476872-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias – Zajištění stravovacích služeb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZajištění stravovacích služeb
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je zajištění kompletního provozního řetězce nemocničního stravování v Úrazové nemocnici v Brně, zahrnujícího přípravu, dopravu, výdej a distribuci stravy pro pacienty i zaměstnance, a to včetně zajištění souvisejících činností a logistických služeb. Plnění musí být zajištěno nepřetržitě po celou dobu trvání smluvního vztahu, tedy každý kalendářní den v roce, včetně sobot, nedělí, svátků a jiných dnů pracovního klidu. Předmět plnění zahrnuje také zajištění online objednávkového systému, personálního a materiálního zajištění při splnění legislativních požadavků na bezpečnost a hygienu provozu. Dodavatel odpovídá za veškeré procesy související s poskytováním stravovací služby, včetně personálního, technického a organizačního zabezpečení. Plnění veřejné zakázky bude prováděno v souladu s obecně závaznými právními předpisy, platnými normami a předpisy týkajícími se bezpečnosti práce a technických zařízení. V případě, že v průběhu plnění veřejné zakázky nabude platnosti a účinnosti novela některého z dotčených předpisů, popř. nabude platnosti a účinnosti jiný právní předpis vztahující se k předmětu plnění veřejné zakázky, je dodavatel povinen při realizaci veřejné zakázky řídit se těmito novými právními předpisy a návody (postupy). Zejména se požaduje dodržení těchto právních předpisů: • Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004 o hygieně potravin, • Zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, • Zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, • Vyhlášky č. 137/2004 Sb., o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných. Dodavatel je povinen prokázat zavedený systém HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points – Analýza nebezpečí a kritických kontrolních bodů), který slouží ke zjišťování, hodnocení a řízení nebezpečí majících vliv na zdravotní nezávadnost potravin v celém procesu od přípravy až po výdej. Součástí veřejné zakázky je taktéž pronájem nebytových prostor nutných pro přípravu a distribuci stravy. Specifikace prostor a podmínky nájmu jsou uvedeny v návrhu Smlouvy o nájmu nebytových prostor a jejich přílohách (příloha č. 1 Situační plánek prostor (v ZD jako samostatná příloha) a příloha č. 2 Plochy místností distribučního centra (v ZD jako příloha č. 9). Zadavatel zajišťuje běžný spotřební materiál (skleničky, hrnky, příbory a další materiál neuvedený ve smlouvě o výpůjčce nemovitých věcí) v rozsahu odpovídajícím předpokládanému počtu strávníků. Podrobnosti dodání a distribuce stravy pro zaměstnance a pacienty zadavatele jsou specifikovány v návrhu Smlouvy o poskytování stravovacích služeb a dalších dokumentech zadávací dokumentace.
Interne KennungÚN 07/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55511000 Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15894220 Krankenhausmahlzeiten, 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55322000 Kochen von Mahlzeiten, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZměny cen z důvodu změn inflace – § 100 odst. 1 ZZVZ Objednatel jako zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, vyhrazuje možnost změny ceny za plnění veřejné zakázky (všech jednotkových cen stravy i paušálního poplatku) směrem nahoru i dolů za níže uvedených podmínek. Základní podmínky úpravy cen: • Termín úpravy: K úpravě cen dochází pravidelně k 1. březnu kalendářního roku. • Časové omezení: K první úpravě cen může dojít nejdříve po uplynutí 12 měsíců od zahájení plnění smlouvy. • Periodicita: Úpravu cen lze provést maximálně jednou za 12 měsíců. • Rozsah: Úprava se vztahuje na veškeré jednotkové ceny stravy (pacienti, zaměstnanci, přídavky) a na měsíční paušální poplatek. Mechanismus výpočtu (Metodika 50/50): Pro účely výpočtu nové ceny se stávající cena považuje za celek složený ze dvou stejných částí (každá s vahou 50 %). Každá část se indexuje samostatně podle příslušného ukazatele za předcházející kalendářní rok: • Mzdová složka (50 % ceny): Indexuje se podle procentuálního nárůstu či poklesu minimální měsíční mzdy v ČR stanovené příslušným nařízením vlády. • Provozní složka (50 % ceny): Indexuje se podle míry inflace či deflace vyjádřené přírůstkem/poklesem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyhlášeného Českým statistickým úřadem. Limity pro úpravu ceny: • Aktivační práh (2,0 %): Úprava ceny se provede pouze v případě, že celková vypočtená změna ceny (kombinace obou složek) přesáhne v absolutní hodnotě 2,0 %. Pokud je změna (nárůst či pokles) v rozmezí od -2,0 % do +2,0 % včetně, ceny zůstávají beze změny. • Maximální limit úpravy (Strop): Celková změna ceny v rámci jedné valorizace/deflace nesmí přesáhnout 10,0 % oproti ceně platné v bezprostředně předcházejícím období. Vzorové výpočty: Tyto příklady slouží jako závazný návod pro výpočet nové ceny v obou tržních scénářích. Scénář A: Valorizace (Nárůst cen) Modelová data: Původní cena: 130,00 Kč, Nárůst min. mzdy: +7,69 %, Inflace (ČSÚ): +2,20 % 1. Rozdělení ceny na poloviny: 65,00 Kč (mzdová část) a 65,00 Kč (provozní část). 2. Výpočet nárůstu mzdové části: 65,00 Kč x 0,0769 = +5,00 Kč 3. Výpočet nárůstu provozní části: 65,00 x 0,0220 = +1,43 Kč 4. Celkové navýšení ceny: +5,00 Kč + 1,43 Kč} = +6,43 5. Stanovení nové ceny: 130,00 Kč + 6,43 Kč = 136,43 Kč bez DPH 6. Validace: Výpočet celkové procentuální změny: (6,43 Kč / 130,00 Kč) x 100 = 4,95 %. Zjištěná změna +4,95 % splňuje aktivační práh (> 2,0 %) a nepřekračuje strop 10,0 %. Scénář B: Deflace (Pokles cen) Modelová data: Původní cena: 130,00 Kč, Změna min. mzdy: 0,00 %, Deflace (ČSÚ): -5,00 % 1. Rozdělení ceny na poloviny: 65,00 Kč (mzdová část) a 65,00 Kč (provozní část). 2. Výpočet změny mzdové části: 65,00 Kč x 0,00 = 0,00 Kč 3. Výpočet poklesu provozní části: 65,00 Kč x (-0,05) = -3,25 Kč 4. Celkové snížení ceny: 0,00 Kč + (-3,25 Kč) = -3,25 Kč 5. Stanovení nové ceny: 130,00 Kč - 3,25 Kč = 126,75 Kč bez DPH 6. Validace: Výpočet celkové procentuální změny: (-3,25 Kč / 130,00 Kč) x 100 = -2,5 %. Absolutní hodnota (2,5 %) splňuje aktivační práh (> 2,0 %). Procesní postup a účinnost: 1. Iniciativa dodavatele: V případě nároku na zvýšení cen musí dodavatel doručit objednateli písemnou žádost s doloženým výpočtem nejpozději do 31. ledna daného roku. Později doručená žádost zakládá zánik práva na úpravu cen pro daný rok. 2. Iniciativa objednatele: V případě nároku na snížení cen je objednatel oprávněn vyzvat dodavatele k úpravě cen směrem dolů. Objednatel současně předloží výpočet úpravy cen nejpozději do 31. ledna daného roku. Později doručená žádost zakládá zánik práva na úpravu cen pro daný rok. 3. Platnost a účinnost: Úprava cen bude vždy stvrzena oboustranně podepsaným písemným dodatkem ke smlouvě. Dodatek nabývá platnosti dnem jeho podpisu oběma smluvními stranami a účinnosti dnem jeho uveřejnění v registru smluv v souladu se zákonem č. 340/2015 Sb., nejdříve však dnem 1. března příslušného kalendářního roku. Smluvní strany se zavazují zajistit uveřejnění dodatku bez zbytečného odkladu tak, aby nové ceny mohly být aplikovány na plnění poskytnutá od 1. března. Změna dodavatele - § 100 odst. 2) ZZVZ Objednatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, budou-li splněny tyto podmínky: a) původní dodavatel vypoví smlouvu na realizaci veřejné zakázky, případně objednatel tomuto dodavateli vypoví smlouvu z důvodů, stanovených zákonem, nebo některým z ustanovení Smlouvy na dodávku stravy. b) Objednatel vyzve účastníka zadávacího řízení, který se v rámci hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí za vybraným dodavatelem, a který současně splnil všechny podmínky zadávací dokumentace a zákona. Objednatel s tímto účastníkem uzavře smlouvu na plnění veřejné zakázky jen za podmínek uvedených v nabídce, kterou podal v daném zadávacím řízení. c) V případě, že druhý účastník odmítne uzavřít smluvní vztah s objednatelem, objednatel osloví výše popsaným způsobem dalšího účastníka v daném zadávacím řízení.
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Zajištění stravovacích služeb
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ÚN 07/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 55511000 Υπηρεσίες καντίνας και άλλες υπηρεσίες καφετέριας περιορισμένης πελατείας
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 15894220 Γεύματα νοσοκομείου, 55320000 Υπηρεσίες παροχής γευμάτων, 55321000 Υπηρεσίες προετοιμασίας γευμάτων, 55322000 Υπηρεσίες παρασκευής γευμάτων, 55521200 Υπηρεσίες παράδοσης γευμάτων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Επιλογές:
476872-2026 - Competition
Czechia – Canteen and other restricted-clientele cafeteria services – Zajištění stravovacích služeb
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleZajištění stravovacích služeb
Internal identifierÚN 07/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 55511000 Canteen and other restricted-clientele cafeteria services
Additional classification (cpv): 15894220 Hospital meals, 55320000 Meal-serving services, 55321000 Meal-preparation services, 55322000 Meal-cooking services, 55521200 Meal delivery service
5. Lot
LotLOT-0001
Options
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Zajištění stravovacích služeb
Identificador interno: ÚN 07/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 55511000 Servicios de cantina y otros servicios de cafetería para clientela restringida
Clasificación adicional (cpv): 15894220 Comidas para hospitales, 55320000 Servicios de suministro de comidas, 55321000 Servicios de preparación de comidas, 55322000 Servicios de elaboración de comidas, 55521200 Servicios de entrega de comidas
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
476872-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealZajištění stravovacích služeb
Aitheantóir inmheánachÚN 07/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Zajištění stravovacích služeb
Belső azonosító: ÚN 07/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 55511000 Étkezdei és egyéb korlátozott vevőkörű büfészolgáltatás
További osztályozás (cpv): 15894220 Kórházi készételek, 55320000 Ételfelszolgálási szolgáltatások, 55321000 Ételkészítési szolgáltatások, 55322000 Ételfőzési szolgáltatások, 55521200 Házhozszállítási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Opciók:
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Zajištění stravovacích služeb
Vidaus identifikatorius: ÚN 07/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 55511000 Valgyklų ir kitų ribotos klientūros užkandinių paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 15894220 Maistas ligoninėms, 55320000 Maisto tiekimo paslaugos, 55321000 Maisto ruošimo paslaugos, 55322000 Maisto gaminimo paslaugos, 55521200 Maisto pristatymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
476872-2026 - Konkurss
Čehija – Ēdnīcu un citu slēgta veida kafetēriju pakalpojumi – Zajištění stravovacích služeb
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
NosaukumsZajištění stravovacích služeb
Iekšējais identifikatorsÚN 07/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 55511000 Ēdnīcu un citu slēgta veida kafetēriju pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 15894220 Slimnīcu maltītes, 55320000 Ēdienu pasniegšanas pakalpojumi, 55321000 Ēdienu sagatavošanas pakalpojumi, 55322000 Ēdienu pagatavošanas pakalpojumi, 55521200 Ēdienu piegādes pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iespējas
476872-2026 - Mededinging
Tsjechië – Diensten voor kantines en andere niet-openbare cafetaria's – Zajištění stravovacích služeb
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecodeÚN 07/2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 55511000 Diensten voor kantines en andere niet-openbare cafetaria's
Aanvullende classificatie (cpv): 15894220 Ziekenhuismaaltijden, 55320000 Serveren van maaltijden, 55321000 Bereiden van maaltijden, 55322000 Koken van maaltijden, 55521200 Maaltijdbezorgingsdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Zajištění stravovacích služeb
Wewnętrzny identyfikator: ÚN 07/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 55511000 Usługi bufetowe oraz usługi kawiarniane dla ograniczonej grupy klientów
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 15894220 Posiłki szpitalne, 55320000 Usługi podawania posiłków, 55321000 Usługi przygotowywania posiłków, 55322000 Usługi gotowania posiłków, 55521200 Usługi dowożenia posiłków
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
476872-2026 - Concurso
Chéquia – Serviços de cantinas e outros serviços de cafetaria de clientela restrita – Zajištění stravovacích služeb
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
TítuloZajištění stravovacích služeb
Identificador internoÚN 07/2026
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 55511000 Serviços de cantinas e outros serviços de cafetaria de clientela restrita
Classificação adicional (cpv): 15894220 Refeições para hospitais, 55320000 Serviços de provimento de refeições, 55321000 Serviços de preparação de refeições, 55322000 Serviços de confecção de refeições, 55521200 Serviços de entrega de refeições
LoteLOT-0001
Opções
476872-2026 - Procedură concurențială
Cehia – Servicii de cantină şi alte servicii de cafenea cu clientelă restrânsă – Zajištění stravovacích služeb
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
TitluZajištění stravovacích služeb
Identificator internÚN 07/2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 55511000 Servicii de cantină şi alte servicii de cafenea cu clientelă restrânsă
Clasificare suplimentară (cpv): 15894220 Mâncare pentru spitale, 55320000 Servicii de distribuire a mâncării, 55321000 Servicii de preparare a mâncării, 55322000 Servicii de gătire a mâncării, 55521200 Servicii de livrare a mâncării
Opțiuni
476872-2026 - Súťaž
Česko – Služby podnikových a školských jedální a iné bufetové služby s obmedzenou klientelou – Zajištění stravovacích služeb
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
NázovZajištění stravovacích služeb
Interný identifikátorÚN 07/2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 55511000 Služby podnikových a školských jedální a iné bufetové služby s obmedzenou klientelou
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 15894220 Jedlá pre nemocnice, 55320000 Služby spojené s podávaním jedál, 55321000 Služby spojené s prípravou jedál, 55322000 Služby spojené s varením jedál, 55521200 Donáška stravy
5. Časť
ČasťLOT-0001
Možnosti
2. Postopek
Postopek
Naslov: Zajištění stravovacích služeb
Notranji identifikator: ÚN 07/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 55511000 Storitve menz in drugih samopostrežnih restavracij zaprtega tipa
Dodatna klasifikacija (cpv): 15894220 Bolnišnični obroki, 55320000 Storitve serviranja obrokov, 55321000 Storitve priprave obrokov, 55322000 Storitve kuhanja obrokov, 55521200 Storitev dostave obrokov
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Možnosti: