2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup subskrypcji VMWare Cloud Foundation lub równoważnej wraz z zapewnieniem pakietu Usługi Serwisu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa subskrypcji oprogramowania klasy zintegrowanej platformy wirtualizacyjnej, odpowiadającej funkcjonalnie rozwiązaniu VMware Cloud Foundation, wraz z Pakietem Wsparcia Producenta. 2. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Przedmiot umowy obejmuje: a) Zamówienie podstawowe obejmuje zakup subskrypcji platformy wirtualizacyjnej VMWare vSphere Cloud Foundadtion lub równoważnej dla 144 procesorów wirtualnych (vCPU) wykorzystywanych przez Zamawiającego; b) Zamówienie opcjonalne obejmuje zakup subskrypcji platformy wirtualizacyjnej VMWare vSphere Cloud Foundadtion lub równoważnej dla 1504 procesorów wirtualnych (vCPU) wykorzystywanych przez Zamawiającego. 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w terminie do dnia 30 listopada 2026 r.
Interne Kennung: BDG-ZP.2610.23.2026.DI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający przewiduje skrócenie terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na pilną potrzebę zapewnienia ciągłości działania środowiska wirtualizacyjnego stanowiącego podstawę funkcjonowania kluczowych systemów i rejestrów publicznych. W przypadku braku zawarcia nowej umowy w możliwie najkrótszym terminie Zamawiający będzie zmuszony do czasowej reorganizacji środowiska wirtualizacyjnego poprzez przeniesienie maszyn wirtualnych funkcjonujących obecnie w części infrastruktury objętej wygasającymi subskrypcjami na inne serwery fizyczne. Działanie takie spowoduje zwiększenie obciążenia pozostałej infrastruktury serwerowej, ograniczenie dostępnych zasobów oraz wzrost ryzyka pogorszenia wydajności i dostępności usług świadczonych przez Zamawiającego. Z uwagi na znaczenie utrzymywanych systemów i rejestrów publicznych działanie w takim trybie nie jest rekomendowane i stwarza ryzyko. . Konieczność wszczęcia postępowania w terminie późniejszym niż pierwotnie planowano wynika z niezależnych od Zamawiającego okoliczności, w tym w szczególności zmian polityki handlowej producenta, obejmujących wielokrotne zmiany cenników oraz organizacji sieci dystrybucyjnej w pierwszej połowie roku, co utrudniało prawidłowe oszacowanie wartości zamówienia. Jednocześnie przedmiot zamówienia jest standardowy, powszechnie dostępny na rynku i nie wymaga od Wykonawców przygotowania złożonych rozwiązań technicznych ani przeprowadzenia wizji lokalnej. Skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy konkurencji, gdyż Wykonawcy działający na tym rynku dysponują niezbędną wiedzą oraz gotowymi modelami kalkulacji pozwalającymi na przygotowanie ofert w przewidzianym terminie.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, stosowanie do art. 95 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 4) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 7) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 8) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 9) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 10) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 11) przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 13) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 14) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych - Zamówienie dotyczy niepodzielnego zestawu oprogramowania jednego producenta. Usługa Serwisu na oprogramowanie VMware CF będące w posiadaniu GUGiK jest niepodzielna, świadczona jedynie przez wyspecjalizowany zespół producenta. 15) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 16) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim; 17) w przypadku zaproponowania rozwiązania równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe potwierdzających, że proponowane wsparcie zapewnia parametry równoważne do usług Vmware Cloud Foundation wraz z zapewnieniem pakietu Usługi Serwisu zgodnie z Rozdziałem IX ust. 1b SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa subskrypcji oprogramowania klasy zintegrowanej platformy wirtualizacyjnej, odpowiadającej funkcjonalnie rozwiązaniu VMware Cloud Foundation, wraz z Pakietem Wsparcia Producenta. 2. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Przedmiot umowy obejmuje: a) Zamówienie podstawowe obejmuje zakup subskrypcji platformy wirtualizacyjnej VMWare vSphere Cloud Foundadtion lub równoważnej dla 144 procesorów wirtualnych (vCPU) wykorzystywanych przez Zamawiającego; b) Zamówienie opcjonalne obejmuje zakup subskrypcji platformy wirtualizacyjnej VMWare vSphere Cloud Foundadtion lub równoważnej dla 1504 procesorów wirtualnych (vCPU) wykorzystywanych przez Zamawiającego. 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w terminie do dnia 30 listopada 2026 r. podstawowego.
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu zgodnie z treścią art. 441 ustawy Pzp przysługuje możliwość zastosowana prawa opcji zakresie zwiększenia zakresu zamówienia określonego w § 1 ust. 4 Umowy, tj. nabycia dodatkowych subskrypcji VMware Cloud Foundation lub równoważnych wraz z pakietem usług serwisu, do maksymalnej liczby określonej w Umowie. 2. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, w formie pisemnej albo w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w terminie do dnia 30 listopada 2026 r. 4. Wykonawca zobowiązuje się do aktywacji i dostarczenia dodatkowych subskrypcji w ramach prawa opcji w terminie 14 (czternastu) dni od dnia doręczenia oświadczenia Zamawiającego, o którym mowa w ust. 2, poprzez ich przypisanie do konta/licencji Zamawiającego w systemie producenta lub innym równoważnym mechanizmie dystrybucji subskrypcji. 5. Wykonawca potwierdzi otrzymanie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji pocztą elektroniczną najpóźniej następnego dnia roboczego po jego otrzymaniu. 6. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części. 7. Odbiór dostawy zrealizowanej w ramach prawa opcji nastąpi na zasadach określonych w Umowie dla odbioru przedmiotu Umowy. 8. Wynagrodzenie za realizację zakresu objętego prawem opcji może zostać zmienione w przypadku udokumentowanej zmiany cen producenta oprogramowania stanowiącego przedmiot zamówienia opcjonalnego. 9. Podstawą ustalenia wynagrodzenia za realizację prawa opcji są ceny jednostkowe określone w ofercie Wykonawcy.