475797-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych na terenie gminy Pruszcz Gdański w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych na terenie gminy Pruszcz Gdański w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie zimowego utrzymania dróg gminnych położonych na terenie Gminy Pruszcz Gdański w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028. Zamówienie jest podzielone na 11 odrębnych części (zadań): 1) Część nr 1: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon I „Wiślinka”, 2) Część nr 2: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon II „Przejazdowo”; 3) Część nr 3: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon III „Wiślina”; 4) Część nr 4: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon IV „Rokitnica”; 5) Część nr 5: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon V „Juszkowo”; 6) Część nr 6: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon VI „Straszyn”; 7) Część nr 7: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon VII „Łęgowo”; 8) Część nr 8: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon VIII „Jagatowo”; 9) Część nr 9: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon IX „Rotmanka”; 10) Część nr 10: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon X „Cieplewo”; 11) Część nr 11: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon XI „Borkowo”; 2. Przedmiot zamówienia dotyczy obiektów wymienionych w zakresie rzeczowo-ilościowym, zawartym w załączniku nr 11 i w załączniku nr 12 do SWZ, i obejmuje utrzymanie przejezdności dróg gminnych w szczególności poprzez podjęcie następujących działań: 1) całodobową, pełną gotowość Wykonawcy do świadczenia usług objętych przedmiotem umowy, przez co rozumie się zapewnienie odpowiedniej kadry pracowników oraz sprzętu spełniającego wymogi Zamawiającego, 2) całodobową dostępność przedstawiciela Wykonawcy pod dwoma numerami telefonu, umożliwiającą Zamawiającemu wezwanie Wykonawcy do świadczenia usług objętych przedmiotem umowy, 3) całodobowe odśnieżanie jezdni dróg gminnych wskazanych w załączniku nr 11 do SWZ, przy użyciu opłużonych pojazdów samochodowych, ciągników, spycharek lub innych maszyn przystosowanych do w/w prac na całej szerokości jezdni (ca 5,0 m), 4) całodobowe zwalczanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacji śliskości zimowej na całej szerokości jezdni (ca 5,0 m) dróg gminnych wskazanych w załączniku nr 11 do SWZ, przy użyciu mieszaniny kruszyw naturalnych (piasku) o uziarnieniu do 4mm z solą drogową (zawartość co najmniej 90% chlorku sodu NaCl), o składzie wagowym 80% kruszywa + 20% soli, w ilości 200g mieszaniny na 1 m2, przy użyciu piaskarek, pługopiaskarek lub rozsypywaczy rolniczych, 5) całodobowe odśnieżanie z jednoczesnym zwalczaniem, zapobieganiem powstawania i likwidacją śliskości zimowej na całej szerokości jezdni dróg gminnych wskazanych w załączniku nr 11, przy użyciu mieszaniny kruszyw naturalnych (piasku) o uziarnieniu do 4mm z solą drogową (zawartość co najmniej 90% chlorku sodu NaCl), o składzie wagowym 80% kruszywa + 20% soli, w ilości 200g mieszaniny na 1 m2, opłużonymi pojazdami samochodowymi wyposażonymi dodatkowo w posypywarki, 6) przygotowanie mieszanki w składzie i ilości, o których mowa w pkt 4 i 5 z materiałów własnych, magazynowanie mieszanki oraz jej załadunek, 7) zwalczanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacja śliskości zimowej na drogach gminnych wskazanych w załączniku nr 12 do SWZ, poprzez usunięcie z nawierzchni warstwy gołoledzi, szronu lub cienkiej warstwy zlodowaciałego lub ubitego śniegu, na całej szerokości jezdni (ca 5,0 m) przy użyciu wyłącznie soli drogowej (zawartość co najmniej 90% chlorku sodu NaCl), w ilości 25g na 1 m2, przy użyciu piaskarek, pługopiaskarek lub rozsypywaczy rolniczych, magazynowanie soli drogowej oraz jej załadunek, 3. Zamawiający przewiduje stosowanie przez Wykonawcę jako materiału do usuwania śliskości zimowej - mieszanki piasku z solą drogową, gdzie mieszanka zawierać będzie co najmniej 20% soli drogowej. Pozyskiwanie i magazynowanie materiałów do usuwania śliskości zimowej leży w gestii Wykonawcy. Pojęcia wymienione powyżej oznaczają: - piasek – kruszywo naturalne o uziarnieniu do 4 mm, - sól drogowa – powinna zawierać co najmniej 90% chlorku sodu NaCl, - śliskość zimowa – zjawisko występujące na drogach wskutek tworzenia się na nawierzchniach warstwy lodu albo zlodowaciałego lodu lub ubitego śniegu. Do zapobiegania powstawania i do likwidacji śliskości zimowej należy stosować środki zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. 4. Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych realizowane będzie 24 h na dobę we wszystkie dni kalendarzowe. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania stałej gotowości technicznej i świadczenia usług w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Wymienione prace wykonywane będą w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie tylko za faktycznie wykonane usługi. 6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z postanowieniami SWZ, zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz ofertą złożoną przez Wykonawcę w postępowaniu. 7. Warunki i terminy realizacji poszczególnych prac oraz warunki płatności określone zostały w projekcie umowy. 8. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 9. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegające na kierowaniu pojazdami, odśnieżaniu, posypywaniu, odśnieżaniu wraz z posypywaniem, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.
Interne KennungZP.271.22.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZ uwagi na fakt, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon I „Wiślinka”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Wiślinka i Bogatka, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 21,92 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 2,45 km. 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon II „Przejazdowo”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Przejazdowo, Bystra, Bystra wieś, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 17,48km , b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 6,43 km. 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon III „Wiślina”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Wiślina, Lędowo, Mokry Dwór, Dziewięć Włók, Krępiec, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 32,16 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 3,10 km. 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 4: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon IV „Rokitnica”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Rokitnica, Radunica, Roszkowo, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 26,17 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 4,85 km. 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0005
TitelCzęść nr 5: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon V „Juszkowo”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Juszkowo i Borzęcin, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 17,18 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 6,90 km 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0006
TitelCzęść nr 6: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon VI „Straszyn”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Straszyn, Arciszewo, Goszyn, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 29,80 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 7,63 km 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0007
TitelCzęść nr 7: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon VII „Łęgowo”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Łęgowo i Żukczyn, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 16,56 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 6,34 km 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0008
TitelCzęść nr 8: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon VIII „Jagatowo”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Jagatowo, Rekcin, Żuława, Żuławka, Świńcz, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 22,65 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 7,75 km, 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0009
TitelCzęść nr 9: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon IX „Rotmanka”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Rotmanka, Juszkowo ul. Jagodowa, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 11,08 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 4,30 km, 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0010
TitelCzęść nr 10: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon X „Cieplewo”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Cieplewo, Rusocin, Wojanowo, Będzieszyn, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 14,15 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 6,69 km 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .
LosLOT-0011
TitelCzęść nr 11: Zimowe utrzymanie jezdni dróg gminnych - Rejon XI „Borkowo”
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usługi na terenie miejscowości Borkowo i Straszyn – Osiedle Przylesie, przy czym: a) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie odśnieżania, posypywania mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, odśnieżania wraz z posypywaniem mieszaniną kruszyw naturalnych z solą drogową, wynosi 11,90 km, b) łączna długość jezdni dróg przeznaczonych do całodobowego utrzymania w zakresie posypywania nawierzchni wyłącznie solą drogową wynosi 4,78 km 2. Pozostałe wymagania w zakresie przedmiotu zamówienia tożsame z opisanymi w niniejszym ogłoszeniu w punkcie "2.1 Procedura" w ustępach 2-9 .