476377-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica, obejmującym : 1) dla Zadania nr 1 (Rejon I) sołectwa: Kobylnica, Widzino, Łosino wraz z miejscowością Zajączkowo; 2) dla Zadania nr 2 (Rejon II) sołectwa: Reblino z miejscowością Reblinko, Runowo Sławieńskie, Dobrzęcino, Słonowice, Słonowiczki, Sierakowo Słupskie, Kończewo, Ciechomice, Kczewo, Bzowo, Wrząca, Ścięgnica, Kuleszewo, Zagórki z miejscowością Zbyszewo; 3) dla Zadania nr 3 (Rejon III) sołectwa: Zębowo, Sycewice wraz z miejscowością Miedzno, Komorczyn; 4) dla Zadania nr 4 (Rejon IV) sołectwa: Lubuń, Kwakowo, Kruszyna, Lulemino, Płaszewo, Żelkówko z miejscowością Żelki. 2. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do realizacji usługę, o której mowa w ust. 1 w sezonach zimowych 2026/2027/2028, we wszystkie dni tygodnia (od poniedziałku do niedzieli), w tym święta, przez 24 godziny na dobę. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odśnieżanie mechaniczne na całej szerokości jezdni, skrzyżowań, rozjazdów, przejść dla pieszych z wyspami dzielącymi, miejsc służących do zawracania autobusów, parkingów, zatok autobusowych oraz innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego; 2) likwidację śliskości zimowej; 3) załadunek, transport i rozładunek śniegu na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica; 4) zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo – jezdnych wraz z wyspami dzielącymi - Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, w części dotyczącej zimowego utrzymania chodników i ciągów pieszo – jezdnych; 5) zakup i magazynowanie materiałów/ środków do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które leżą po stronie Wykonawcy; 6) zapewnienie mieszanki piaskowo–solnej stosowanej do łagodzenia śliskości zimowej, co jest obowiązkiem Wykonawcy; 7) zabezpieczenie materiałów do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 8) bieżące prowadzenie pisemnych dobowych raportów wykonanych usług poszczególnym sprzętem, w tym odśnieżania ręcznego, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 9) wyznaczenie stanowiska Dyspozytora i wyposażenie stanowiska dyspozytorskiego w łączność telefoniczną, które leży po stronie Wykonawcy (stanowisko dyspozytorskie musi być czynne całodobowo). 4. Wykaz dróg, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych z podziałem na poszczególne standardy zimowego utrzymania dróg (SZUD) wraz z określeniem ich długości, określa Załącznik do SWZ. 5. Szczegółowy zakres zimowego utrzymania dróg gminnych określają standardy zimowego utrzymania dróg gminnych (SZUD), stanowiące załącznik do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 (Rejon I)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica, obejmującym dla Zadania nr 1 (Rejon I) sołectwa: Kobylnica, Widzino, Łosino wraz z miejscowością Zajączkowo. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odśnieżanie mechaniczne na całej szerokości jezdni, skrzyżowań, rozjazdów, przejść dla pieszych z wyspami dzielącymi, miejsc służących do zawracania autobusów, parkingów, zatok autobusowych oraz innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego. 2) likwidację śliskości zimowej w standardzie II, III, IV poprzez: a) posypywanie nawierzchni dróg asfaltowych na całej długości solą zroszoną, b) posypywanie nawierzchni dróg z kostki betonowej wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu, na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, c) posypywanie nawierzchni dróg betonowych wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, d) posypywanie nawierzchni dróg gruntowych w miejscach zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyłącznie piaskiem po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, e) posypywanie nawierzchni parkingów, zatok autobusowych na całej długości piaskiem. 3) załadunek, transport i rozładunek śniegu na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica : a) przedstawiciel Zamawiającego powiadomi Wykonawcę (telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z wyborem Zamawiającego), o konieczności załadunku i wywiezienia śniegu; b) miejsce składowania śniegu (w odległości do 3 km od miejsca załadunku śniegu) każdorazowo wskaże przedstawiciel Zamawiającego. 4) zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo – jezdnych wraz z wyspami dzielącymi - Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, w części dotyczącej zimowego utrzymania chodników i ciągów pieszo – jezdnych, zobowiązany jest do: a) odśnieżania na bieżąco, według potrzeb, na całej długości i szerokości chodnika, na przejściach dla pieszych z wyspami dzielącymi, które zostały zasypane śniegiem, b) zwalczania śliskości zimowej (m. in. lodu, zlodowaciałego i ubitego śniegu) przez posypywanie piaskiem; Zamawiający może dopuścić użycie soli w sytuacji gdy warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu użytkowników, możliwość taka musi każdorazowo zostać uzgodniona z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji tych czynności, posypywanie piaskiem należy wykonywać na szerokości 80 cm (z tolerancją +/-20 cm), tj. szerokość umożliwiającą mijanie się dwóch osób, c) likwidacji śliskości zimowej poprzez posypywanie piaskiem po ich uprzednim odśnieżeniu i po ustaniu opadu, d) podjęcia działania związanego ze zwalczaniem śliskości do 2 godzin od zlecenia Zamawiającego, e) prowadzenia prac w systemie codziennym i całodobowym, w tym również w soboty, niedziele i święta, f) odśnieżania mechanicznego, z zastrzeżeniem użycia sprzętu o masie całkowitej poniżej 3,5 tony, g) odśnieżania i likwidacji śliskości z wykorzystaniem pracy ludzkiej (posypywanie i odśnieżanie ręczne) w miejscach trudnodostępnych dla sprzętu mechanicznego. 5) zakup i magazynowanie materiałów/ środków do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które leżą po stronie Wykonawcy; 6) zapewnienie mieszanki piaskowo–solnej stosowanej do łagodzenia śliskości zimowej, co jest obowiązkiem Wykonawcy; 7) zabezpieczenie materiałów do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 8) bieżące prowadzenie pisemnych dobowych raportów wykonanych usług poszczególnym sprzętem, w tym odśnieżania ręcznego, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 9) wyznaczenie stanowiska Dyspozytora i wyposażenie stanowiska dyspozytorskiego w łączność telefoniczną, które leży po stronie Wykonawcy (stanowisko dyspozytorskie musi być czynne całodobowo). 3. W toku realizacji niniejszej zamówienia Zamawiający rozliczać się będzie z Wykonawcą w cyklach miesięcznych za faktycznie zrealizowane godziny usługi w oparciu o potwierdzone przez obie strony zestawienia i ryczałtowe ceny jednostkowe zadeklarowane w ofercie oraz na warunkach określonych w umowie, z tym że: a) Zamawiający zapłaci wynagrodzenie Wykonawcy za wykonaną pracę od momentu dojazdu Wykonawcy do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, b) koszt dojazdu/powrotu Wykonawcy do/z miejsca wykonania usługi pokrywa Wykonawca.
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, które zostało opisane w załączniku do SWZ (projekt umowy), w postaci zrozumiałych, precyzyjnych i jednoznacznych postanowień umownych.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 (Rejon II)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica, obejmującym dla Zadania nr 2 (Rejon II) sołectwa: Reblino z miejscowością Reblinko, Runowo Sławieńskie, Dobrzęcino, Słonowice, Słonowiczki, Sierakowo Słupskie, Kończewo, Ciechomice, Kczewo, Bzowo, Wrząca, Ścięgnica, Kuleszewo, Zagórki z miejscowością Zbyszewo. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odśnieżanie mechaniczne na całej szerokości jezdni, skrzyżowań, rozjazdów, przejść dla pieszych z wyspami dzielącymi, miejsc służących do zawracania autobusów, parkingów, zatok autobusowych oraz innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego. 2) likwidację śliskości zimowej w standardzie II, III, IV poprzez: a) posypywanie nawierzchni dróg asfaltowych na całej długości solą zroszoną, b) posypywanie nawierzchni dróg z kostki betonowej wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu, na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, c) posypywanie nawierzchni dróg betonowych wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, d) posypywanie nawierzchni dróg gruntowych w miejscach zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyłącznie piaskiem po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, e) posypywanie nawierzchni parkingów, zatok autobusowych na całej długości piaskiem. 3) załadunek, transport i rozładunek śniegu na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica : a) przedstawiciel Zamawiającego powiadomi Wykonawcę (telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z wyborem Zamawiającego), o konieczności załadunku i wywiezienia śniegu; b) miejsce składowania śniegu (w odległości do 3 km od miejsca załadunku śniegu) każdorazowo wskaże przedstawiciel Zamawiającego. 4) zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo – jezdnych wraz z wyspami dzielącymi - Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, w części dotyczącej zimowego utrzymania chodników i ciągów pieszo – jezdnych, zobowiązany jest do: a) odśnieżania na bieżąco, według potrzeb, na całej długości i szerokości chodnika, na przejściach dla pieszych z wyspami dzielącymi, które zostały zasypane śniegiem, b) zwalczania śliskości zimowej (m. in. lodu, zlodowaciałego i ubitego śniegu) przez posypywanie piaskiem; Zamawiający może dopuścić użycie soli w sytuacji gdy warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu użytkowników, możliwość taka musi każdorazowo zostać uzgodniona z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji tych czynności, posypywanie piaskiem należy wykonywać na szerokości 80 cm (z tolerancją +/-20 cm), tj. szerokość umożliwiającą mijanie się dwóch osób, c) likwidacji śliskości zimowej poprzez posypywanie piaskiem po ich uprzednim odśnieżeniu i po ustaniu opadu, d) podjęcia działania związanego ze zwalczaniem śliskości do 2 godzin od zlecenia Zamawiającego, e) prowadzenia prac w systemie codziennym i całodobowym, w tym również w soboty, niedziele i święta, f) odśnieżania mechanicznego, z zastrzeżeniem użycia sprzętu o masie całkowitej poniżej 3,5 tony, g) odśnieżania i likwidacji śliskości z wykorzystaniem pracy ludzkiej (posypywanie i odśnieżanie ręczne) w miejscach trudnodostępnych dla sprzętu mechanicznego. 5) zakup i magazynowanie materiałów/ środków do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które leżą po stronie Wykonawcy; 6) zapewnienie mieszanki piaskowo–solnej stosowanej do łagodzenia śliskości zimowej, co jest obowiązkiem Wykonawcy; 7) zabezpieczenie materiałów do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 8) bieżące prowadzenie pisemnych dobowych raportów wykonanych usług poszczególnym sprzętem, w tym odśnieżania ręcznego, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 9) wyznaczenie stanowiska Dyspozytora i wyposażenie stanowiska dyspozytorskiego w łączność telefoniczną, które leży po stronie Wykonawcy (stanowisko dyspozytorskie musi być czynne całodobowo). 3. W toku realizacji niniejszej zamówienia Zamawiający rozliczać się będzie z Wykonawcą w cyklach miesięcznych za faktycznie zrealizowane godziny usługi w oparciu o potwierdzone przez obie strony zestawienia i ryczałtowe ceny jednostkowe zadeklarowane w ofercie oraz na warunkach określonych w umowie, z tym że: a) Zamawiający zapłaci wynagrodzenie Wykonawcy za wykonaną pracę od momentu dojazdu Wykonawcy do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, b) koszt dojazdu/powrotu Wykonawcy do/z miejsca wykonania usługi pokrywa Wykonawca.
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 (Rejon III)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica, obejmującym dla Zadania nr 3 (Rejon III) sołectwa: Zębowo, Sycewice wraz z miejscowością Miedzno, Komorczyn. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odśnieżanie mechaniczne na całej szerokości jezdni, skrzyżowań, rozjazdów, przejść dla pieszych z wyspami dzielącymi, miejsc służących do zawracania autobusów, parkingów, zatok autobusowych oraz innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego. 2) likwidację śliskości zimowej w standardzie II, III, IV poprzez: a) posypywanie nawierzchni dróg asfaltowych na całej długości solą zroszoną, b) posypywanie nawierzchni dróg z kostki betonowej wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu, na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, c) posypywanie nawierzchni dróg betonowych wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, d) posypywanie nawierzchni dróg gruntowych w miejscach zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyłącznie piaskiem po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, e) posypywanie nawierzchni parkingów, zatok autobusowych na całej długości piaskiem. 3) załadunek, transport i rozładunek śniegu na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica : a) przedstawiciel Zamawiającego powiadomi Wykonawcę (telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z wyborem Zamawiającego), o konieczności załadunku i wywiezienia śniegu; b) miejsce składowania śniegu (w odległości do 3 km od miejsca załadunku śniegu) każdorazowo wskaże przedstawiciel Zamawiającego. 4) zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo – jezdnych wraz z wyspami dzielącymi - Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, w części dotyczącej zimowego utrzymania chodników i ciągów pieszo – jezdnych, zobowiązany jest do: a) odśnieżania na bieżąco, według potrzeb, na całej długości i szerokości chodnika, na przejściach dla pieszych z wyspami dzielącymi, które zostały zasypane śniegiem, b) zwalczania śliskości zimowej (m. in. lodu, zlodowaciałego i ubitego śniegu) przez posypywanie piaskiem; Zamawiający może dopuścić użycie soli w sytuacji gdy warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu użytkowników, możliwość taka musi każdorazowo zostać uzgodniona z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji tych czynności, posypywanie piaskiem należy wykonywać na szerokości 80 cm (z tolerancją +/-20 cm), tj. szerokość umożliwiającą mijanie się dwóch osób, c) likwidacji śliskości zimowej poprzez posypywanie piaskiem po ich uprzednim odśnieżeniu i po ustaniu opadu, d) podjęcia działania związanego ze zwalczaniem śliskości do 2 godzin od zlecenia Zamawiającego, e) prowadzenia prac w systemie codziennym i całodobowym, w tym również w soboty, niedziele i święta, f) odśnieżania mechanicznego, z zastrzeżeniem użycia sprzętu o masie całkowitej poniżej 3,5 tony, g) odśnieżania i likwidacji śliskości z wykorzystaniem pracy ludzkiej (posypywanie i odśnieżanie ręczne) w miejscach trudnodostępnych dla sprzętu mechanicznego. 5) zakup i magazynowanie materiałów/ środków do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które leżą po stronie Wykonawcy; 6) zapewnienie mieszanki piaskowo–solnej stosowanej do łagodzenia śliskości zimowej, co jest obowiązkiem Wykonawcy; 7) zabezpieczenie materiałów do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 8) bieżące prowadzenie pisemnych dobowych raportów wykonanych usług poszczególnym sprzętem, w tym odśnieżania ręcznego, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 9) wyznaczenie stanowiska Dyspozytora i wyposażenie stanowiska dyspozytorskiego w łączność telefoniczną, które leży po stronie Wykonawcy (stanowisko dyspozytorskie musi być czynne całodobowo). 3. W toku realizacji niniejszej zamówienia Zamawiający rozliczać się będzie z Wykonawcą w cyklach miesięcznych za faktycznie zrealizowane godziny usługi w oparciu o potwierdzone przez obie strony zestawienia i ryczałtowe ceny jednostkowe zadeklarowane w ofercie oraz na warunkach określonych w umowie, z tym że: a) Zamawiający zapłaci wynagrodzenie Wykonawcy za wykonaną pracę od momentu dojazdu Wykonawcy do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, b) koszt dojazdu/powrotu Wykonawcy do/z miejsca wykonania usługi pokrywa Wykonawca.
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 (Rejon IV)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zimowego utrzymania dróg gminnych, chodników, parkingów oraz zatok autobusowych na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica, obejmującym dla Zadania nr 4 (Rejon IV) sołectwa: Lubuń, Kwakowo, Kruszyna, Lulemino, Płaszewo, Żelkówko z miejscowością Żelki. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odśnieżanie mechaniczne na całej szerokości jezdni, skrzyżowań, rozjazdów, przejść dla pieszych z wyspami dzielącymi, miejsc służących do zawracania autobusów, parkingów, zatok autobusowych oraz innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego. 2) likwidację śliskości zimowej w standardzie II, III, IV poprzez: a) posypywanie nawierzchni dróg asfaltowych na całej długości solą zroszoną, b) posypywanie nawierzchni dróg z kostki betonowej wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu, na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, c) posypywanie nawierzchni dróg betonowych wyłącznie piaskiem, wyjątek stanowić będą miejsca zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takim przypadku, po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, możliwe będzie dopuszczenie użycia mieszanki piaskowo-solnej o stężeniu 20%. Każdorazowe użycie mieszanki piaskowo – solnej należy potwierdzić na kartach drogowych, z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wystąpienia warunków drogowych zagrażających bezpieczeństwu na zlecenie Zamawiającego jezdnia powinna być posypana na całej długości, d) posypywanie nawierzchni dróg gruntowych w miejscach zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyłącznie piaskiem po uprzedniej konsultacji z Zamawiającym, e) posypywanie nawierzchni parkingów, zatok autobusowych na całej długości piaskiem. 3) załadunek, transport i rozładunek śniegu na terenie Miasta Kobylnica i Gminy Kobylnica : a) przedstawiciel Zamawiającego powiadomi Wykonawcę (telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z wyborem Zamawiającego), o konieczności załadunku i wywiezienia śniegu; b) miejsce składowania śniegu (w odległości do 3 km od miejsca załadunku śniegu) każdorazowo wskaże przedstawiciel Zamawiającego. 4) zimowe utrzymanie chodników i ciągów pieszo – jezdnych wraz z wyspami dzielącymi - Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, w części dotyczącej zimowego utrzymania chodników i ciągów pieszo – jezdnych, zobowiązany jest do: a) odśnieżania na bieżąco, według potrzeb, na całej długości i szerokości chodnika, na przejściach dla pieszych z wyspami dzielącymi, które zostały zasypane śniegiem, b) zwalczania śliskości zimowej (m. in. lodu, zlodowaciałego i ubitego śniegu) przez posypywanie piaskiem; Zamawiający może dopuścić użycie soli w sytuacji gdy warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu użytkowników, możliwość taka musi każdorazowo zostać uzgodniona z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji tych czynności, posypywanie piaskiem należy wykonywać na szerokości 80 cm (z tolerancją +/-20 cm), tj. szerokość umożliwiającą mijanie się dwóch osób, c) likwidacji śliskości zimowej poprzez posypywanie piaskiem po ich uprzednim odśnieżeniu i po ustaniu opadu, d) podjęcia działania związanego ze zwalczaniem śliskości do 2 godzin od zlecenia Zamawiającego, e) prowadzenia prac w systemie codziennym i całodobowym, w tym również w soboty, niedziele i święta, f) odśnieżania mechanicznego, z zastrzeżeniem użycia sprzętu o masie całkowitej poniżej 3,5 tony, g) odśnieżania i likwidacji śliskości z wykorzystaniem pracy ludzkiej (posypywanie i odśnieżanie ręczne) w miejscach trudnodostępnych dla sprzętu mechanicznego. 5) zakup i magazynowanie materiałów/ środków do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które leżą po stronie Wykonawcy; 6) zapewnienie mieszanki piaskowo–solnej stosowanej do łagodzenia śliskości zimowej, co jest obowiązkiem Wykonawcy; 7) zabezpieczenie materiałów do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 8) bieżące prowadzenie pisemnych dobowych raportów wykonanych usług poszczególnym sprzętem, w tym odśnieżania ręcznego, które jest obowiązkiem Wykonawcy; 9) wyznaczenie stanowiska Dyspozytora i wyposażenie stanowiska dyspozytorskiego w łączność telefoniczną, które leży po stronie Wykonawcy (stanowisko dyspozytorskie musi być czynne całodobowo). 3. W toku realizacji niniejszej zamówienia Zamawiający rozliczać się będzie z Wykonawcą w cyklach miesięcznych za faktycznie zrealizowane godziny usługi w oparciu o potwierdzone przez obie strony zestawienia i ryczałtowe ceny jednostkowe zadeklarowane w ofercie oraz na warunkach określonych w umowie, z tym że: a) Zamawiający zapłaci wynagrodzenie Wykonawcy za wykonaną pracę od momentu dojazdu Wykonawcy do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, b) koszt dojazdu/powrotu Wykonawcy do/z miejsca wykonania usługi pokrywa Wykonawca.
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 (Rejon I)
Options:
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 (Rejon II)
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3 (Rejon III)
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4 (Rejon IV)