476217-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Ochrona osób i mienia w lokalnym transporcie zbiorowym
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOchrona osób i mienia w lokalnym transporcie zbiorowym
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Ochrona osób i mienia w lokalnym transporcie zbiorowym”, w tym m.in.: ochrona kontrolerów biletów Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie (dalej „ZTM”), przeprowadzanie interwencji celem przeciwdziałania oraz reagowania na przestępstwa i wykroczenia w stosunku do kontrolerów biletów, pracowników ZTM oraz pasażerów, prowadzących pojazdy komunikacji zbiorowej Miasta Stołecznego Warszawy oraz mienia w czasie realizacji czynności służbowych przez kontrolerów biletów i pracowników ZTM na podstawie przygotowanych zapotrzebowań. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung122/2025/FZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Ochrona osób i mienia w lokalnym transporcie zbiorowym”, w tym m.in.: ochrona kontrolerów biletów Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie (dalej „ZTM”), przeprowadzanie interwencji celem przeciwdziałania oraz reagowania na przestępstwa i wykroczenia w stosunku do kontrolerów biletów, pracowników ZTM oraz pasażerów, prowadzących pojazdy komunikacji zbiorowej Miasta Stołecznego Warszawy oraz mienia w czasie realizacji czynności służbowych przez kontrolerów biletów i pracowników ZTM na podstawie przygotowanych zapotrzebowań. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami. 3. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. 4. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na usługi ochrony, przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy. 5. Zamawiający wymaga, aby pracownicy skierowani do realizacji zamówienia posiadali aktualny wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony i aktualne badania lekarskie wymagane na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2344). Zamawiający nie wyraża zgody, aby pracownik ochrony skierowany do realizacji zamówienia był osobą niepełnosprawną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2024 r. poz.44) lub posiadał orzeczenie/a o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy albo dokumenty potwierdzające orzeczony stopień niepełnosprawności, inwalidztwa lub niezdolności do pracy.