475884-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Industrieroboter – Achiziție Sistem automatizat de asamblare pile de combustibil tip PEM în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție Sistem automatizat de asamblare pile de combustibil tip PEM în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Beschreibung: Echipamentul reprezintă o linie automatizată modulară și robotizată pentru manipularea și asamblarea precisă a componentelor pilelor de combustibil tip PEM. Acesta este destinat poziționării corecte și asamblarii componentelor utilizând un sistem robotizat de tip gantry, zone dedicate de asamblare și sisteme integrate de inspecție vizuală. Rolul său principal este asigurarea unei asamblări de înaltă precizie, cu control al calității și monitorizarea completă a desfășurării procesului , precum și pregătirea ansamblurilor rezultate pentru testare, evaluare sau transfer către etapele următoare ale producției. Calendarul de răspuns la solicitările de clarificări Conform art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Număr zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde la orice solicitare de clarificare, în mod clar, complet și fără ambiguități înainte cu 11 zile de data limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 2538104_2026_PAAPD1625267
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42997300 Industrieroboter
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Echipamentul reprezintă o linie automatizată modulară și robotizată pentru manipularea și asamblarea precisă a componentelor pilelor de combustibil tip PEM. Acesta este destinat poziționării corecte și asamblarii componentelor utilizând un sistem robotizat de tip gantry, zone dedicate de asamblare și sisteme integrate de inspecție vizuală. Rolul său principal este asigurarea unei asamblări de înaltă precizie, cu control al calității și monitorizarea completă a desfășurării procesului , precum și pregătirea ansamblurilor rezultate pentru testare, evaluare sau transfer către etapele următoare ale producției.
Interne Kennung: 1