2. Verfahren
Verfahren
Titel: Arbodienstverlening GGD Brabant-Zuidoost
Beschreibung: Met deze aanbesteding wil de aanbestedende dienst de veiligheid, de gezondheid en het welzijn van de medewerkers bevorderen, zodat deze vitaal en duurzaam inzetbaar zijn en blijven én inzetten op verzuim-beheersing en -preventie. Binnen de GGD BZO werken mensen met grote betrokkenheid aan de gezondheid van onze inwoners. Tegelijkertijd zien we de druk in ons werk en op (de gezondheid van) onze medewerkers toenemen. Gezondheid en inzetbaarheid zijn geen vanzelfsprekendheid, maar vragen om bewuste aandacht en gerichte keuzes. De druk op gezondheid en inzetbaarheid neemt toe o.a. door: Tekorten arbeidsmarkt Oplopende pensioenleeftijd –langer doorwerken Groei van mantelzorgtaken onder medewerkers Toename werkdruk en stress –mentale gezondheid Zware fysieke en mentale belasting Deze ontwikkelingen vragen om een gerichte en samenhangende aanpak, waarin de GGD kiest voor gezondheid als vertrekpunt, wat vastgelegd wordt in een organisatiebreed gezondheidsbeleid. Dit beleid moet een strategisch kader bieden voor gezondheid en inzetbaarheid van medewerkers, gericht op duurzame gedragsverandering (geen losse initiatieven). Het beleid moet aansluiten op de missie, visie, doelstellingen én behoeften van medewerkers. Het zal gaan over een combinatie van generieke én doelgroepgerichte aanpak die aansluit bij de leeftijdsfase, aard van de werkzaamheden en/of persoonlijke situatie van medewerkers. Naast de uitvoering van de wettelijk vastgelegde Arbodienstverleningstaken ondersteunt de arbodienstverlener leidinggevende én werknemer bij (preventief) verzuim. Verwachtingen worden uitgesproken en waar van toepassing vastgelegd. De arbodienstverlener initieert activiteiten op het gebied van verzuimpreventie, gebaseerd op eigen kennis en signalering van knelpunten. Ook informatie die vanuit de GGD gedeeld wordt, neemt de opdrachtnemer mee in activiteiten m.b.t. verzuimpreventie. Te denken valt aan het initiëren van een training over omgaan met psychische belasting , het faciliteren van een informatiespreekuur voor vrouwen die te maken hebben met overgangsklachten of over het goed inrichten van mantelzorg naast het werk. Partner in preventie en gezondheidsbeleid wat de GGD heeft vastgesteld. Een verzuimmelding vindt plaats op basis van vertrouwen. Medewerker en leidinggevende hebben hierover het gesprek. Op basis van het gesprek worden vervolgafspraken gemaakt; toets ondersteuningsbehoefte en consultatie bedrijfsarts. Ieder traject is anders en verdient maatwerkafspraken.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Openbare procedure
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zie paragraaf 2.8 van het aanbestedingsdocument, Optionele diensten