2. Verfahren
Verfahren
Titel: Resurskonsult- Uppdragsledare geoteknik till Sekretariatet för Göta älv
Beschreibung: Regeringen har därför gett SGI i uppdrag att arbeta för att minska skredrisken utmed Göta älv. För att identifiera de områden som kräver stabilitetshöjande åtgärder låter SGI utföra detaljerade alternativt fördjupade stabilitetsutredningar med hjälp av upphandlade konsulter. Vi söker en uppdragsledare (UL) som kan samordna arbetet med dessa utredningar. UL kommer att arbeta från eget kontor.
Interne Kennung: 26/5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 26/5
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71332000 Geotechnical engineering services
5. Lot
Lot: LOT-0000