476050-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Indkøb af forsikringer til Arwos Service
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af forsikringer til Arwos Service
BeschreibungI forbindelse med udløb af nuværende forsikringsaftaler pr. 31. december 2026, udbyder Arwos sin forsikringsportefølje for skadeforsikringer. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudsloven, lov nr. 1564 af 15. december 2015.ARWOS inviterer hermed interesserede tilbudsgivere til at afgive tilbud.
Interne Kennung287680046
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Property inkl. årsentreprise
BeschreibungDelaftalen omfatter virksomheds propertyforsikringer samt årsentrepriseforsikring.
Interne Kennung287681147-0
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Arbejdsskadeforsikring
BeschreibungDelaftalen omfatter arbejdsskadeforsikring til Arwos samt søster- og holdingselskab.
Interne Kennung287681160-1
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Erhvervs- og produktansvar
BeschreibungDelaftalen omhandler ansvarsforsikring til Arwos Service samt søster- og holdingselskab. Søster- og holdingselskab er nævnt i kravspec.
Interne Kennung287681174-2
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 - Rejseforsikring
BeschreibungRejseforsikring for alle rejsende i Arwos koncernen
Interne Kennung287681187-3
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 - Motorforsikring
BeschreibungMotorforsikring til Arwos Service og søsterselskaber.
Interne Kennung287681199-4