See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på afhentning af blodprøver mv. hos praktiserende læger
Beschreibung: Udbuddet vedrører Ordregivers indkøb af afhentning af blodprøver og andre transportemner hos de praktiserende læger i Region Midtjylland og transport til regionens afdelinger for Blodprøver og Biokemi.
Interne Kennung: 1-23-4-72-53-24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0000