Gel steril (5 g)
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: PACHET ROLE STERILIZARE
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PACHET PANSAMENTE ABSORBANTE
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: PACHET PANSAMENTE HIDROCOLOID
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33141100 Verbandsmaterial; Klemm-, Sutur- und Ligaturausstattung
Los: LOT-0013
Titel: Husă protecție cabluri aparatura 15*250 cm
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Protecție tubulatură cu fixare adezivă 7cm*120cm
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Husa protecție masă instrumente mayo 80/140 cm
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Ciorap elastic tip plasă pentru pansament cap(adulti marimea 5) 25m
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Bandaj elastic tubular tip plasă(picior adulti marimea 4) 10m
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Speculi 4mm otoscop uf.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: PACHET FEȘI AUTOADEZIVE
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
Los: LOT-0020
Titel: Ciorapi compresivi antitrombotici postoperator (pana la coapse si fara degete) diverse dimensiuni
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Leucoplast 5cm/5m pânză
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33141111 Klebeverband
Los: LOT-0022
Titel: Vată ortopedică 15cm/2,7m
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33141115 Watte für medizinische Zwecke
Los: LOT-0023
Titel: Vata medicinală hidrofila 200g
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Comprese chirurgicale sterile tifon cip radioopac 45x45 cm albe de tip Telasorb
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33141118 Wischkompressen
Los: LOT-0025
Titel: Comprese sterile 5x5 cm 17 Fir pliate în 8 straturi , 5buc/pachet
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Tampoane sterile impregnate cu alcool, 100 buc/cutie
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: PACHET CÂMPURI
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: PACHET SUTURI CHIRURGICALE
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33141121 Chirurgische Suturen
Los: LOT-0029
Titel: PACHET SUTURI OFTALMOLOGIE
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Fir 8.0 polipropilenă -polietilenă monofilament ac TAPE 3/8C 8 mm, dublu armat
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Fir Ortopedic cu Rezistență mare # 0
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Plasă hernie polipropilenă 8/15 cm
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Tavita renala plastic uf.
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 33141124 Nadelfutter
Los: LOT-0034
Titel: Absorbatack (dispozitiv preincarcat cu 30 capse resorbabile, dimetru tija 5 mm)
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 33141126 Ligaturen
Los: LOT-0035
Titel: PACHET LIGACLIPURI
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: PACHET STAPLERE
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Microperfuzor 21 G
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Los: LOT-0038
Titel: Seringi sterile cu ac 50 ml pentru injectomat
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 33141310 Spritzen
Los: LOT-0039
Titel: Seringa insulina 1 ml cu ac 30 G cu ac încorporat.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Tub conector compatibil Medrad Salient 150cm
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: PACHET ACE DE ANESTEZIE
Beschreibung: Materiale sanitare-conform caiet de sarcini. Cantitatile minime/maxime ale acordului cadru respectiv cantitatile minime/maxime pentru un contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 33141321 Anästhesienadeln
Los: LOT-0042
Titel: Pungi cu evacuare pentru colonostomie si ileostomie cu filtru si flansa larga si rotunda Gama 9
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33141610 Sammelbeutel
Los: LOT-0043
Titel: Trusă infuzomat space lines
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: PACHET SONDE DE ASPIRAȚIE
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33141641 Sonden
Los: LOT-0045
Titel: Sondă Blakemore
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Kit sutura meniscala tip “all inside”
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33141770 Knochenbruchvorrichtungen, Stifte und Platten
Los: LOT-0047
Titel: PACHET IMPLANT DE OTORINOLARINGOLOGIE
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 33185300 Otolaryngologie-Implantate
Los: LOT-0048
Titel: Chilot/short colonoscopie x 10buc./set
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 33751000 Einwegwindeln
Los: LOT-0049
Titel: Pachet tratament PRESIUNE NEGATIVA
Interne Kennung: 49
Haupteinstufung (cpv): 33141642 Dränzubehör
Los: LOT-0050
Titel: PACHET SCUTECE DE UNICA FOLOSINȚĂ
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: PACHET ACE SCLEROTERAPIE
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0052
Titel: PACHET ANSE POLIPECTOMIE
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 33141410 Drahtschneider und Operationsmesser
Los: LOT-0053
Titel: PACHET SET CLIPURI ENDOSCOPIE
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Clip HEMOSTAZA PREINCARCAT , LUNG 230 CM , DESCHIDERE 16 MM, REPOZITIONARI NELIMITATE , ROTATIV 360, 10 DINTI Ancorare
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Botoși 40 microni, uf
Interne Kennung: 55
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung