476793-2025 - Wettbewerb
Polen – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Utworzenie e-usług publicznych do zarządzania infrastrukturą drogową i organizacją ruchu wraz z budową systemu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtworzenie e-usług publicznych do zarządzania infrastrukturą drogową i organizacją ruchu wraz z budową systemu
BeschreibungZadanie polega na uruchomieniu e-usług publicznych dla obywateli, przedsiębiorców oraz instytucji administracji publicznych w zakresie zarządzania infrastrukturą drogową i organizacją ruchu realizowaną przez jednostkę organizacyjną powiatu - Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim z/s w Kurzętniku. Celem zadania jest uruchomione 12 e-usług o wysokiej dojrzałości - poziom 5, A2A, A2B, A2C wraz z budową systemu do ich udostępniania. W ramach budowy systemu: zostanie zakupiony system do zarządzania infrastrukturą drogową i organizacją ruchu wraz z aplikacją mobilną, zasilony danymi niezbędnymi do poprawnego działania e-usług, wdrożone zostaną zintegrowane narzędzia informatyczne, które pozwolą poprzez e-usługi na efektywną obsługę postępowań administracyjnych dotyczących zarządzania infrastrukturą drogową oraz przestrzenią. System będzie zawierał: 1) moduły systemu: Mapowy, Ewidencji obiektów drogi i pasa drogowego, Procedur administracyjnych, Terminarz, Raportowy, Inwestycji i remontów, Przeglądy dróg, Przeglądy obiektów inżynierskich, Zarządzanie objazdami dróg, Organizacja Ruchu, aplikacja mobilna, Moduł e-usług publicznych 2) funkcjonalności systemu w zakresie bezpieczeństwa - uwierzytelnienie, kontrola dostępu, poufność, dostępność, rozliczalność, integralność, skalowalność, kopie bezpieczeństwa, zabezpieczenie przed ataki, monitorowanie, wydajność systemu, ochrona danych osobowych 3) repozytorium dokumentów, e-formularze, dokumentacja e-usług 4) wdrożenie, dostosowanie strony do standardu WCAG 2.1, obsługa referencyjnych baz danych przez okres 5 lat w tym zapewnienie usługi hostingu, wsparcie techniczne, gwarancja System zostanie zasilony danymi w szczególności: 1)systemem referencyjnym -228 km dróg 2) pomiarem terenowym (skaning mobilny, fotorejestracja, GCP-Ground Control Point platform w terenie, klasyfikacja, kolorowa chmura punktów) -228 km 3) obiektami infrastruktury drogowej i organizacji ruchu (ewidencja pasa drogowego)- 228 km dróg 4) mapą techniczno-eksploatacyjna dróg - 1 kpl. 5) utrzymanie aktualności danych w systemie przez okres 5 lat (aktualizacja ewidencji, przeglądy roczne i przeglądy pięcioletnie dróg). Zadanie obejmuje również zakup sprzętu niezbędnego do budowy systemu świadczącego e-usługi. Zakupy zostały zaplanowane w minimalnym poziomie warunkującym prawidłową realizację celów działania i obejmują zakup: 1) komputery stacjonarne wraz z zasilaczami awaryjnymi UPS- 6 szt.+ 6 szt. 2)laptopy ze stacjami dokującymi- 3 szt. 3) Monitor 32' do monitoringu - 1 szt. 4) Monitor 32" do zestawów komputerowych - 7 sz. 5) tablet RTK (Android) z zewnętrzną anteną - 4 szt.
Interne KennungGM.272.1.3.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1
Beschreibung1. Zadanie polega na uruchomieniu e-usług publicznych dla Obywatela (A2C), przedsiębiorców (A2B) oraz instytucji administracji publicznych (A2A) w zakresie zarządzania infrastrukturą drogową i organizacją ruchu realizowaną przez jednostkę organizacyjną powiatu - Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim z/s w Kurzętniku. Celem zadania jest uruchomione 12 e-usług o wysokiej dojrzałości - poziom 5, A2A, A2B, A2C wraz z budową systemu do ich udostępniania. System musi działać bezpośrednio w przeglądarce internetowej bez konieczności in-stalowania jakichkolwiek wtyczek. 2. Wykonanie, na potrzeby zarządzania pasem drogi, pozyskania danych w terenie, odpowiedniego ich opracowania i zasilenia bazy danych Systemu oraz aktualizacji ewidencji dróg i obiektów inżynierskich, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 16 lutego 2005 r. w sprawie sposobu numeracji i ewidencji dróg publicznych, obiektów mostowych, tuneli, przepustów i promów oraz rejestru numerów nadanych drogom, obiektom mostowym i tunelom, inwentaryzacji terenowej i opracowania danych dotyczących pasa drogowego dla dróg publicznych zarządzanych przez powiat nowomiejski o szacowanej długości 228 km (+/- 5%) , w tym: a. założenie systemu referencyjnego b. wykonanie pomiarów terenowych – jednoczesne pozyskanie dokumentacji fotograficznej pasa drogowego (fotorejestracji) sferycznych zdjęć sekwencyjnych oraz mobilnego skaningu laserowego c. opracowanie danych z pomiarów terenowych do postaci: i. Fotorejestracji sferycznej ii. Chmury punktów 3D d. opracowanie cyfrowej bazy danych oznakowania pionowego i poziomego e. opracowanie cyfrowej bazy danych obowiązujących wybranych decyzji dot. dróg wydanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim f. zasilenie danych o obiekty infrastruktury drogowej i organizacje ruchu g. wykonanie mapy techniczno – eskploatacyjnej dróg powiatowych h. utrzymanie aktualności danych w systemie przez okres 5 lat (aktualizacja ewidencji, przeglądy roczne i przeglądy pięcioletnie dróg). 3. Przeprowadzenie, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym, szkoleń pracowników w zakresie pełnej obsługi Systemu, zwłaszcza pod kątem edycji i wprowadzania danych do ewidencji dróg oraz administratora sieci wewnętrznej Zamawiającego w zakresie administrowania Systemem, 4. Zapewnienie jednomiesięcznej (1) Asysty Powdrożeniowej w okresie stabilizacji Systemu, 5. Zapewnienie Serwisu Utrzymaniowego przez okres 60 miesięcy od Odbioru Końcowego, 6. Świadczenie , przez cały okres trwania umowy, Usług Rozwoju, w ilości zgodnej z deklaracją Wykonawcy zawartą w formularzu ofertowym jednak nie mniejszej niż 100 roboczogodzin. 7. Dostarczenie na okres realizacji zadania oraz Serwisu Utrzymaniowego usługi chmury obliczeniowej z której udostępniany będzie System, które dynamicznie reaguje na zmiany obciążenia oraz potrzebną powierzchnię do gromadzenia danych.
LosLOT-0002
TitelZadanie 2
BeschreibungRealizacja zadania polegać będzie na dostarczeniu w modelu SaaS Systemu EZD RP, którego głównym celem jest usprawnienie rejestracji i obiegu dokumentów, zwiększenie przejrzystości działania instytucji, ograniczenie kosztów związanych z obiegiem papierowym oraz zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych danych i dokumentów w Zarządzie Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim.
LosLOT-0003
TitelZadanie 3
BeschreibungZakup sprzętu do budowy i obsługi systemu świadczącego E-usług 1) komputery stacjonarne wraz z zasilaczami awaryjnymi UPS- 6 szt.+ 6 szt. 2)laptopy ze stacjami dokującymi- 3 szt. 3) Monitor 32' do monitoringu - 1 szt. 4) Monitor 32" do zestawów komputerowych - 7 sz. 5) tablet RTK (Android) z zewnętrzną anteną - 4 szt.
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör