See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Midttrafiks 74. udbud - Silkeborg bybusser, Randers bybusser og Randers lokal- og regionalkørsel
Beschreibung: Midttrafiks 74. udbud omfatter driften af bybuskørsel i Silkeborg og Randers samt lokal- og regionalkørsel i Randers Kommune og omegn. Kørslen udbydes i tre selvstændige delkontrakter (pakker); Pakke 1 -Silkeborg bybusser Pakke 2 - Randers bybusser Pakke 3 - Lokal- og regionalkørsel i og omkring Randers kommune
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter forsyningsvirksomhedsdirektivet, hvilket betyder, at alle interesserede tilbudsgivere, der overholder udbuddets krav, kan afgive et tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakke 1 - Silkeborg bybusser
Beschreibung: Bybuskørsel i Silkeborg
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er ingen optioner på pakke 1.
Los: LOT-0002
Titel: Pakke 2 - Randers bybusser
Beschreibung: Bybuskørsel i Randers
Beschreibung der Optionen: Der er ingen optioner på pakke 2.
Los: LOT-0003
Titel: Pakke 3 - Randers lokal- og regional kørsel
Beschreibung: Lokal- og regionalkørsel i Randers og omegn.
Beschreibung der Optionen: Der er ingen optioner på pakke 3.