See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-Udbud 2026: Diverse børne- og babyartikler
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af diverse børne- og babyartikler til Fællesindkøb Fyn.Herunder er varer såsom højstole, pusleborde og -hynder, tekstiler, babyalarmer, gitre mv. omfattet. For nærmere beskrivelse af de udbudte varer, herunder de krav som varerne skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Tilbudslisten og Bilag 2 – Kravspecifikationen.
Interne Kennung: 275061372
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33750000 Babypflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19200000 Gewebe und zugehörige Artikel, 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel, 39161000 Kindergartenmöbel
5. Los
Los: LOT-0000