2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kantine- og køkkenprojekt på CBS: Genudbud af Delaftale 1 - Teknisk køkkenudstyr og kølerum
Beschreibung: Nærværende udbud gennemføres som et offentligt EU-udbud. Udbudsforretningen gennemføres af Copenhagen Business School (efterfølgende angivet som CBS).Der er tale om et genudbud af Delaftale 1 - Teknisk køkkenudstyr og kølerum til CBS Solbjerg Plads 3, 2000 Frederiksberg i forbindelse med CBS' kantine- og køkkenprojekt. Tekst markeret med rød skrift angiver tilføjelser og ændringer fra tidligere materiale. Ændringer og tilføjelser med rød skrift er ikke nødvendigvis fuldt dækkende, og man bør derfor gennemgå det samlede materiale.Tildelingskriteriet er "laveste pris".Anslået værdi for delaftale 1 er 5.000.000,00 kr.§137, stk. 1, nr. 6 om ubetalt forfalden gælder på under 100.000 kr. til offentlige myndigheder finder ikke anvendelse på nærværende udbud.
Interne Kennung: 282955921
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt EU-udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39141000 Küchenmöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141200 Arbeitsplatten, 39141400 Einbauküchen, 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39221000 Kücheneinrichtungen, 39221100 Küchenbedarf, 42214100 Backöfen, 45212500 Umbau von Küchen oder Restaurants
5. Los
Los: LOT-0000