2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i utylizacja odpadów medycznych od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Radomsku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i utylizacja odpadów medycznych od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Radomsku - odbiór, transport i utylizacja odpadów medycznych o kodach : 180102, 180103, 180104, 180106, 180108, 180109, 180182 – szacunkowa ilość 400 000 kg, w tym: 18 01 02 – części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty służące do jej przechowywania 18 01 03 – inne odpady, które zawierają żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny oraz formy zdolne do przeniesienia materiału genetycznego, o których wiadomo lub co do których istnieją wiarygodne podstawy do sądzenia, że wywołują choroby u ludzi i zwierząt ; 18 01 04 – Inne odpady niż wymienione w 18 01 03 ; 18 01 06 – chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne ; 18 01 08 – leki cytotoksyczne i cytostatyczne ; 18 01 09 – leki inne niż wymienione w 18 01 08 ; 18 01 82 – pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych . 2.Wymagania dotyczące realizacji przedmiotowej usługi: a) Zasada bliskości: zgodnie art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach – zakazuje się unieszkodliwiania zakaźnych odpadów medycznych poza obszarem województwa, na którym zostały wytworzone. Dopuszcza się unieszkodliwianie zakaźnych odpadów medycznych na obszarze województwa innego niż to, na którym zostały wytworzone, w najbliżej położonej instalacji, w przypadku braku instalacji do unieszkodliwiania tych odpadów na obszarze danego województwa lub gdy instalacje nie mają wolnych mocy przerobowych, bądź w przypadku gdy odległość od miejsca wytwarzania odpadów do instalacji jest mniejsza niż odległość instalacji położonej na terenie tego samego województwa. b) Metoda unieszkodliwiania odpadów: zgodnie z art. 95 ust. 2-3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach – zakaźne odpady medyczne unieszkodliwia się przez termiczne przekształcanie w spalarniach odpadów niebezpiecznych. Zakazuje się ich unieszkodliwianie we współspalarniach odpadów. 3.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował instalacją do unieszkodliwiania odpadów, położoną zgodnie z zasadą bliskości, uprawnioną do unieszkodliwiania odpadów medycznych (co najmniej odpadów o kodach 180102, 180103, 180106) przez cały okres świadczenia usługi. 4. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych ponieważ jest to jedno zadanie i nie jest zasadne aby dzielić go na części. W ocenie Zamawiającego udzielenie zamówienia jednemu wykonawcy, który przyjmie na siebie odpowiedzialność za wykonanie zadania w całości i w terminie nie uzależniając dostawy od innego Wykonawcy. Realizacja dostaw przez kilku wykonawców stanowi również utrudnienie w korzystaniu z uprawnień z tytułu gwarancji jakości. W przedmiotowym postępowaniu podział zamówienia na części nie przyniósłby Zamawiającemu, ani wykonawcom korzyści, biorąc pod uwagę zakres i wartość zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 292958-2026
Interne Kennung: 317/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i utylizacja odpadów medycznych od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Radomsku - odbiór, transport i utylizacja odpadów medycznych o kodach : 180102, 180103, 180104, 180106, 180108, 180109, 180182 – szacunkowa ilość 400 000 kg, w tym: 18 01 02 – części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty służące do jej przechowywania 18 01 03 – inne odpady, które zawierają żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny oraz formy zdolne do przeniesienia materiału genetycznego, o których wiadomo lub co do których istnieją wiarygodne podstawy do sądzenia, że wywołują choroby u ludzi i zwierząt ; 18 01 04 – Inne odpady niż wymienione w 18 01 03 ; 18 01 06 – chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne ; 18 01 08 – leki cytotoksyczne i cytostatyczne ; 18 01 09 – leki inne niż wymienione w 18 01 08 ; 18 01 82 – pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych .
Interne Kennung: Pakiet nr 1